Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15305 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: Meble Twojego Pomysłu
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2017-10-28

Dzisiaj druga część pracy przy blatach półokrągłych i chowanych wkładkach do stołu. Jak wspominałem w poprzednim odcinku materiał na blaty i wkładki musi mieć taką samą grubość, a więc prace zaczynam od przepuszczenia materiału przez grubościówkę Felder AD741. Po obrobieniu materiał każdy element ma grubość 26mm. Teraz dopiero mogę zabierać się do klejenia. Ale jeszcze wcześniej żeby nie było uskoku między klejonymi materiałami i żeby połączenie było mocniejsze, użyję frezarki Festool Domino DF500. Kołki domino wzmocnią połączenie i pozycjonują materiały względem siebie. Klejenie klejonek na blaty oczywiście w prasie stolarskiej którą sam zrobiłem (https://www.youtube.com/watch?v=Bj9UZvt0Gpc ). Na gotowej klejonce przy samej krawędzi zaznaczam punkt od którego wyznaczam promień okręgu i w zaznaczonym miejscu nawiercam otwór nieprzelotowy. Następnie na pomocniczym blacie do cięcia na pile taśmowej FB610 również zaznaczam wcześniej obrany promień i w miejscu zaznaczenia nawiercam otwór, lecz tym razem przelotowy. Od spodu w otwór wbijam cienki gwoździk. Nakładam klejonkę z otworem na blat z gwoździkiem i zabieram się za cięcie. Idzie jak po maśle. Obydwa blaty mam już wstępnie obrobione. Po cięciu zostaje rzaz po taśmie,ale i na to mam sposób. W ten sam otwór, który służył do wstępnego cięcia półokręgu wkręcam wkręta który mocuje na blacie cyrkiel do frezarki górnowrzecionowej Makita RP2310 z frezem trzpieniowym. Ustawiam minimalny zbiór, tylko tyle żeby usunąć rzaz po taśmie. Po frezowaniu materiał jest idealnie obrobiony i wystarczy delikatnie przetrzeć papierem ściernym. Dzięki temu nie narobiłem nierówności które mogłyby powstać używając szlifierki z papierem gradacji P80. Po złączeniu blatów otrzymałem idealny okrąg. Zostało mi jeszcze formatowanie klejonki na blaty środkowe które będą chowane. Zabieg formatowania odbywa się oczywiście na pile formatowej K690s. Jeszcze sprawdzam czy wszystko pasuje. Wszystkie elementy są idealnie spasowane ze sobą.

....................................................................................................

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/
https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski
Meble Twojego Pomysłu
.........................................................................................................

pokaż cały opis
W katalogu: Realizacje
0 / 5 Oceny: 0
1059 godzin bajek dla dzieci.
Włącz CDA Premium w mniej niż 2 minuty!
Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Półokrągłe rozsuwane blaty do stołu i chowane wkładki - klejenie i cięcie półokręgu Cz.2
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie