Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15015 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: Meble Twojego Pomysłu
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2017-05-10

Kolejny etap pracy przy regale dębowym. Deski są pocięte na odpowiednie wymiary i wyrównane na odpowiednie grubości. Zabieram się za ramę i zastrzały. Najpierw nogi, muszę sfazować krawędzie, gdyż w późniejszym etapie po połączeniu z bokami i zastrzałami będzie to mocno skomplikowane. Następnie łączenie nóg ze elementami środkowymi, oczywiście za pomocą kołków domino. Wszystkie wymiary muszą być bardo dokładnie zaznaczone żeby po scaleniu wszystko pasowało do siebie. Na elementach środkowych za pomocą frezarki górnowrzecionowej Makita RP 2301 FC przymocowanej do stołu, robię delikatny wręg pod kątem 2x 45stopni dla efektu wizualnego. Czas zabrać się za zastrzały. Muszą być idealnie dopasowane. Przykładam pierwszy zastrzał do miejsca w którym ma się dokładnie znajdować i zaznaczam bardzo blisko krawędzi cienkim ostrzem skalpela, chodzi o to żeby jak najbliżej zaznaczyć miejsce cięcia. zaznaczam z obu stron i za pomocą piły japońskiej robię nacięcia do miejsc zaznaczonych ołówkiem. Długość zastrzałów się zgadza, ewentualne poprawki robię delikatnie strugiem. Zastrzały muszą być połączone ze sobą na środku. Ta sama zasada, obydwa zastrzały montuję w odpowiednim miejscu i zaznaczam przecięcie. Piłą japońską robię parę nacięć i dłutem usuwam zbędny materiał. wszystko pasuje jak ulał. Teraz jeszcze wodowanie i szlifowanie. Zaczynam klejenie. W środkowe elementy kleję kołki i kleję zastrzały. Na pierwszy ogień idzie środkowy element który ściskam ściskiem, to do niego będę ustawiał resztę, górny i dolny rozsuwam, żeby mieć miejsce na zastrzały. Po włożeniu zastrzałów całość dociskam po długości ramy, żeby zastrzały dobrze się dopasowały bez żadnej szczeliny. Po dociśnięciu całości, przed wyschnięciem kleju, usuwam nadmiar żeby wszystkie widoczne połączenia były czyste. Cdn.

.........................................................................................................

Zapraszam do Subskrybcji, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl - nadajemy drewnu kształt.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/
https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski
Meble Twojego Pomysłu
.................................................. .................................................. .....

Eg reol - stel og stivere
Bibliothèque en chêne - cadre et entretoises
Roble estantería - marco y puntales
Eiken boekenkast - frame en schoren
Eiche Bücherregal - Rahmen und Streben
Дуб книжный шкаф - рама и распорки

Next stage of work on oak bookcase. Boards are cut to appropriate dimensions and leveled to the right thicknesses. I'm taking the frame and stopping. At first legs, I have to chamfer the edges, because at a later stage after joining with the sides and braces it will be very complicated. Then connecting the legs to the center elements, of course using domino pins. All dimensions must be carefully selected so that after merging, everything is aligned. On the middle part of the Makita RP 2301 FC router, attached to the table, I make a delicate frame at 2x 45 degrees for a visual effect. Time to take charge of the dead. They must be perfectly matched. I apply the first fix to the place where it is to be located exactly and mark very close to the edge of the thin blade of the scalpel, the point is to as close as possible to mark the cut. I mark on both sides and with a Japanese saw I make cuts to places marked with a pencil. The length of the braces is correct, if any, the patches are gently smoothed. Shoots must be connected to each other in the middle. The same principle, both assembled in the appropriate place and mark the intersection. I make a few cuts and chisel to remove unnecessary material. Everything fits like a glove. Now launching and grinding. I start bonding. In the middle elements glue the pins and adhesive glue. At the first fire goes the middle element which squeezes the clamp, then to it I will set the rest, the upper and lower slides to have room for the dead. After inserting the braces, I press the entire length of the frame so that the bumps fit well without any cracks. After pressing all, before glue is dry, remove the excess so that all visible joints are clean. Cdn.

.................................................. .................................................. .....

MebleTwojegoPomyslu.pl - give a wooden shape.

Carpenter's workshop
Furniture Your Idea

pokaż cały opis
W katalogu: Realizacje
5.0 / 5 Oceny: 1
Włącz dostęp do 15015 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Cz.2. Dębowy regał - rama i zastrzały / Oak bookcase - frame and strut
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie