Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15343 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: Meble Twojego Pomysłu
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2017-05-28

W dzisiejszej części zobaczycie w jaki sposób zrobić i zamontować elementy wizualne w regale dębowym. Zacznę pracę od wieńca dolnego. Na początku przegotowuję materiał. Deski tnę na pile formatowej Felder K 690. Po sformatowaniu należy je wyrównać na wyrówniarko grubiarce Felder AD 741. Praca na tych maszynach jest szybka i czysta. Następnie na pilarce zmieniam kąt tarczy na 45 stopni i na przygotowanej desce na końcach robię nacięcia. Zgodnie z projektem na wieńcu dolnym ma być zrobiona faza którą wykonuję za frezarce dolnowrzecionowej makita RP 2301FC. poprzycinane elementy montuję na klej do ramy 2mm od dolnej krawędzi nóg. Następnym elementem jest listwa na górnym wieńcu. Jest niewielkich wymiarów z fazami pod kątem 45 stopni z obu stron. Najprościej wykonać ją na pile na z całej deski, dla bezpieczeństwa. Najpierw robimy z obu stron cięcia pod kontem 45 stopni zostawiając przestrzeń pomiędzy nimi i rozcinamy na przyjętą szerokość. Dla wyrównania krawędzi listwę przepuszczam przez grubiarkę. Listwy łączę za pomocą kleju z ramą i dociskam ściskami. Została listwa wieńcząca wykonana na frezarce dolnowrzecionowej Felder F 700 Z. Do wykonania listwy użyłem frezu z nożami profilowymi. Po przecięciu i dopasowaniu elementów wyfrezowałem otwory pod kołki domino żeby listwa była mocno i stabilnie przymocowana do ramy regału. całość połączyłem na klej i docisnąłem ściskami.

.........................................................................................................

Zapraszam do Subskrybcji, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl - nadajemy drewnu kształt.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/
https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski
Meble Twojego Pomysłu
.................................................. .................................................. .....

Regal Eg - strimler kroner og bundpladen
Regal Oak - riba kroonid ja põhjaribal
Regal Oak - couronnes de bande et le panneau inférieur
Regal Roble - coronas de tira y el panel inferior
Regal Oak - strip kronen en het bodempaneel
Regal Oak - Bandkronen und die Bodenplatte
Regal Oak - szalag koronák és az alsó panel
Regal Oak - corone strip e il pannello inferiore

In today's section you will see how to make and install visual elements in the oak bookcase. I will start work from the lower rim. At the beginning I'm preparing material. The boards are cut on the Felder K 690 format pile. Once formatted, it should be leveled on the Felder AD 741 planer. The machines work fast and clean. Then on the saw I change the angle of the disc to 45 degrees and on the prepared board at the ends I make cuts. According to the design on the lower rim is to be made the phase that I make the milling machine RP1001FC. I cut the trimmed elements onto the adhesive to the frame 2mm from the bottom edge of the legs. The next element is the stripe on the upper rim. It is small in size with phases at an angle of 45 degrees from both sides. The easiest way to do it on the pile of the entire board for security. First, we make both sides cut under 45 degrees leaving space between them and cut to the adopted width. To align the edges I pass through the thickener. I connect the strips with glue with a frame and push the clamps. There is a crown blade made on the Felder F 700 Z spindle moulder. I used a profile cutter to make the slat. After cutting and matching the elements I milled the holes under the domino pins so that the strip was firmly and firmly attached to the rack frame. I put the whole thing on glue and pressed it down.

.................................................. .................................................. .....

MebleTwojegoPomyslu.pl - give a wooden shape.

With step-by-step video realization, you'll see how your ideas come from dreaming furniture and wood items.

We will show you how to make furniture and wooden constructions from scratch, how to make aids and templates useful in the workshop. You will also see how to use hand tools, power tools, and woodworking machines. We will share with you the knowledge and experience you have acquired.

Carpenter's Workshop
Furniture of your Idea

pokaż cały opis
W katalogu: Realizacje
5.0 / 5 Oceny: 1
Włącz dostęp do 15343 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Cz. 4 Regal dębowy - Listwa wieńcząca i wieniec dolny / Oak regal - crown leaf and bottom wreath
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie