Czy oglądanie filmów na CDA.pl jest legalne?

Odpowiedź brzmi: Tak! Na filmy i materiały wideo dostępne na CDA.pl składają się zarówno pozycje w ramach CDA Premium (płatna usługa, więcej informacji na temat abonamentu i korzyści znajdziesz tu: www.cda.pl/premium), wideo dodawane przez zweryfikowanych partnerów (zazwyczaj oznaczone jako osobne kanały tematyczne) oraz te, które umieszczane są przez zwykłych użytkowników portalu CDA.pl.

Legalne filmy i seriale w CDA

Filmy w CDA Premium pochodzą tylko i wyłącznie od dystrybutorów i producentów na mocy umów licencyjnych. Oznacza to, że za każdy obejrzany film CDA wypłaca dystrybutorowi określoną sumę, natomiast osoba subskrybująca usługę CDA Premium płaci tylko i wyłącznie jedną stałą opłatę w wysokości 23,99 zł za 30 dni dostępu do wszystkich filmów w serwisie. Taki model oglądania filmów jest powszechnie przyjęty na świecie i w pełni bezpieczny, a dodatkowo wspiera twórców i legalną kulturę.

Oglądanie jest zawsze legalne

W przypadku pozostałych filmów, teledysków i innych clipów wideo (zarówno pochodzących od zaufanych partnerów i twórców, jak i umieszczanych przez zwykłych użytkowników) oglądanie ich również jest legalne i zgodne z prawem!

Nielegalne jest natomiast umieszczanie i dodawanie filmów i materiałów, co do których nie posiada się praw autorskich. Takie działanie jest niezgodne z prawem i regulaminem serwisu, a wszystkie zgłoszone do administratora serwisu filmy naruszające prawa autorskie będą natychmiast usuwane. Jeżeli więc użytkownik CDA.pl natrafi na nielegalnie dodany film, powinien on zgłosić naruszenie (pod każdym materiałem dostępnym na CDA.pl jest przycisk "zgłoś naruszenie"), choć trzeba zaznaczyć, że zgodnie z polskim i europejskim prawem samo oglądanie takich filmów nie rodzi żadnych konsekwencji dla oglądającego.

Logowanie