Muzyka językiem duszy | EWST online
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 12473 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar

Muzyka i duchowość są od początku nierozłączne. Nic dziwnego, że wyrażanie swojej wiary czy religijnych doznań przez pieśń czy taniec występuje w niemal wszystkich religiach świata. Również chrześcijaństwo jest silnie powiązane z muzyką. Na przestrzeni wieków prawdy wiary przekazywane w pieśni były jednym z najpowszechniejszych narzędzi katechetycznych. Z drugiej strony ewolucja i rozwój muzyki miały ogromny wpływ na to co i w jaki sposób odbywało się w kościołach.

Czy dzisiaj związek muzyki z chrześcijaństwem jest równie mocny jak kilka wieków temu? Czy nadal stanowi ona niezbędny element liturgiczny, czy stała się tylko ozdobnikiem, dodatkiem do treści? Jak doświadczyć sacrum w muzyce? Czy przemiany społeczne i kulturowe wpływają na to, jakie pieśni słyszymy podczas religijnych obrzędów? Czym jest (i czy w ogóle istnieje) muzyka chrześcijańska?

O historii, współczesności i roli muzyki w Kościele i chrześcijańskim życiu, a także o jej związkach z teologią rozmawiamy z Joanną Klisowską studentką EWST, sopranistką z ogromnym dorobkiem artystycznym i pedagogicznym, specjalizującą się w muzyce barokowej i sakralnej.


Joanna Klisowska http://www.klisowska.pl/Zobacz inne spotkania EWST online: https://www.youtube.com/playlist?listPLb_DQQDTLhWll24K_IUi1B5vm4GK1bdCF
Sprawdź, jakie będą kolejne wydarzenia w Ewangelikalnej Wyższej Szkole Teologicznej: https://www.ewst.pl/events/
Interesujesz się teologią? Dołącz do nas!: https://www.ewst.pl/rekrutacja/

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 12473 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Muzyka językiem duszy | EWST online
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie