A State of Trance 540 Top 20 Trance Songs
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 9689 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: etoiseyt

Najlepsze sety w sieci !

Serdecznie zapraszam na nasze media społecznościowe
Facebook:
https://www.facebook.com/YouEtoIse/
Instagram:
https://www.instagram.com/eto_ise/

Na naszym znajdziecie najlepszą muzykę!

#State
#Trance
#top

Trance:
Trance gatunek elektronicznej muzyki klubowej rozwinięty w latach 90. XX wieku w Niemczech. Czasami bywa zaliczany w całości jako podgatunek muzyki dance.

Definicja:
Trance charakteryzuje tempo pomiędzy 120 a 150 BPM, bazuje na rozwiniętej, czasem podniosłej, o charakterze hymnu melodii, rytmicznej linii basowej zwykle wspieranej wyższą, rozwiniętą, dynamiczną linią pomocniczą. Większość utworów charakteryzuje także tzw. breakdown, czyli fragment w środku utworu bez beatów.

Historia:
Pierwsze utwory opisywane jako tranceowe wywodzą się z szeroko pojmowanego ruchu Acid oraz sceny techno i rave, choć hipnotyczne brzmienia znane w muzyce trance były już obecne w utworach Giorgio Morodera i Jeana Michela Jarrea w późnych latach 70. XX wieku. Duży wpływ na formę przyszłego stylu miał utwór The KLF What Time Is Love, a także gatunki techno i house oraz muzyka pop, chill-out, hardcore i muzyka klasyczna.

Jednymi z pierwszych, uznanych przez większość społeczności jako trance, utworów były: Age of Love grupy Age of Love oraz We Came In Peace autorstwa Dance 2 Trance. O ile o Age of Love można powiedzieć, że podłożyło fundamenty pod styl i formę tranceu, to nazwa gatunku została najprawdopodobniej wzięta od nazwy Dance 2 Trance. Po owej erze narodzin gatunku, muzyka ta przechodziła gwałtowną ewolucję. Wczesny Trance wywarł duży wpływ na ruch Acid z wiodącymi twórcami takimi jak Art of Trance, Emmanuel Top, Hardfloor czy Union Jack.

Dźwięk współcześnie znanego Tranceu został ukształtowany w dużej mierze niezależnie przez Paula van Dyka (For An Angel z debiutanckiego albumu 45 RPM) i Roberta Milesa (Children z debiutanckiego albumu Dreamland). Oba utwory są do dziś uznawane za jedne z najlepszych przedstawicieli gatunku, a Children trafił na szczyty wielu list przebojów i do dziś jest odtwarzany w radiach muzyki popularnej. Wiele późniejszych utworów starało się naśladować ów styl, przyczyniając się do ostatecznego jego ukształtowania.

Muzyka trance weszła do głównego nurtu muzyki tanecznej pod koniec lat 90. XX wieku.

Współcześnie trance jest jednym z trzech najbardziej popularnych stylów elektronicznej muzyki tanecznej obok house i techno i tworzy parasol dla powiązanych gatunków: Progressive, Goa i Psychedelic. Od muzyki techno gatunek ten odróżnia większe wykorzystanie syntezatorów i większy nacisk na harmoniczny przebieg utworu

pokaż cały opis
W katalogu: Trance
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 9689 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: A State of Trance 540 Top 20 Trance Songs
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Logowanie