Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15354 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: iWiesz
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2019-08-01

Oglądasz #iWiesz

Szukacie oparcia na dłuuuugie, gamingowe wieczory? Wpadajcie na stronkę DIABLO CHAIRS: http://bit.ly/2NzRMAE i wybierzcie najlepszy fotel dla Was!

W ofercie, znajdziecie min. wyjątkowo wygodnego X-Fightera! http://bit.ly/2NzRrOo

Gry wideo. Z jednej strony są sposobem na spędzenie wolnego czasu i odpoczynek Z drugiej od lat mówi się, że są szkodliwe - wywołują agresję i uzależniają. Gdzie leży prawda?

Autor: Karol Kania
KONTAKT: piszesz@iwiesz.to

Jesteś ciekawy świata? Sprawdź iWiesz w social mediach:
Facebook: https://www.facebook.com/iwiesz/
Instagram: https://instagram.com/iwiesz/

SKRYPT ODCINKA:

Liczba badań dotyczących gier gwałtownie rośnie. Naukowcy szczególną troską darzą gry akcji oraz zręcznościowe i w coraz nowszych publikacjach udowadniają, że granie ma wiele zalet.

Dowodzi tego eksperyment w którym ochotnicy mieli spędzać pół godziny dziennie, przez dwa miesiące, przed Super Mario 64. W trakcie badania rozwinęły się u nich regiony mózgu odpowiedzialne za planowanie, przetwarzanie informacji, pamięć i aktywność mięśni.

Gry takie jak Super Mario, ale też inne, jak Call Of Duty, Fortnite, Counter-Strike wymagają od nas wielu umiejętności. Zaawansowani gracze mogą skakać, a będąc w powietrzu uderzyć, bądź zastrzelić innego gracza, który również jest w ruchu. Wykonanie takiego zadania to sprawdzian dla koncentracji, refleksu, koordynacji ręka-oko i umiejętności podejmowania decyzji.

Granie w gry wideo, podobnie jak jazda na rowerze, majsterkowanie, bądź szachy, to trening dla naszego mózgu.

Dotyczy to także wzroku. Wbrew powszechnemu przekonaniu, gry wideo, mogą go nawet poprawiać.
Porównując wzrok graczy oraz niegrających w podobnym wieku, lepsze wyniki w testach wzrokowych ma grupa graczy! Sprawniej czytają drobny druk i o nawet 60% lepiej rozróżniają odcienie szarości, co w praktyce przydaje się np. podczas jazdy samochodem w złych warunkach pogodowych - nocą, bądź we mgle.
Jak to możliwe? Gry, szczególnie strzelnianki, wymagają od nas ciągłej obserwacji otoczenia i zwracania uwagi na szczegóły, ciągły trening sprawia, że mózg lepiej sobie z tym radzi.


Gry nie wpływają też na problemy z koncentracją. Wręcz przeciwnie, granie w niektóre gry wymaga ogromnego skupienia na zadaniach, które mamy do wykonania, nawet jeśli dookoła mamy sporo rozpraszaczy.

A co z agresją?
Mimo wielu badań nie ma dowodów na związek gier i agresji w rzeczywistym świecie. Wielu badaczy zgadza się, że czynnikiem wyzwalającym agresję jest nie tyle drastyczna fabuła gry, co raczej frustracja związana z porażką. Nie da się ukryć kolejne niepowodzenia w grze, podobnie jak w życiu, mogą doprowadzić do szewskiej pasji.

A więc gry mogą działać na nas korzystnie
Ale nie muszą.
Szczególnie, jeśli to nasze jedyne zajęcie.

Granie może przybrać formę uzależnienia, przez które cierpią nasze relacje, szkoła, praca, sen. Mózgi osób uzależnionych wykazują podobne zmiany do mózgów osób uzależnionych od alkoholu czy narkotyków. Zbyt długie spędzanie czasu przed ekranem, bez robienia odpowiednich przerw w dłuższej perspektywie wpływa negatywnie na wzrok. Ciągłe siedzenie w nieruchomej pozycji może być też źródłem bólu pleców, cukrzycy.

Bo co za dużo, to nie zdrowo.

Jeśli jesteś zapalonym graczem, rób odpowiednie przerwy podczas których odpoczną Twoje oczy. Zadbaj też o ciało i kręgosłup. Możesz to robić nawet podczas grania!

Partnerem dzisiejszego odcinka jest Domator24, producent krzeseł gamingowych DiabloChairs. Rodzina Diablo Chairs to ergonomiczne fotele gamingowe z regulowanym i wyprofilowanym oparciem, który wspiera naturalne cechy ludzkiego organizmu, regulacją wysokości i podłokietników. Fotele gamingowe z serii Diablo łączą oryginalną stylistykę z pakietem pro-zdrowotnych rozwiązań. Wejdź na stronę Diablo Chairs i odkryj najlepszy oraz najwygodniejszy model dla siebie. Linki znajdziesz w opisie filmu oraz przypiętym komentarzu!

Subskrybujesz, iWiesz więcej!

Power tags:
Czy gry wideo rozwijają Twój mózg?
Czy Granie w gry rozwija mózg?
Jak gry wpływają na mózg?
Jak granie wpływa na mózg?
Czy GRANIE rozwija MÓZG?
Czy GRY rozwijają MÓZG? Co gry wideo robią z Twoim mózgiem!
Czego UCZYMY SIĘ, grając w GRY? Co gry wideo robią z Twoim mózgiem?
Jak GRY ZMIENIAJĄ MÓZG? Co gry wideo robią z Twoim mózgiem?

pokaż cały opis
W katalogu: iWiesz | WSZYSTKIE ODCINKI
5.0 / 5 Oceny: 13
Włącz dostęp do 15354 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Gry wideo ZMIENIAJĄ TWÓJ MÓZG! Co GRY robią z głową?
Najlepsze komentarze
avatar
anonim181 (*.*.160.181) wysłano z m.cda.pl 2021-02-21 08:28:58 0
Ja gram i nic mi sie nie stało Odpowiedz
WojskoTV 2019-08-02 03:51:29
[Użytkownik został zablokowany] Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie