Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 14988 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar

Japonia. Rok 2004. Profesor Susumu Tachi prezentuje niewidzialny płaszcz. Zastosowaną w nim technologię, Tachi nazywa retro-refluctum. Wynalazek japońskiego naukowca to pierwszy krok do stworzenia niewidzialnego płaszcza.

Marzenia o niewidzialności towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Pojawiają się i w starych legendach, i w bajkach dla dzieci, i w całkiem poważnych powieściach. Od czapki niewidki poprzez elficką szatę, która uratowała życie dwóm hobbitom. Jednak niewidzialność pojawia się nie tylko w literackiej fikcji. To także od kilku lat przedmiot badań nauki. Dziś naukowcy zbliżają się do stworzenia niewidzialnych materiałów, prawdziwych czapek niewidek. Takie materiały sprawiałyby, że okryty nimi przedmiot byłby całkowicie niewidoczny dla ludzkiego oka. Brzmi jak bajka, ale pierwsze takie materiały już powstały w laboratoriach fizyków i optyków. Nazwano je metamateriałami, a ich powstanie jest możliwe dzięki wykorzystaniu właściwości światła.

pokaż cały opis
W katalogu: Z króliczej nory...
5.0 / 5 Oceny: 6
1059 godzin bajek dla dzieci.
Włącz CDA Premium w mniej niż 2 minuty!
Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Niewidzialność jest naukowym faktem
Najlepsze komentarze
avatar
anonim77 (*.*.89.77) 2013-03-23 11:02:42 +3
Większość z zaprezentowanych na filmie metod oparta jest nie o materiały, które sprawiają, że przedmioty stają się niewidzialne, a o zwykłe połączenie kamery i ekranu wyświetlającego rzecz za przedmiotem. Metamateriały, czyli materiały o specjalnych właściwościach, które sprawiają, że fala o odpowiedniej długości (jej długość zależy od właściwości materiału) traktuje go jako przezroczysty, sa jeszcze na etepie poznawania i udoskonalania, ale technologia ta nadal się rozwija i niedługo będziemy mogli doświadczyć prawdziwej niewidzialności. Odpowiedz
avatar
anonim139 (*.*.123.139) 2012-12-31 18:02:16 0
Hobbit Niezwykła Podróż Online 2012 Hobbit Niezwykła Podróż Online Cały Film Za Darmo Napisy PL Zobacz CAŁY FILM

http://www.hobbit-online.pl/

hobbit-online.com.pl/film/1/Hobbit-Niezwykla-podroz.html

Polecam :) Odpowiedz
TEMZUR 2012-04-27 10:21:09 0
Niezłe ale możliwe ze to fotomontaż ,film 5/5 Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Logowanie