Sklep. na. rogu. 1940. Lektor.pl
Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 14909 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar

Dwoje pracowników sklepu z pamiątkami nie znosi się nawzajem. W międzyczasie nieświadomi prowadzą ze sobą korespondencję miłosną.

pokaż cały opis
5.0 / 5 Oceny: 3
Włącz dostęp do 14909 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Sklep. na. rogu. 1940. Lektor.pl
Najlepsze komentarze
TomUsh 2023-09-21 13:02:31 +7
Uwielbiam ten film ! Pokazuje nam, jak nisko upadliśmy jako ludzie, jak nasza cywilizacja zeszła na psy. Z pamiętników pisanych w okresie międzywojennym, ale też tych z XIX wieku wiem, iż ludzie naprawdę wykazywali się tak wysoką kulturą osobistą, szacunkiem do drugiej osoby, wiernością zasadom, wysoką moralnością i etyką. Jakże piękne słownictwo, zwroty, etykieta. I wcale nie dotyczyło to tylko wyższych klas społecznych, ale wszystkich (właściwie to raczej zwyczajni ludzie byli bardziej przyzwoici niż ludzie z wyższych sfer w tamtym okresie). Dzięki za wersję w HD ! Odpowiedz
barbaraselin233 2023-09-19 20:26:58 +5
Wspaniały film Odpowiedz
antecessor 2023-09-20 12:26:22 +3
dziękuję bardzo Odpowiedz
avatar
anonim () 2023-12-13 19:52:43 0
Koment do TomUsh:
Cha cha cha! Dobre. Gościu, nie czytaj i nie oglądaj za dużo romansideł, bo całkiem odlecisz.
Dobrzy ludzie istnieli zawsze na tym świecie, kiedyś i teraz. I tak samo ludzkie kanalie żyły w przeszłości wśród najróżniejszych warstw społecznych. To czego człowiek dopuszczał się w przeszłości nieraz było publikowane.
Natomiast dzisiejsze, wciąż niedoskonałe czasy, oferują nam na każdym kroku narzędzia do wspięcia się na wyżyny rozwoju. Dzięki coraz lepszym systemom społecznej opieki ludzie z nizin, doświadczający masowo biedy, degeneracji, pogardy, słowem patologii w najgorszym wydaniu (a najczęściej śmierci) mają szansę żyć znacznie godniej niż w wyimaginowanych cudownych starych czasach.
Największy wstyd i destrukcję moralną dzisiejszej cywilizacji przynoszą twórcy pornografii, mającej gigantyczny zasięg i gigantyczną widownię. To zdecydowanie nazwę upadkiem cywilizacyjnym. To zjawisko, które nie ma swojego odpowiednika w żadnej z zamierzchłych epok.
No ale cóż... ‘Boys wanna have fun!’ Więcej dodawać nie trzeba.

A jeszcze polecam, dla poszerzenia wiedzy poczytać jak wulgarny był świat w książkach Baszewisa Zingera. Opisy Żydów sprzedających własne kobiety do burdeli w Polsce i podstępem do Ameryki Południowej. Upadek moralności, ludzka-kobieca krzywda, wulgarny język. To ta niższa warstwa społeczna, którą się ekscytujesz. O handlu Polkami w Polsce, żeby umieścić je w burdelach w Ameryce Południowej mówi też film "Szlakiem hańby" z 1929 roku. (To był jeszcze ten moment w kinematografii, kiedy podejmowano próbę dyskusji na ważne tematy.)

A w czasach kiedy kręcono tak ckliwe filmy, jak "Sklep na rogu", Hollywood było siedliskiem perwersów. Sprawy dopiero teraz powoli wychodzą na jaw.

Ten film ogląda się świetnie, ale każdy wyedukowany człowiek wie, że jak w przypadku każdego kolorowego sklepiku fasada i sklepowa witrynka ma być nieskalana i kusząca, a to co dzieje się na tyłach sklepu zazwyczaj mocno odbiega od przyjętych norm społecznych. Ten film też jest o tym. Hollywood było jak ten cukierkowy sklepik z filmu - wielu dało się nabrać. Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie