Umrzeć z miłości.  Dokument
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 10602 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: sylamila

Każdego dnia w Indiach giną młodzi ludzie, którzy odrzucają kastowy system nakazujący związki wyłącznie w obrębie kast. Są ofiarami brutalnych pobić, część ginie bez wieści lub staje się ofiarami morderstw. Inni doznają okaleczeń na całe życie. „Kary" za zakochanie się w chłopaku lub dziewczynie „z poza swoich granic" często wymierzają najbliżsi, rodzina lub sąsiedzi a w mniejszych miasteczkach lub wioskach – cała społeczność. Te barbarzyńskie praktyki dokonywane są w imię fałszywie pojętego honoru rodziny.

W Delhi działają jednak "Komandosi Miłosierdzia", grupa ludzi, którzy zachowali głęboką wiarę w czystość miłości i są przeciwnikami anachronicznego systemu kastowego oraz decyzjom rad gmin, które sankcjonują honorowe mordy. Komandosi Miłosierdzia mają sieć ukrytych schronów w Delhi, gdzie pary mogą nie tylko się ukryć, ale także zawrzeć legalny związek. Prowadzona jest też infolinia, do której każdego dnia z licznymi pytaniami i prośbą o pomoc, zgłaszają się setki ludzi.

Poznacie jedną z par, która ukrywała się w schronie Komandosów Miłosierdzia: to Nishan i Sindhu. Rodzina porwała Sindhu, przetrzymywała i próbowała ukarać, zmuszając do otrucia się. Dziewczyna została zwolniona po wielokrotnych wezwaniach Komandosów i groźbach, że o incydencie zostaną powiadomione media. Odbiłoby się to szerokim echem, ponieważ dziadek dziewczyny jest wybitnym lokalnym politykiem. "Moi rodzice nie dbają o szczęście, jedyną rzeczą, na której im zależy, jest duma" – wyjaśnia uwolniona.

pokaż cały opis
W katalogu: Filmy Dokumentalne
4.0 / 5 Oceny: 2
Włącz dostęp do 10602 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Umrzeć z miłości. Dokument
Najlepsze komentarze
avatar
anonim86 (*.*.19.86) 2018-08-25 00:25:08 +1
Bravo dla tej instytucji , bronia mlodych zakochanych ludzi Odpowiedz
avatar
anonim86 (*.*.19.86) 2018-08-24 23:09:01 +1
Tradycja tradycja , ale to nie sredniowiecze tylko 21 wiek , a adwokaci indyjscy , wyksztalceni ludzie normalnie mnie zadziwiaja, , sami sa za tymi tradycjami to nie do pomyslenia , kazdy powinien decydowac za siebie Odpowiedz
avatar
anonim156 (*.*.70.156) 2020-04-16 03:57:57 0
To adwokat?Nie to bezduszny sadysta .Wyrazy podziwu dla tych ludzi broniących zakochanych ,którzy nie mogą być razem ,I te kary-,brak slow na nich Odpowiedz
judytka0805 wysłano z m.cda.pl 2019-11-12 02:34:03 0
Ten adwokat za swoje slowa powinien byc pozbawiony mozliwosci wykonywania zawodu - dozywotnio. Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie