ZTS Już nie kupuje cukru- robię go sam.  Lektor PL
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 12823 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar

ZTS, przemysłowa produkcja cukru/pokarmu dla pszczół.
*Do bezpiecznego przezimowania pszczół trzeba podać im minimum 10kg cukru.
Od dziś nie kupuje go: sieję 3-4m2 buraków cukrowych na ul.
Pamiętaj, aby nie rozprzestrzeniać chorób pszczelich: nie stawiaj ula bliżej innej pasieki niż 1666 metrów (ideałem jest 2200 metrów).

pokaż cały opis
5.0 / 5 Oceny: 1
1059 godzin bajek dla dzieci.
Włącz CDA Premium w mniej niż 2 minuty!
Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: ZTS Już nie kupuje cukru- robię go sam. Lektor PL
Najlepsze komentarze
Artur_Dyskopata 2023-04-01 13:02:25 0
Z 100 kg buraków; ile jest słodkiego syropu z zawartością wody do 33%?
Dlaczego cukrowni nie opłaca się sprzedawanie tego półproduktu? Odpowiedz
Artur_Dyskopata 2023-03-29 12:59:13 0
neon24: Przygotowanie buraka cukrowego na jesień
Zbierz kilka krzaków gładkich, łatwiejszych do oczyszczenia korzeni, odetnij liście i cienki koniec i złóż w przewiewnym miejscu do wyschnięcia. Suszone buraki tracą część przyległej gleby w zagłębieniach, a resztę oczyszcza się z piasku twardą szczotką. Tak przygotowane buraki zeskrobuje się ze skóry nożem, ponieważ skórka zawiera barwnik, który niepotrzebnie farbowałby cukier. Otwory i rowki po burakach muszą być dokładnie oczyszczone, a nawet przycięte. Zaprawione buraki, po dokładnym wypłukaniu w wodzie, należy wysuszyć i ułożyć na czystej słomie, deskach lub półkach.

Rozdrobniania buraków
Dalsza operacja polega na ewentualnym rozdrobnieniu buraków, czyli uzyskaniu pulpy.
W przypadku braku młynka do owoców jesteśmy zmuszeni w tym przypadku zastosować tarkę lub maszynkę do mięsa. Powinniśmy mieć dobrze umyte ręce i rozpocząć tarcie buraków od góry. Słodki sok pozyskujemy z wysłodków buraczanych przez tarcie lub wyciskanie w tkaninie; wlewamy do jednego naczynia, doprawiamy oczyszczoną kredą (0,5 funta na korzeń buraka) i po wymieszaniu odstawiamy na 12 godzin, aby kreda i wszelkie ciała stałe osiadły na dnie.

Odparowywanie soku z buraka cukrowego
Po całkowitym zastygnięciu spuścić płyn przez flanelę rozciągniętą na drewnianych krosnach, ostrożnie wyjmując ją z naczynia, a na koniec wylać pozostałość na flanelę, która będzie powoli spływała wraz z wyparowaniem soku. Jak tylko część płynu odsączymy przez flanelę, od razu zaczynamy odparowywać, czyli gotować – reszta soku w międzyczasie odcieka; wlewany do naczyń, gdy się zmniejsza. Gotowanie, czyli odparowanie soku należy przeprowadzać powoli, na małym ogniu, aby cukier (syrop) nie zażółkł, czyli się nie przypalił. Z tego powodu rondle i wszelkie płaskie parowary powinny spoczywać na warstwie piasku, a nie bezpośrednio na blasze do pieczenia. Bardzo praktyczne jest włożenie mniejszego naczynia z sokiem z buraków do większego, umieszczając dwa kawałki drewna pod dnem i zalewając pustą przestrzeń wodą. W ten sposób gotowanie odbywa się na parze i nigdy nie może dojść do rozgotowania; wtedy można użyć silnego ognia.

Sok z buraków, odparowany w ten sposób, daje cukier i cukier najbielszy.

Jak sprawdzić czy cukier jest gotowy?
Ponieważ gorący syrop jest rzadszy niż zimny, dlatego, aby dowiedzieć się, do jakiej konsystencji przynieśliśmy gotowany cukier, od czasu do czasu bierzemy kroplę i kładziemy ją na zimnym przedmiocie (marmur, żelazo); zamrożona kropla doskonale pokaże nam gęstość. W ten sposób doprowadzamy cukier do konsystencji miodu i możemy zatrzymać parowanie lub czas trzymany przez jakiś czas na bardzo małym ogniu, aby uzyskać twardszą masę.

Podczas gotowania na parze buraki cukrowe należy stale mieszać szpatułką lub drewnianą łyżką. To cała tajemnica robieniem cukru w ​​domu. Jak widać z opisu, czynność jest łatwa i wymaga jedynie staranności i odrobiny czasu. Odpowiedz
Artur_Dyskopata 2023-03-29 12:50:14 0
Aby uzyskać cukier w najprostszy sposób, jakiego potrzebujesz: buraczany; talerz; piekarnik; patelnia; ciężki przedmiot dla prasy; szeroka, niska pojemność, na przykład umywalka. Aby uzyskać bardziej skuteczną ekstrakcję cukru, możesz kupić autoklaw... Jest to specjalne urządzenie do ogrzewania w wysokich temperaturach pod ciśnieniem powyżej atmosferycznego. Znacząco przyspiesza proces gotowania i zwiększa wydajność gotowego produktu. Jeśli planujesz cały czas gotować cukier w domu, na pewno się przyda.
Metoda pierwsza: „babcia”: Buraki opłucz, obierz i pokrój w cienkie krążki. Umieść je w glinianym garnku i wstaw do piekarnika lub piekarnika. Upewnij się, że kręgi nie palą się. Gdy buraki będą miękkie, połóż je na blasze do pieczenia i włóż z powrotem do piekarnika do wyschnięcia. Pozostaje zmielić suszone plasterki na mąkę, a domowy cukier granulowany jest gotowy.
Metoda druga, uzyskanie syropu: Opłucz buraki, przytnij korzenie i na wierzchu. Nie musisz usuwać skóry. Owoce ułożyć szczelnie w rondelku z wrzącą wodą. Powinno być dużo wody, aby po odparowaniu górne części korzeni nie otwierały się. Gotuj przez godzinę. Poczekaj, aż buraki ostygną i usuń skórki. Miąższ pokroić w cienkie plasterki o grubości do 1 mm. Pokrój te plasterki w cienkie paski. Owinąć słomkę szmatką i umieścić pod prasą. Powstały placek ponownie włożyć do rondla i zalać wodą w stosunku objętości buraków do wody 2: 1. Gotuj przez 30 minut. Spuść płyn z patelni do tego uzyskanego z prasy. Przełóż ciasto do szmatki i ponownie wyślij pod prasę. Powstały sok wlej do rondla i podgrzej do 70-80 stopni. Sok przecedzić przez gazę złożoną z kilku warstw. Wlej przecedzony sok do szerokiego, niskiego naczynia i gotuj na małym ogniu, aż zgęstnieje. W tym czasie nadmiar wilgoci wyparuje. Syrop włożyć do zamrażarki. Zmiel mrożony syrop w młynku do kawy lub pokrój w kostkę jak rafinowany cukier. Metoda trzecia, technologiczna: Umyj warzywa korzeniowe, obierz i włóż do autoklawu. Buraki gotować na parze pod ciśnieniem 1,5 atm. aż miazga zmięknie. Pokrój owoce i dwukrotnie przepuść przez prasę, tak jak w drugiej metodzie. Odparuj przefiltrowaną ciecz w ten sam sposób, aż utworzy się gęsty syrop. Zamroź i posiekaj.
Aby uzyskać 1 kg granulowanego cukru, musisz przetworzyć 5 kg roślin okopowych. I okazuje się, że nie jest to czysty, znany nam cukier, ale rozcieńczony syrop.
źródło; farm myślnik pe-el. Odpowiedz
Artur_Dyskopata 2023-03-29 12:32:40 0
źródło; kobita.interia: Cukier granulowany z buraków - przepis
Buraki opłucz, obierz i pokrój w cienkie krążki,Umieść je w glinianym garnku, a następnie wstaw do piekarnika. Pilnuj, aby buraki nie przypaliły się.Gdy buraki będą miękkie, połóż je na blaszce do pieczenia. Włóż z powrotem do piekarnika i pozostaw do wyschnięcia.Ostatni etap to zmielenie wysuszonych plasterków. Domowy cukier w granulkach gotowy!
.
Syrop z buraków cukrowych - przepis
Syrop z buraków cukrowych sprawdzi się świetnie jako zamiennik białego cukru. Można nim słodzić desery, kawę i herbatę. Jest również świetnym dodatkiem do deserów czy owsianki. Chociaż jego produkcja jest czasochłonna, to jego smak wynagradza wszelkie trudy przygotowań.
Składniki:
10 kg buraków cukrowych (uzyskamy 1 litr syropu)
Jak zrobić cukier z buraków w domu?
Umyj, wyszoruj i obierz buraki, Pokrój buraki na małe kawałki, zalej wodą i gotuj powoli, aż staną się miękkie, Jeśli buraki cukrowe zmiękną, trzeba je odcedzić, a powstały płyn gotować na małym ogniu do 8 godzin, Po takim czasie płyn zmieni się w gęstą i słodką masę, która będzie miała kolor ciemnego brązu. Odstaw syrop do ostygnięcia - po tym syrop jest już gotowy do spożycia. Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie