Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 14669 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar

Przestawiamy dynamiczną pracę Tadeusza Kulisiewicza z lat 30., zatytułowaną [Muzykanci].
Do kupienia: https://www.atticus.pl/pl/product/grafika-lata-1930-te-muzykanci-107199
Kulisiewicz (1899-1988) zaczął studia w Szkole Sztuk Dekoracyjnych w Poznaniu, a następnie studiował w warszawskiej ASP m. in. u Władysława Skoczylasa, który zasadniczo wpłynął na jego sztukę graficzną. Debiutował na wystawie Stowarzyszenia Artystów Grafików Ryt (w 1926 roku). Przez pierwsze lata twórczości poświęcił się głównie pracy drzeworytniczej. Po drugiej wojnie artysta odbył wiele zagranicznych podróży artystycznych, które zaowocowały bowiem licznymi cyklami rysunkowymi, które stanowiły artystyczną refleksję na temat poznawanych kultur, miejsc i ludzi.
Wracając do przedwojennych prac drzeworytniczych Kulisiewicza. Począwszy od 1926 roku Kulisiewicz przez kilka dziesiątków lat regularnie wyjeżdżał na Podhale, do biednej góralskiej wsi Szlembarka. Fascynowało go codzienne życie w najdrobniejszych nawet przejawach, potrafił wydobyć z rzeczy zwykłych wymiar niezwykłości, dostrzec cały dramat, a nawet tragizm ludzkiej egzystencji, biednych i ciężko pracujących, to wszystko stało się artyście bliskie i inspirowało jego twórczość, czego przykładem jest prezentowany przez nas drzeworyt. Drzeworyty szlembarskie Kulisiewicza to grafiki szeroko cięte, operujące mocnymi kontrastami czerni i bieli, bliskie w stylu do niemieckiemu ekspresjonizmowi, jak i ludowej snycerce.
A my prezentujemy właśnie taki ekspresyjny drzeworyt wybitnego polskiego artysty, będący jednocześnie świadectwem wybitnych osiągnięć drzeworytnictwa w Polsce w okresie dwudziestolecia międzywojennego.
Zapraszamy na stronę www.atticus.pl do działów grafika artystyczna, rysunek, dzieła sztuki i antyki oraz na prezent.

Zakochaj się w antykwariacie.
...
Działa już nasza nowa strona internetowa (www.atticus.pl), nowocześniejsza, bardziej funkcjonalna, zapewniająca wygodniejsze zakupy w naszym antykwariacie i galerii, także dzięki lepszej jakości ilustracjom czy funkcji negocjuj cenę.

Kupujemy książki i księgozbiory, przyjmujemy na aukcje dzieła sztuki.


#ilustracja #Kulisiewicz #drzeworyt #grafika #ilustracja #polskaszkołaplakatów #galeria #grafika #książki #grafikaartystyczna #plakat #books #gallery #illustations #artgraphic #polskasztuka #polishart #kolekcjonerstwo #sztuka #ilustratorzy #gallery #art #polishschoolofposter #poster #woodcut #drzeworytnictwo

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 14669 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Tadeusz Kulisiewicz, Muzykanci, drzeworyt. l. 30 XX w.
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Logowanie