Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 14634 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar

www.joannacholuj.pl

Przygotowywanie się do tego odcinka zajęło mi około 60 godzin, dlatego była mała przerwa w dodawaniu filmów :D Przez ten czas nadrabiałem zaległości z gramatyki u Joanny Chołuj.

Nasza gramatyka jest bardzo rozbudowana i na omówienie jej potrzeba wielu dziesiątek godzin. Dlatego w tym filmie podsumowałem tylko najważniejsze zmienne naszego języka, które wpływają na jego trudność.

Dodatkowo kilka ciekawostek:
- Nasza gramatyka jest tak rozbudowana, że nigdzie w internecie, ani w książkach nie znalazłem pełnego opracowania gramatyki polskiej.

- Mamy tak dużo odmian gramatycznych słów, że większości autorów nie chce się, lub nie umieją wypisać wszystkich. Zaznaczam, że do odmian gramatycznych też należą zmiękczenia słów, przykład z filmu: dwa, dwója, dwójeczka, dwójka, dwójeczunia, dwójkunia, itd. - sami wiecie o co chodzi. Nasz język pozwala takie konstrukcje tworzyć, dlatego je rozumiecie, pomimo, że są to niepoprawne formy :D I wszystkie te zmiękczenia możemy odmienić przez odmiany gramatyczne.

- naszej gramatyki nie można obrać w ramy gramatyk innych języków, ponieważ jest kilkakrotnie bardziej rozbudowana. Jednak zostało to zrobione i dlatego są wszędzie wyjątki i niedopowiedzenia.

- w opracowaniach gramatycznych polskiego, autorzy mają sprzeczne poglądy na niektóre zagadnienia.

- wszystko dlatego, że podstawy gramatyki Lechii zostały sfałszowane i okrojone.

-pierwsze opracowania naszej gramatyki i pierwsze szkoły, które jej nauczały zostały wzniesione podczas zaborów i okupacji.

- W tym czasie i wcześniej (od upadku Gniezna) zniszczono również nasze biblioteki, budynki, świątynie, dwory i grody, sfałszowano historię i wiedzę, i stara się nas skłócić z naszą rodziną Białorusinami, Rusami, Litwinami, krainą scalającą - Ukrainą, Czechosłowakami, Jugosławią, Hindusami.

- To Ci zaborcy napisali te kilka książek o naszej gramatyce, celem zniszczenia prawiedzy. Próbowali też zmienić nasz język (przykładem jest ta gramatyka, a w przypadku kilku słów to się nawet udało), jednak prawda została w naszym języku.

- Darowanie, świecenie, przejęcie odpowiedzialności. RaSa. Raz. Razem.
- To ludzie Lechii mają dać przykład i brać najważniejszy udział w ratowaniu/budzeniu/łączeniu świata.
- Iskra wyjdzie z Polski.

- Reinkarnujemy się i wiedza z powrotem zostaje przywrócona.

- Joanna Chołuj to kobieta wielkiego serca, która przywraca porządek w gramatyce (i nie tylko).

- Na swojej stronie i kanale przygotowała poprawne opracowanie gramatyki Lechii, która jest prawie taka sama jak gramatyka sanskrytu!

- Wyjątki w naszym języku nie są wyjątkami. To efekt zniszczenia podstaw naszej gramatyki. Opracowania Joanny i powrót do poprawnej gramatyki ukazują piękno i moc naszego języka. My wolny ród, mówimy językiem wolnym, który pozwala mówić słowa w zdaniach w kolejności jaką chcemy i odmieniać wszystkie słowa, które są zbudowane zgodnie z zasadami słowotwórstwa, przez wszystkie formy gramatyczne. Jednak przez 1000 lat, może dłużej, nie wszystkie słowa zostały dopilnowane, niektóre zapożyczone, a niektóre zostały zmienione i sfałszowane, przez tych co dzierżyli drukarki i robili gazety. Wkradł się lekki bałagan, ale mając już podstawy możemy to naprawić.

Zapraszam do zapoznania się z opracowaniami gramatyki języka Lechii, które zostały przygotowane przez Joannę.

Ja gramatyki się jeszcze uczę, dlatego mogłem coś pomylić w filmie, za co przepraszam, ale jak ktoś widzi jakieś błędy, to proszę śmiało mnie sprostować, aby inni nie popełniali tego samego błędu.

Z mojej strony, chcę Ci Joanno podziękować. Podejrzewam, że poświeciłaś na to tysiące godzin. Twoja praca dla naszego rodu/narodu jest bardzo ważna. Będzie ona pączkować i przynosić efekty przez kolejne wieki. Przywracasz gramatyczny porządek i ład. Dzięki Tobie nasze dzieci będą mogły łatwiej zrozumieć moc naszego języka i przekaz od naszych przodków. A obcojęzyczni, będą mieli dużo łatwiejszą drogę do nauczenia się języka Lechii.

Dziękuję.

https://joannacholuj.pl/

Zachęcam do zainwestowania w książki i wsparcie Joanny w wydaniu pełnych wersji książki. pomoc - po moc. Jak ktoś może więcej, to super. Szybciej książki zostaną wydane.
https://joannacholuj.pl/mojeksiazki/

Link do kanału Joanny na youtube.
https://www.youtube.com/joannacholujprof

Przykładowy film:
PL Gramatyka Polska 1/8. Osiem przypadków rzeczownika
https://www.youtube.com/watch?vWq5g2KhMWTw

Joanna na kanale prowadzi wykłady na różne mądre tematy.
Filmy odnośnie języka Lechii i i jego gramatyki zostały podzielone na części po dziesięć odcinków. W tytule każdego jest jego kolejność, np:
1/1; 1/2; 1/3; 1/9; 1/10; 2/1; 2/2; 2/3; 3/1; 3/2; itd.
Jeśli interesuje cię jakiś konkretny odcinek, wystarczy w wyszukiwarce na jej kanale wpisać odpowiedni numer.

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
1059 godzin bajek dla dzieci.
Włącz CDA Premium w mniej niż 2 minuty!
Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Dlaczego język polski jest najtrudniejszy na świecie? - Pierwszy Język - Odcinek 6, cz. 2 -gramatyka
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie