Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 14960 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar

VampyrVampyr (gra komputerowa)
gra komputerowa z 2018 roku
Język
Pobierz jako PDF
Obserwuj
Edytuj
Vampyr fabularna gra akcji wyprodukowana przez Dontnod Entertainment i publikowana przez Focus Home Interactive(ang.). Ukazała się na platformach Playstation 4, Microsoft Windows oraz Xbox One 5 czerwca 2018, a na Nintendo Switch 29 października 2019 roku. Osadzona w XX-wiecznym Londynie fabuła opowiada o losach Jonathana Reida, doktora, który w niewyjaśnionych okolicznościach zostaje przemieniony w krwiopijcę. Zawieszony pomiędzy przysięgą Hipokratesa, a zwierzęcą naturą doktor, próbuje rozwikłać tajemnicę choroby dziesiątkującej mieszkańców stolicy Wielkiej Brytanii.

Vampyr
Producent
Dontnod Entertainment
Wydawca
Focus Home Interactive
Reżyser
Philippe Moreau
Projektant
Guillaume Liechtele
Artysta
Gregory Z. Szucs
Główny programista
Nicolas Sérouart
Scenarzysta
Stéphane Beauverger
Kompozytor
Olivier Deriviere
Silnik
Unreal Engine 4
Data wydania
PlayStation 4:
5 lipca 2018
Windows:
5 lipca 2018
Xbox One:
5 lipca 2018
Nintendo Switch:
29 sierpnia 2019
Gatunek
przygodowa gra akcji
Tryby gry
gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe
PEGI: 18
Wymagania sprzętowe
Platforma
Microsoft Windows, Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch
Rozgrywka jest liniowa, z rozbudowanym systemem walki. Pojedynki z bossami przeplatają się z ulicznymi walkami z mniej wymagającymi przeciwnikami. Kwestia zabijania cywili została pozostawiona w rękach graczy, zabijanie ich nie jest wymagane do ukończenia gry. Wybór opcji dialogowych podczas konwersacji z mieszkańcami Londynu może odblokować misje poboczne oraz umożliwia zdobycie dodatkowych informacji, które czynią potencjalną ofiarę wydajniejszą. Wypita krew pozwala zwiększać poziom doświadczenia głównej postaci oraz ulepszać ją. Do walki w Vampyrze można wykorzystać broń lub nadnaturalne zdolności Jonathana. Miejscem akcji gry jest półotwarty świat Londynu, podzielony na 4 dzielnice: Szpital Pomebroke, Whitechapel, Doki oraz West-End. Stan zdrowotny każdej z nich uzależniony jest od indywidualnych decyzji gracza.

Deweloperzy wykreowali klimat oraz fabułę Vampyra odbywając regularne wizyty w Londynie oraz konsultując wiedzę ze źródłami historycznymi i dokumentami. Oprawa wizualna została wykonana w oparciu o faktyczne miejsca oraz wykreowane na potrzeby produkcji fikcyjne lokacje. Za soundtrack do gry odpowiedzialny jest Olivier Deriviere. Gra nie spotkała się z jednomyślnym odbiorem krytyków, doceniona została jej mechanika, ustawienia, wykreowanie postaci oraz voice acting. Na niekorzyść tytułu przemawiają system walki, całokształt narracji, problemy techniczne, system wolnych wyborów gracza oraz animacje. Gra została sprzedana w milionie egzemplarzy w mniej niż 10 miesięcy.

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 14960 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Vampyr Horror ( 666 ) 2018 Game :D PlayStation Game Live 2021 HD
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie