Słowa które zabijają.  Dokument
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 13851 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: sylamila

Od czasu ataku na World Trade Center wielu ludzi żyło w ciągłym strachu przed zamachami terrorystycznymi. Ich katastrofalne wizje ziściły się w lipcu 2011 roku w bezpiecznej i spokojnej wcześniej Norwegii. Uderzenie przyszło jednak z najmniej oczekiwanej strony. Sprawcą zamachu nie była bowiem siatka islamskich fundamentalistów, lecz niepozorny norweski rolnik.

Wkrótce po zamachach w Oslo i na wyspie Utøya rząd Norwegii zapowiedział, że jego odpowiedzią na terroryzm nie będzie ograniczenie swobód obywatelskich, lecz jeszcze większa demokracja i otwartość. Tymczasem śledztwo wykazało, że na krótko przed atakami Breivik rozesłał potężnych rozmiarów manifest na ponad tysiąc adresów mailowych. Tropienie adresatów pozwoliło zbadać związki Norwega z różnymi grupami ekstremistycznymi w Europie i Ameryce.

Gdzie miały źródło poglądy i czyny rolnika-zamachowca? W jakich okolicznościach wszedł na drogę terroru? Jak daleko posunięta może być wolność słowa, zanim zwykła retoryka przekształci się w mowę zdolną do inspirowania zbrodni? Twórcy dokument poszukują odpowiedzi na te pytania, poddając jednocześnie pod rozwagę niewygodną kwestię: czy demokracja może stać się pożywką dla ekstremizmu.

pokaż cały opis
W katalogu: Filmy Dokumentalne
4.0 / 5 Oceny: 2
Włącz dostęp do 13851 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Słowa które zabijają. Dokument
Najlepsze komentarze
kredka4 2021-12-25 10:01:14 0
35:10 tak mnie potraktowano. SS kontrolowało kto może wejśc do kastoramy ( na moje szczęscie nie chciałem tam wchodzić), ale w stonce w gdudniu 2020 (waszego czasu nie pozwolono mi zrobić zakupów bez maski) To samo z wizytą w mBanku Piłsudskiego 1 Olsztyn w dziale kasowym. STOP #faszyzm Odpowiedz
kredka4 2021-12-25 09:28:42 0
(23) Oto niektóra panna będzie brzemienna i porodzi syna, i nazowiesz imię jego Emmanuel, co jeslibyś wykładał znaczy: Bóg z nami. (24) A Józef ocuciwszy się ze snu, uczynił, jako mu był rozkazał anioł Pański, i wziął żonę swoję. (25) I nie uznał jej, aż porodziła onego syna swojego pierworodnego, i nazwał imię jego Jezus. Mateusz 1 Biblia brzeska Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie