Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 14981 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: PaFi
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2022-02-20

Projekt Azorian (zwany także przez prasę Jennifer od ściśle tajnego działu bezpieczeństwa) był projektem Centralnej Agencji Wywiadowczej Stanów Zjednoczonych (CIA), mającym na celu odzyskanie zatopionego radzieckiego okrętu podwodnego K-129 z dna Oceanu Spokojnego w 1974 r. specjalnie zbudowany statek Hughes Glomar Explorer. Zatonięcie K-129 w 1968 roku miało miejsce około 1600 mil (2600 km) na północny zachód od Hawajów.
Projekt Azorian był jedną z najbardziej złożonych, kosztownych i tajnych operacji wywiadowczych zimnej wojny, której koszt wynosi obecnie około 800 milionów dolarów, czyli 4 miliardy dolarów.
Oprócz zaprojektowania statku ratunkowego i jego kołyski podnoszącej, Stany Zjednoczone wykorzystały koncepcje opracowane przez Global Marine (patrz Projekt Mohole), które wykorzystywały ich precyzyjny sprzęt stabilizujący, aby utrzymać statek prawie nieruchomo nad celem, jednocześnie obniżając prawie trzy mile (4,8 km) rura. Wspólnie z naukowcami opracowali metody konserwacji papieru, który przez lata znajdował się pod wodą, w nadziei, że uda im się odzyskać i przeczytać książki z kodami okrętu podwodnego.
Prawdopodobnie powody tego projektu obejmowały odzyskanie nienaruszonego pocisku jądrowego R-21 oraz dokumentów i sprzętu kryptologicznego.
Związek Radziecki nie był w stanie zlokalizować K-129, ale Stany Zjednoczone wiedziały, gdzie szukać.
INSTAGRAM: pafi.youtube _
server discord -https://discord.gg/ZhKTg5bM
moje inne kanały
- PAFI +
https://www.youtube.com/channel/UC5bJlp9QHJxSE5HiQc46mhg

- NIESAMOWITE
https://www.youtube.com/channel/UCRTfrdoqDpmH3i1VeTse6Ng

email:patryk910500@gmail.com _

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 14981 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: 5 Najbardziej TAJNYCH Wojskowych Operacji
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie