+ Napisz wiadomość
27768 odsłon wideo
Dołączył(a): 2019-02-10
Najlepsze filmy
Najczęściej oglądane filmy na kanale podrozovanie
Camino znaczy droga, to film, który jest zapisem naszego wędrowania szlakami Camino de Santiago, czyli drogami Jakubowymi. Staramy się w nim ukazać odpowiedź na pytanie: czym jest Camino? Pokazujemy jak wygląda zwykły dzień na szlaku: wędrowanie, jedzenie oraz noclegi. Opowiadamy o naszych uczuciach i emocjach, jakie towarzyszyły nam dzień pod dniu.

Droga św. Jakuba należy do najstarszych szlaków pielgrzymkowych. Celem jest dotarcie do katedry św. Jakuba w mieście Santiago de Compostela w Hiszpanii, w regionie Galicja, gdzie według tradycji znajduje się grób św. Jakuba Większego Apostoła. Pielgrzymi mają do wyboru kilka dróg prowadzących z różnych regionów, min.: Via Plata, Droga Francuska, Camino Primitivo i Droga Północna. My wybraliśmy Drogę Portugalską, ponieważ Portugalia jest krajem bliskim naszemu sercu.

Nasza pielgrzymka miała miejsce w kwietniu 2019 roku. Kasia rozpoczęła wędrowanie samotnie w Coimbrze, po 6 dniach, w Porto dołączył do niej Łukasz. Na co dzień towarzyszyła nam kamera, gdyż chcieliśmy pokazać camino i ideę wędrowania drogami św. Jakuba polskim widzom.

W filmie staramy się uchwycić ducha Camino - pokazać, że jest to droga w głąb siebie, która pomaga usłyszeć wewnętrzny głos, odzyskać nadzieję i jest czasem sprzyjającym refleksji. Jednak oprócz duchowego wymiaru Camino, pokazujemy także codzienność na szlaku: przygotowania do wędrówki, jak wygląda albergue, czyli schronisko w którym zatrzymują się pielgrzymi, co to jest credencial, czyli paszport pielgrzyma. Odpowiadamy na pytanie: dlaczego pielgrzymi przypinają muszlę do plecaka? Pokazujemy jakie buty kupić na camino.

Przedstawiamy historie spotkanych ludzi, pielgrzymów, którzy bez względu na kraj pochodzenia, poglądy, wyznawaną wiarę, lub jej brak, licznie przybywają do Hiszpanii, Francji i Portugalii, by odbyć swoją pielgrzymkę. By po prostu wędrować szlakami św. Jakuba.

W filmie Camino znaczy droga zobaczycie piękne krajobrazy, przede wszystkim zachwycającej przyrody: lasy eukaliptusowe, kwitnące wisterie, ukwiecone łąki, odradzające się winnice. Uchwyciliśmy również spotkania ze zwierzętami min. z owcami, kozami. Nie zabraknie również widokówek z małych miasteczek i wsi oraz refleksji na ich temat.

Dziękujemy wszystkim, którzy wystąpili w filmie i przyczynili się do jego powstania, w szczególności patronom Podróżovania oraz Aleksandrowi Suszyńskiemu, który jest odpowiedzialny za wybór scen, montaż i dobór muzyki.

Mamy nadzieję, że film Wam się spodoba, że poruszy Wasze serca. Prosimy zostaw komentarz ze swoją refleksją a, jeśli film Ci się podobał kliknij łapkę w górę i zasubskrybuj nasz kanał!01:21:111080p 1663 01:21:11CAMINO ZNACZY DROGA | cały film | napisy | 2019 1080p

Dodał: podrozovanie

VLOG 042: Wpływamy promem do jedenastego kraju na naszej liście, czyli Finlandii! Zanim ruszyliśmy na północ w poszukiwaniu reniferów i zorzy polarnej spędziliśmy dwa dni w stolicy - w Helsinkach! 
Wsparcie kanału przez Patronite: https://patronite.pl/podrozovanie
Nasz blog: http://podrozovanie.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/podrozovanie/
Instagram: https://www.instagram.com/podrozovanie/

Bilet z Talina do Helsinek kupiliśmy na stronie: https://laevapiletid.ee/ kosztował 99 euro.15:231080p 1199 15:23PROM DO HELSINEK - VAN LIFE VLOG #42 1080p

Dodał: podrozovanie

 Odwiedź nasz Sklep PodróżoVanie: http://sklep.podrozovanie.pl/
 Kurs Budowy Kampera: https://zbudujkampera.pl/
 Dołącz do Podróżovania - subskrybuj: http://bit.ly/2CtXGL1
 Znajdź nas na Instagramie: https://www.instagram.com/podrozovanie/
Poradnik podróży samochodowych i van lifeu taniej o 10zł 
https://podrozovanie.pl/poradnik

Co w dzisiejszym odcinku?
Po 30 miesiącach życia w vanie przyszedł czas odsłonić kilka tajemnic, o których nigdy nie mówiliśmy. Przyszedł czas by podzielić się z Wami MINUSAMI naszego stylu życia. Nie mamy w zwyczaju narzekać, ale czujemy że czas najwyższy powiedzieć o gorszych stronach tego stylu życia.
Jak zaczynaliśmy przygodę z van lifem wszystko było piękne i różowe. Niestety z upływem lat na wierz zaczęły wypływać pewne kwestie, o których nie wiedzieliśmy. Dzisiaj o nich opowiemy ciut więcej. 

Do tego odcinka zaprosiliśmy innych polskich van lifersów. Zobaczycie co im przeszkadza Odcinek nakręcony razem z innymi polskimi van lifersami: 
Fantastic Mr Van, Noroutine.pl, Wężymord w Drodze, Familia Wentura, Razem taniej, Nomandi_life, Nasz.van

Jak możesz to udostępnij ten film u siebie lub wyślij do znajomych, którzy myślą o van life. 

Poradnik podróży samochodowych i van lifeu taniej o 10zł 
https://podrozovanie.pl/poradnik

 W maju 2020 wydaliśmy książkę o naszych pierwszych miesiącach życia w vanie! Wielki wóz to opowieść o możliwościach, sile ukrytej w każdym z nas, marzeniach i nakazie do wymarszu, który wielu słyszy w swoim sercu. Więcej tutaj: https://podrozovanie.pl/ksiazka/

 Nasz sprzęt:
Panasonic LUMIX DMC-G80: http://bit.ly/32ByD5n
Canon G5X: http://bit.ly/32CNs7C
Dron: https://bit.ly/3lVI4F5
Mikrofon kierunkowy RODE: http://bit.ly/2T8hT2y
Projektor wifi BenQ: https://bit.ly/2JfknGy
Krzesła Outwell: https://bit.ly/2GgfzCE
Mikrofony krawatowe: https://bit.ly/2IMNzrt
***
PodróżoVanie przez 
PodróżoVanie to kanał Kasi i Łukasza, którzy po 5 latach życia w Londynie zdecydowali się zrezygnować z wyścigu szczurów i podążać za marzeniami. W lutym 2018 roku kupili białego dostawczaka VW LT35 i własnymi siłami przerobili go na kampera. Od maja 2018 roku podróżują nim cały czas po Europie. Van stał się ich jedynym domem Od początku przygody przejechali już ponad 60 tys. kilometrów, odwiedzili 29 państw i poznali setki wspaniałych ludzi. 
Jeżeli czujesz potrzebę zmiany i chcesz spróbować takiego życia, ale nie wiesz jak zbudować kampera, możesz skorzystać z internetowego poradnika budowy kampera dostępnego na stronie https://zbudujkampera.pl Znajdziesz tam instrukcje budowy w postaci filmików video, która pomogą Ci przejść cały proces adaptacji vana na campervana. 
A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o życiu w vanie zobacz na serię filmów Poradnik życia w vanie: http://bit.ly/2Slh2Ly

* * * *
KONTAKT:
mail: kontakt@podrozovanie.pl29:481080p 666 29:48 MINUSY VAN LIFEU i życia w kamperze 1080p

Dodał: podrozovanie

 https://automatycznaa4.pl/ - tutaj zbieramy na schroniska !
 Interesuje Cię życie w vanie, podróże i van life? Odwiedź koniecznie: https://bit.ly/wiedzaVL
 Dołącz do NAS i SUBSKRYBUJ KANAŁ https://bit.ly/34lEAFn
 Oglądaj też na Instagramie: https://www.instagram.com/podrozovanie/

 Co w dzisiejszym odcinku?
AMSTERDAM! Wreszcie dotarliśmy do stolicy Królestwa Niderlandów, czyli Holandii! Miasto kanałów, coffie shopów i czerwonych latarni. Zabieramy kamerę ze sobą i idziemy na free walking tour po tym pięknym mieście. Kasia się zakochała w kolorach budynków oraz architekturze. Ciekawe czy Wam też przypadnie do gustu taka paleta barw? :) 
Po zwiedzaniu miasta spakowaliśmy vana i ruszyliśmy w drogę powrotną do Polski - po drodze znów przejechaliśmy przez bramki na autostradzie A4 Katowice-Kraków i przy tej okazji chcielibyśmy Wam przypomnieć o tym, jak można zaoszczędzić czas i pieniądze podróżując właśnie w tamtym kierunku W nowym vanie mamy zainstalowane urządzenie do automatycznego poboru opłat A4Go, które nakleiliśmy na szybę - dzięki temu nie musieliśmy stać w kolejkach, przejechaliśmy szybkim dedykowanym pasem i zaoszczędziliśmy aż 8 zł na przejeździe! Bo płacąc automatycznie, każdorazowy przejazd przez bramki jest tańszy o 4 zł.
Dodatkowo korzystając z przejazdów automatycznych można wesprzeć schroniska dla bezdomnych zwierząt w akcji Łapy, łapy, zbieraj łapy, której celem jest przekazanie po 10 tys. zł na każde z dwóch schronisk w Katowicach i w Krakowie. Wystarczy zarejestrować numer rejestracyjny samochodu na stronie www.automatycznaA4.pl by część opłaty za przejazd została przeznaczona na zwierzęta w potrzebie. Zachęcamy Was do wzięcia udziału w tym szczytnym celu jak i do korzystania z przejazdów automatycznych czy to przy pomocy urządzenia A4Go czy aplikacji SkyCash, AutoPay lub IKO (dla klientów banku PKO). Więcej informacji znajdziecie na stronie www.automatycznaA4.pl

 Czy wiesz, że napisaliśmy i wydaliśmy samodzielnie książkę o naszych pierwszych miesiącach życia w vanie! Nazywa się Wielki wóz i jest to opowieść o marzeniach i nakazie do wymarszu, który usłyszeliśmy ponad trzy lata temu. Opisujemy w niej nasze początki van life - przygotowania do życia w vanie, budowę kampera oraz pierwsze pół roku podróży po Europie. Więcej tutaj: https://podrozovanie.pl/ksiazka/

 Nasza druga książka została wydana przez ekipę Busem Przez Świat, która zaprosiła nas do współtworzenia bestsellerowego Poradnika podróży samochodowych i van lifeu. Książka już sprzedała się w ponad 6000 egzemplarzach i zebrała masę pozytywnych opinii. Jest to kompedium wiedzy o podróżach w vanie, samochodzie czy innym środku transportu. Dowiesz się więcej gdy odwiedzisz nasz sklep internetowy, w którym oprócz książek czekają fajne gadżety dla podróżników http://sklep.podrozovanie.pl/

 Nasz sprzęt:
Panasonic LUMIX DMC-G80: http://bit.ly/32ByD5n
Dron: https://bit.ly/3lVI4F5
DJI Pocket 2: https://bit.ly/2JEkvmO
Krzesła Outwell: https://bit.ly/2GgfzCE
Muzyka w naszych filmach: http://bit.ly/38YX5RJ

 PodróżoVanie przez 
PodróżoVanie to kanał Kasi i Łukasza, którzy po 5 latach życia w Londynie zdecydowali się zrezygnować z wyścigu szczurów i podążać za marzeniami. W lutym 2018 roku kupili białego dostawczaka VW LT35 i własnymi siłami przerobili go na kampera. Przez trzy lata podróżovani nim po Eurpie odwiedzając 32 kraje. W 2021 roku wybudowali nowego campervana na bazie Fiata Ducato. Pokazali jak przerobić busa na kampera w serii filmików z budowy, a obecnie dzielą się swoim życiem w vanie i podróżami w coniedzielnych vlogach. 
Oglądaj nowe vlogi w każdą niedzielę rano.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o życiu w vanie zobacz na serię filmów Poradnik życia w vanie: https://bit.ly/3jNETkz* * * *
KONTAKT: poczta@podrozovanie.pl26:351080p 657 26:35PodróżoVanie w AMSTERDAMIE 1080p

Dodał: podrozovanie

Nowo dodane filmy i seriale CDA Premium