Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15031 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: Kosmiczne Opowieści
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2021-12-30

#biblia #kosmiczneopowieści
Tytuł filmu brzmi: Szokujące zbrodnie dokonane w Biblii przez Boga. I jak zwykle przypominam to nie oznacza, że Bóg istnieje ani też że te biblijne historie faktycznie miały miejsce. Oznacza to tylko tyle, że Biblia wspomina o zbrodniach jakich miał dokonać Bóg. Jak zawsze odczytam wam te fragmenty słowo w słowo, po czym każdy z was może zrobić z tymi informacjami to co uzna za stosowne.

Facebook: https://www.facebook.com/kosmiczneopowiesci/

Źródła: Biblia

Muzyka:
Audionautix: Deep Space na licencji Creative Commons Attribution (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Wykonawca: http://audionautix.com/

pokaż cały opis
5.0 / 5 Oceny: 2
Włącz dostęp do 15031 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Szokujące zbrodnie dokonane w Biblii przez Boga
Najlepsze komentarze
ebola72 2022-01-02 12:40:41 +1
Poruszyłeś bardzo drażliwy temat dla wielu. Nie dla mnie.
Będzie jeszcze kontynuacja o zbrodniach w imię religii? Odpowiedz
avatar
anonim232 (*.*.124.232) 2022-02-12 20:28:56 0
Taka interpretacja opowieści biblijnych, w oderwaniu od głębszego kontekstu całego Pisma Świętego i rzeczywistych intencji Autora, jest błędna, wręcz absurdalna. Przypomina sposób odczytywania treści Pisma Świętego, jakich dokonują wyznawcy religii pod nazwą "Świadkowie Jehowy".
Otóż, człowiek jako istota zależna i stworzona przez Boga nie ma prawa oceniać postępowania Boga w dowolny sposób . Nie można dowodzić, że Bóg jest grzeszny i dopuścił się zbrodni. Autor tego materiału dowodzi, że człowiek okazujący łaskę drugiemu człowiekowi jest lepszy od Boga, gdy Ten jej nie okazuje. Autor tego nagrania odczytał w sposób dosłowny fragment biblijnej opowieści i przekonuje swoich słuchaczy, (bo do takich absurdalnych wniosków doszedł), że Bóg uczestniczył czynnie w konflikcie wojennym i dzielił z człowiekiem łupy wojenne. Nie taki jest rzeczywisty przekaz tej biblijnej opowieści. Moim zdaniem Autor biblijny chciał po prostu powiedzieć czyli pouczyć nas ludzi czytających te słowa, że we wszelkiego rodzaju konfliktach człowiek, który jest wierny Bogu, wypełnia Jego przykazania, to zawsze na tym wychodzi zwycięsko z korzyścią dla siebie. Nie można dosłownie odczytywać tych opowieści biblijnych, w taki wypaczony sposób, z którego wyłania się postać samego Boga jako zbrodniarza . Jest to niepoprawny sposób interpretacji biblijnych opowieści, całkowicie błędny, absurdalny, idiotyczny, niezgodny z kontekstem całego Pisma Świętego i intencją jej Autora.
Jeżeli pierwsi rodzice, czyli Adam i Ewa zgrzeszyli, bo zerwali zakazany owoc z drzewa, z którego zakazał im Bóg, to przecież absurdem byłoby dowodzić, po człowiek jest lepszy od Boga, bo za takie "drobne" przewinienie nie ukarałby rodziców i ich potomków tak surowo jak to zrobił Bóg (konsekwencje grzechu pierworodnego dla ludzkości).
Dariusz B. Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie