Oficjalny polski kanał Ewaranon - Wypukła Ziemia - niepodważalny dowód na brak krzywizny Ziemi - 25. 11. 2021 720p - CDA
Oficjalny polski kanał Ewaranon - Wypukła Ziemia - niepodważalny dowód na brak krzywizny Ziemi - 25. 11. 2021
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 10006 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar

https://www.youtube.com/watch?v=qmELYNmzWY0

Film dokumentalny Convex Earth to niezależne badania przeprowadzone przez Dákila Investigaciones www.dakila.com.br i Centro Tecnológico Zigurats ctzbrasil.com.br pierwotnie opublikowane na www.terraconvexa.com.br i convexearth.org.
Po siedmiu latach badań nad kształtem Ziemi, eksperymenty naukowe przeprowadzone przez brazylijskich naukowców z Dakila Pesquisas i Zigurats Technological Center w partnerstwie z profesjonalistami z różnych obszarów Brazylii i innych krajów, takich jak Stany Zjednoczone, Rosja, Chile, Holandia oraz Hiszpania, wykazały, że Ziemia nie jest kulista.
Przeprowadzono siedem eksperymentów naukowych, w tym jeden geodezyjny, który polegał na pomiarze odległości między podstawami i wierzchołkami budynku w Torres (RS) i innego w Natal (RN), przy czym odległość między nimi wynosiła 3050 km w odniesieniu do poziomu morza. Pomiary były takie same. Gdyby Ziemia była kulista, pomiar odległości między podstawami powinien być mniejszy niż pomiar między wierzchołkami budynków, ponieważ podążałyby one za krzywizną Ziemi - wyjaśnia Urandir de Oliveira, założyciel Dakila Pesquisas. W akcji brali udział inżynierowie z Narodowego Instytutu Kolonizacji i Reformy Rolnej (INCRA) w Brazylii.
Laser dalekiego zasięgu został wykorzystany do pomiaru płaskości i równości wód w zaporze Três Marias (MG); w Lagoa dos Patos (RS), w jeziorze Titicaca w Peru; oraz w morzach Ilhabela (SP) i w Cieśninie Gibraltarskiej. Badania na odlegści 35 km nie wykazały żadnej krzywizny.
Eksperymenty z teleskopami odbijającymi i załamującymi światło wykazały, że statki nie znikają za horyzontem, ale tracimy możliwość ich obserwacji z powodu zjawiska optycznego. Zjawisko to było badane przez naukowców, którzy sformułowali nową teorię naukową, która fizycznie i matematycznie wyjaśnia jak to działa.
Eksperymenty z pionem i poziomnicą wykazały, że grawitacja nie istnieje, ponieważ fizycznym zachowaniem wody jest dążenie do jej pierwotnego kształtu, czyli płaskości i poziomu. Według Urandira tym, co utrzymuje nas w miejscu jest MDPL, czyli magnetyzm, gęstość, ciśnienie i światło.
Dzięki obrazom uzyskanym przez kilka sond atmosferycznych wystrzelonych przez naukowców, a także dzięki obytym lotom, w tym na Antarktydę, przy współpracy brazylijskich sił zbrojnych, jak również dzięki innym analizom materiałów znalezionych w lodowcach Syberii i na wybrzeżach lodowca Oceanu Arktycznego, takich jak pyłki, kurz jak i inne fragmenty, odkryto nowy kontynent, zwany Wielką Północą, oddzielony wielką masą lodu.
Trajektoria gwiazd, w tym Słońca i Księżyca, jest zupełnie inna od tego, co mówi nam oficjalna nauka. Nowe informacje umożliwiły prawidłowe umiejscowienie kontynentów.
Pełna informacja o badaniach, dotycząca sprzętu, współrzędnych, zdjęć, wszystkich technik, treści badań, raportów technicznych, prac naukowych, obliczeń matematycznych i proponowanych teorii jest dostępna na stronach internetowych http://www.terraconvexa.com.br i http://convexearth.org.

pokaż cały opis
W katalogu: ! ewaranon
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 10006 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Oficjalny polski kanał Ewaranon - Wypukła Ziemia - niepodważalny dowód na brak krzywizny Ziemi - 25. 11. 2021
Najlepsze komentarze
avatar
anonim159 (*.*.194.159) 2021-11-30 01:40:00 0
Bardzo ciekawy film i eksperymenty. Warto było zapewne je przeprowadzić, jeśli ich autorzy chcieli rozwiać swoje wątpliwości. Pod jednym względem mają rację. Model kulistej Ziemi był tworzony przez kilka wieków dedukcyjnie na podstawie dowodów pośrednich. Nie wynikał z bezpośredniego oglądu. Ktoś, kto nie może uznać wahadełka Foucaulta za dowód, musi poszukiwać dalej. Oni są skrajnymi empirystami. Badania da się jednak zinterpretować odmiennie. Tak naprawdę potwierdzają nie tyle płaskość Ziemi, ile teorię względności. Za każdym razem badacze używali do swych pomiarów promieniowania eletromagnetycznego. Wszystkie ich instrumenty wykorzystywały jakiś jego zakres. Fale elektromagnetyczne są w bliskości ogromnej masy nieustannie zakrzywiane. Dodajmy, że same mają ogromną prędkość przy której muszą zachodzić efekty relatywistyczne. Prosta analiza oparta na przekształceniach Lorentza mogłaby wszystko wyjaśnić. To rudymentarna część szczególnej teorii względności. Zachęcam do mniej intensywnej pracy w terenie i do wykorzystania tego czasu na rozważania fizyczne. Teodolit, laser i radio nie powiedzą wszystkiego.
Rozważania przedstawione w filmie przypominają paradoksy Zenona z Elei, którymi drażnił współczesnych i potomnych. Pojęcia geometrii, którymi się posługiwał, nie umożliwiają rozważania problemów fizycznych. Przydałby się do nich rachunek różniczkowy. Nie były to jednak rozważania absurdalne. Wpadł po prostu na coś, co dopiero niedawno stało się oczywiste, na dyskretny charakter czasu i przestrzeni. Chwila nie jest punktem geometrycznym, jest zdarzeniem... Lecąca strzała to zespół zdarzeń możliwych do rozpatrywania na poziomie kwantowym. Każde takie zdarzenie jest konkretem. Dla każdego możemy narysować jakiś diagram Feynmana. Między jednym zdarzeniem a drugim czas nie biegnie. Mówimy, że czas minął, kiedy pojawi sie kolejne zdarzenie. Nasze pojęcia służą do rozumienia świata, lecz nie są tym światem. Musimy je dopiero do świata stosować. Tu też jesst podobnie. Proste linie są tylko wyobrażeniami. Promień światła jest natomiast czymś rzeczywistym. Ulega rzeczywistemu zakrzywieniu w polu grawitacyjnym. Bohaterowie filmu myślą, że mogą zaufać swoim miernikom. Są naiwniejsi od Zenona z Elei. On rozumiał rozbieżność między abstraktami a rzeczywistym świataem. Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie