Dalekie Uczucia ... cz 1
Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz, a 14 dni otrzymasz gratis! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 9944 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: ewa23

Główny bohater, Ashton Pelham-Martyn, syn angielskiego lingwisty i etnologa, zostaje wcześnie osierocony. Induska Sita pełniąca rolę niańki zabiera pięcioletniego chłopca do Delhi, by znajomi jego ojca odesłali go do rodziny w Anglii. Jednak na miejscu okazuje się, że na skutek powstania Sipajów (1857 r.) wszyscy Europejczycy jeśli nie uciekli, to zostali zabici przez rebeliantów bez względu na wiek i płeć. W takiej sytuacji Sita w obawie o życie podopiecznego postanawia wychować go jak swoje dziecko (jest to łatwe, ponieważ ma on ciemne włosy i karnację) i nadaje mu imię Ashok, przy czym nie niszczy dokumentów świadczących o jego prawdziwym pochodzeniu.

Po wielu wędrówkach dotarli do księstwa Gulkot, gdzie Ashok uratował życie następcy tronu - Laldżiemu. Został za to zatrudniony przez niego jako jego służący, zaś Sita została pokojówką przyrodniej siostry Laldżiego księżniczki Andżuli, zwanej ze względu na mieszane pochodzenie (jej matka była pół-Hinduską, pół-Rosjanką) pogardliwie Kajri (dosł. niedojrzały owoc mango). Podczas służby Ashok kilkakrotnie ratuje życie swego pana przed zamachami, jakie organizuje inna żona władcy Gulgotu chcąca przez to zapewnić tron swemu synowi Nandu. Gdy dociera do niej, kto udaremnia jej plany, postanawia pozbyć się Ashoka. Bohater i jego matka muszą uciekać z księstwa (1863 r.), w czym pomaga im koniuszy Koka Dad. Ale zanim to się stało, Ashok przełamał medalion, jaki mu dała Andżuli i przekazawszy jej jedną połowę obiecał, że kiedyś po nią wróci.

W trakcie ucieczki przed wysłanym pościgiem Sita umiera z wyczerpania, jednak zdąża wyjawić synowi całą prawdę i przekazać dokumenty jego ojca. Jedenastoletni Ashok nie mogąc w to uwierzyć udał do Mardanu, gdzie w stacjonującym tam Korpusie Zwiadowców służy syn Koky Dada Zarin. Ten po wysłuchaniu jego powieści przekazał ją swemu przełożonemu, który ją potwierdził. Wojskowi po naradach wysłali Ashoka do jego prawdziwej rodziny do Anglii. Spędził tam siedem lat i z oporami przyswajał sobie zasady życia białego człowieka. Cały czas był sercem z krajem swej przybranej matki, który bardziej uważał za swoją ojczyznę. Języka dzieciństwa nie zapomniał tylko dlatego, że jeden z wojskowych uznał, iż chłopiec wychowany w przeświadczeniu, że jest Hindusem (nie tylko mówiący, ale i myślący jak on) może w przyszłości okazać się dobrym żołnierzem dla Korpusu Zwiadowców. Dlatego porozumiał się z jego prawnymi opiekunami i ci zgodzili się, by Ash przebywał w trakcie wakacji w domu pewnego pułkownika, którego służący pochodzący z Indii udzielali mu lekcji.

Ashton powrócił do Indii w 1871 roku i wstąpił do Korpusu Zwiadowców. Przez najbliższe dwa lata był zaręczony z poznaną na statku Belindą Harlowe, która okazała się jednak nie taka, za jaką ją uważał. Przejąwszy się bardzo tym zawodem miłosnym nie zauważył jak jeden z jego podkomendnych ukradł karabiny i uciekł z nimi za granicę do Afganistanu. Ash udaje się za nim w pościg, by odzyskać broń, ale robi to bez wyraźnej zgody dowództwa.

Tom drugi

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 9944 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Dalekie Uczucia ... cz 1
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Logowanie