Dalekie Uczucia ... cz 3
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 9961 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: ewa23

Po powrocie do Mardanu w 1876 roku Ashton wdaje się w bójkę, za co zostaje wysłany do pułku w Gudżaracie, w którym spędza dwa lata na polowaniach, przejażdżkach i rozmyślaniach o swym życiu. Przypadkiem dociera do niego wiadomość, że władca Bitoru jest poważnie chory i wszystko wskazuje na to, że jego żony zostaną zgodnie z dawnym zwyczajem spalone z nim na stosie. Nie mogąc do tego dopuścić, stara się interweniować u władz brytyjskich, które pozostają głuche na jego apele.

W końcu wyruszył z zaprzyjaźnionymi ludźmi do Bitoru z zamiarem uratowania księżniczek. Udało mu się ocalić tylko Andżuli. Podczas podróży morskiej do Mardanu zaprzyjaźniony kapitan udzielił im potajemnego ślubu, ponieważ Ash zdaje sobie sprawę, że ich związku nigdy nie zaakceptują ani jego, ani jej rodacy ze względu na ich odrębną rasę i religię. Podczas jednej z rozmów Andżuli przyznała mu rację, że nie mylił się wcale, jeśli chodzi o Szuszilę - postanowiła sama spłonąć na stosie rany, zaś ją kazała oślepić (to drugie bohater udaremnił) - i zapewniła go, że przez ten cały czas pobytu w Bitorze nie przestała go kochać.
Po powrocie do Mardanu Ash rozpoczyna służbę w wywiadzie na terenie Afganistanu, którego emir nie zgadzając się na budowę konsulatu Wielkiej Brytanii w swym kraju zawiera przymierze z Rosją. Wybucha druga wojna afgańska (1878-1881), w wyniku której konsulat brytyjski w Kabulu zostaje wybudowany, a jego eskortę wojskową powierzono przyjacielowi głównego bohatera, Walterowi Hamiltonowi.

Jednak niezadowoleni żołnierze emira domagają się zaległego żołdu od konsulatu brytyjskiego, który im odmawia. W odpowiedzi Afgańczycy napadają na konsulat i zabijają w nim wszystkich, w tym Waltera. Przeżył tylko Ash działający w przebraniu. Po tym wydarzeniu i rozmowie z Andżuli postanowił zerwać ze swym dotychczasowym życiem i udać się z nią na poszukiwanie górskiej doliny, w której mogliby żyć razem w spokoju i gdzie nikt nie zwracałby uwagi na dzielące ich różnice.

Powieść kończy poniższe zdanie: I być może znaleźli w końcu swoje wyśnione królestwo.

pokaż cały opis
1.0 / 5 Oceny: 1
Włącz dostęp do 9961 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Dalekie Uczucia ... cz 3
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Logowanie