Wielka Debata o UE! Traktat Lizboński - co zmienić, co dostosować?
Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz, a 14 dni otrzymasz gratis! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 10269 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar

Trzaskowski wyrzuca nas z lokalu. Zbiórka na nową siedzibę Marszu Niepodległości https://zrzutka.pl/marsz-niepodleglosci-nowa-siedziba

Wesprzyj niezależne media! Oddaj swój 1% wpisując KRS: 0000406677 Cel szczegółowy: Media Narodowe.

PRZELEW TRADYCYJNY: 40102010130000070204119202 W tytule koniecznie proszę wpisać: Darowizna na cele statutowe stowarzyszenia Kod SWIFT (dla wpłat z zagranicy): BPKOPLPW

INNE FORMY WSPARCIA: https://marszniepodleglosci.pl/wplaty/

NASZ DRUGI KANAŁ: https://www.youtube.com/channel/UCKIoXMD0-0DWsrF6A3DYEbw?sub_confirmation1

TWITTER: http://www.twitter.com/medianarodowemn
FACEBOOK: https://www.facebook.com/MediaNarodoweMN

Niepoprawne politycznie książki kupuj w www.wksiegarni.pl
Kto zdradził Witolda Pileckiego? https://bit.ly/3kOTn2o
Mord Rytualny w Rzeszowie https://bit.ly/3eb1UvB

Traktat lizboński w 12. roku jego funkcjonowania: jakie dostosowania są potrzebne? Czy UE potrzebuje szerszej unifikacji, utrzymania status quo, dostosowania się do modelu Schumana i / lub zmiany poprzez częściowe wykorzystanie modelu duńskiego? Naszym zdaniem polityka europejska z pewnością nie stoi w sprzeczności z ideałem patriotycznym. Zachęca do szczególnego charakteru i cech każdego z jego państw oraz sprzyja zdrowej miłości do własnego kraju, która nie idzie na szkodę innych krajów. Chce osiągnąć jedność w całej jej różnorodności [Robert Schuman]
Co możemy powiedzieć o funkcjonowaniu traktatu lizbońskiego w jego dwunastym roku? Czy traktat wspierał współpracę między państwami członkowskimi UE, czy też był źródłem konfliktów lub dominacji największych graczy unijnych nad małymi krajami?
Królestwo Danii podpisało traktat lizboński dopiero po odstąpieniu od polityki Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa, obrony, obywatelstwa, policji i wymiaru sprawiedliwości oraz po przyjęciu euro. Jak możemy docenić doświadczenia Danii w 12. roku funkcjonowania traktatu lizbońskiego?
1. Jaka jest pozycja Danii w obecnej Unii Europejskiej? Czy Dania jest zadowolona z bardzo szerokiej autonomii i jakie są korzyści dla obywateli i gospodarki Danii?
2. Jak mogłaby wyglądać UE, przestrzegając wszystkich zasad zawartych w obecnych traktatach? Czy przywódcy i instytucje UE nie stosują traktatów i w jakim zakresie? Jakie są przykłady niestosowania traktatów przez przywódców i instytucje UE?
3. Czego oczekujemy od Komisji Europejskiej (KE): być kierowniczym i profesjonalnym zespołem technokratów wykonującym traktaty oraz decyzje i rezolucje Rady Europejskiej, czy też zostać quasi-federalnym rządem? Jeśli potrzebujemy technokratycznej KE, kto powinien zachować prawo do proponowania prawodawstwa w ramach UE i jak można by wykorzystać prawo weta w ramach takiej władzy UE?
4. Jak Europa będzie wyglądać / zachowywać się jako federacja superpaństwowa?
5. Jak Europa mogłaby wyglądać / zachowywać się jak Konfederacja?
6. Jak mogłaby wyglądać Europa Ojczyzn według Charlesa de Gaullea?
7. Jak mogłaby wyglądać Wspólnota Narodów Europy według Roberta Schumana?
8. Który z wymienionych systemów najbardziej przypomina obecną Unię Europejską? Czy obecny system jest optymalny dla państw europejskich i ich obywateli? W jakim kierunku mamy się poruszać?

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 10269 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Wielka Debata o UE! Traktat Lizboński - co zmienić, co dostosować?
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie