Komentarze po proteście Jaworznie
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 13942 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: dlaCiebietv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2020-10-29

Ponad dwa tysiące uczestników miało brać udział w proteście przeciw wyrokowi Trybunału konstytucyjnego w Jaworznie. O komentarz poprosiliśmy lokalnych polityków uczestników protestu zarówno z jednej jak i z drugiej strony.

Komentarze Wojciecha Saługi w materiale wideo, a poniżej Macieja Bochenka, Marcina Kozika i Tomasza Sendora. 
Komentarz Macieja Bochenka, przewodniczącego klubu radnych Koalicja Obywatelska: Na początku, żeby nie było żadnych wątpliwości, popieram w całości protest kobiet i jako mężczyzna chciałem je wesprzeć swoją osobą. Nie jestem pewnie pierwszym, którego ilość uczestników wczorajszego marszu zaskoczyła bardzo pozytywnie. To, że 70-80 procent stanowili ludzie młodzi, uświadomiło mi, że ten protest to początek nowego porządku, którego beneficjentami będą właśnie Ci młodzi ludzie i to będzie ich przyszłość. To nie nowość w historii świata i jest kwestia czasu kiedy wezmą sprawy w swoje ręce. Jedyne co mnie przeraża, to postawa grupy ludzi, którzy na siłę próbują przedstawiać te protesty jako atak na kościół, nie było potrzeby prowokować protestujących blokada kościoła św. Wojciecha ani przez chwilę w trakcie protestu nie było agresji wobec kościoła.

Komentarz Marcina Kozika: Doświadczenia ostatnich dni, w których osoby manifestujące swoje poglądy dotyczące m.in. liberalizacji w obszarze aborcji dopuszczały się zakłócania niedzielnych mszy św., dewastacji kościołów, ataków na duchownych i osoby wierzące- to właśnie było przyczynkiem do zaangażowania się do obrony swoich przekonań. Jestem zdumiony skalą wulgarnych wyzwisk oraz internetowego hejtu wymierzonego przeciwko osobą mającym inne przekonania od tych manifestujących w tzw. Strajku kobiet, a najlepszym dowodem na to są komentarze pod artykułem księdza Józefa Guta, proboszcza parafii św. Elżbiety Węgierskiej. Każdy ma prawo do przedstawiania swojego punktu widzenia na otaczającą nas rzeczywistość (gwarantuje nam to Konstytucja RP), jednak róbmy to z szacunkiem do innych.

Komentarz Tomasza Sendora, wiceprzewodniczącego Rady Miasta: Jestem dumny z Jaworznianek i Jaworznian. To największa demonstracja w naszym mieście od przynajmniej 30 lat. Młode pokolenie jasno pokazało, że wolność jest najważniejsza. Kobiety nie powinny być traktowane jak inkubatory, a powinny przede wszystkim mieć prawo decydowania. Nikt w naszym kraju nie ma prawa wchodzić z butami w nasze prywatne życie. Obecny rząd i nielegalnie wybrany Trybunał Konstytucyjny niszczą nasz kraj. To rządy faszystów.

Materiał pochodzi ze strony http://www.jaw.pl

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 13942 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Komentarze po proteście Jaworznie
Najlepsze komentarze
avatar
anonim153 (*.*.140.153) 2020-10-29 11:02:21 0
Precz kaczyński precz kościół Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie