Rambo: Pierwsza krew (1982) | Alternatywne zakończenie | Wersja reżyserska
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 9947 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: MovieJam

Rambo: Pierwsza krew (1982)
Jeden z najsłynniejszych filmów w historii kina akcji. John Rambo (Sylvester Stallone), weteran wojny w Wietnamie, popada w konflikt z lokalną policją. Jako były komandos, wykorzystuje swoje umiejętności, aby uniknąć śmierci z rąk bezwzględnego szeryfa. Osaczony przez lokalną policję i gwardię narodową Rambo rozpoczyna prywatną wojnę. (opis dystrybutora)

Ciekawostki:
1) Zgodnie z pierwotnym scenariuszem pod koniec filmu Rambo miał popełnić samobójstwo (tak jak w książce). Na zachowanych scenach alternatywnego zakończenia główny bohater ginie od kuli z pistoletu pułkownika Trautmana.
2) Alternatywne zakończenie filmu można obejrzeć (jako dodatek/extras) w First Blood Ultimate Edition DVD z 2004 roku.
3) Nick Nolte i Michael Douglas odmówili zagrania Johna Rambo. Paul Newman, Ryan ONeal i James Garner byli również brani pod uwagę do tej roli. Garner odrzucił ofertę, ponieważ był weteranem w Korei i nie chciał wcielić się w człowieka, który wraca z wojny i rozpoczyna walkę z policją. Ponadto wytwórnia Warner Bros rozważała obsadzenie Clinta Eastwooda, Ala Pacino oraz Stevea McQueena. Pacino odrzucił rolę, gdyż stwierdził, że Rambo to typ szaleńca. W momencie, gdy reżyserią miał zająć się Mike Nichols, to chciał, aby tytułową rolę zagrał Dustin Hoffman. Jednak ten nie był zainteresowany projektem, uważając go za zbyt brutalny. Kandydatami byli również Kris Kristofferson, Robert De Niro, John Travolta i Jeff Bridges.
4) Choć film zyskał sobie reputację bardzo krwawego, ginie w nim jedynie Gault, wypadając z helikoptera. W książce Rambo zabija Galta poprzez wypatroszenie...
5) Było 26 projektów scenariusza, zanim Sylvester Stallone napisał ostateczną wersję.

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 9947 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Rambo: Pierwsza krew (1982) | Alternatywne zakończenie | Wersja reżyserska
Najlepsze komentarze
stachu19931130 2021-04-06 21:01:10 0
Ale Urwał! Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Logowanie