Poszukiwacze zaginionej Arki (1981) | Indy vs potężny Arab z mieczem

Poszukiwacze zaginionej Arki (1981) | Indy vs potężny Arab z mieczem

Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz, a 14 dni otrzymasz gratis! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 7778 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: MovieJam

Poszukiwacze zaginionej Arki (1981)
Dr Indiana Jones (Harrison Ford) jest archeologiem, który łączy wykłady uniwersyteckie z ekspedycjami badawczymi. Właśnie powrócił z ostatniej, w trakcie której odniósł porażkę w rywalizacji z naukowcem pracującym dla nazistów. Nie dane jest mu zająć się nauczaniem. Otrzymuje bowiem tajne zadanie od służb specjalnych. Wyrusza do Egiptu, gdzie prawdopodobnie odkryto miejsce przechowywania Arki Przymierza. Nie może dopuścić, by święte trofeum znalazło się w rękach Niemców. Pomoże mu w tym jego dawna dziewczyna, Marion (Karen Allen). (opis dystrybutora)

Ciekawostki:
1) George Lucas chciał nakręcić ten film, terminy zdjęć pokryły się jednak z tworzeniem drugiej części Gwiezdnych Wojen.
2) Rolę Indiany Jonesa zaproponowano Tomowi Selleckowi, co poróżniło Spielberga (który był już zdecydowany na Harrisona Forda) i Georgea Lucasa. Ponieważ Ford wystąpił we wcześniejszych filmach Lucasa, tj. Amerykańskie graffiti czy Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja, ten wolał kogoś innego. Ostatecznie jednak panowie doszli do porozumienia i główna rola przypadła Fordowi.
3) Bat Indyego ma około 3 metry długości. Jednak do niektórych scen używano krótszego modelu, zwłaszcza przy ujęciach z bliska.
4) Podczas zdjęć do Indiana Jones w Tunezji cała ekipa się rozchorowała. Wyjątkiem był Steven Spielberg, który jadł tylko to, co ze sobą przywiózł, głównie jedzenie z puszek. Harrison Ford miał wtedy biegunkę i nie miał ochoty na kręcenie walki z Arabem trzymającym miecz. Po kilku nie udanych próbach powiedział do Stevena: A może po prostu zastrzelę gnoja?. Spielberg się zgodził, usunął scenę walki ze scenariusza i ostatecznie wybrał takie rozwiązanie.

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
1059 godzin bajek dla dzieci.
Włącz CDA Premium w mniej niż 2 minuty!
Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Poszukiwacze zaginionej Arki (1981) | Indy vs potężny Arab z mieczem
Najlepsze komentarze
avatar
anonim208 (*.*.134.208) 2020-10-20 01:55:15 0
Małpa zagrała najlepiej Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie