Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15024 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: zkstudio
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2020-05-22

Film rejestruje wizytę grupy zachodnich lewicowców w Polsce. Bohaterowie chcą skonfrontować swoje wyobrażenie o komunizmie i transformacji krajów dawnego obozu socjalistycznego z rzeczywistością. Turyści dostają się pod opiekę agencji Crazy Guides, która upycha ich w trabantach i wiezie do Nowej Huty miasta, wg stalinowskich wzorów, idealnego. Bohaterowie nie tylko oglądają zabytki niedawnej przeszłości, ale mają też okazję na posmakowanie wiejskiego życia. W ramach atrakcji turystycznych goście doją krowę, orzą pole i młócą zboże, w przerwach zajadając się ziemniakami. Wizyta w kombinacie metalurgicznym opatrzona wykładem z historii oraz rozmowy z mieszkańcami Nowej Huty sprawiają, że przywiązani do swych lewicowych przekonań turyści, zaczynają dostrzegać niedoskonałości świata realnego socjalizmu i nieudolność centralnie planowanej gospodarki.
Film nawiązuje do obrazu Wolfganga Beckera Good Bye Lenin!, który również podejmował temat rozrachunku z komunizmem. Good Morning, Lenin! ukazuje jednak inną perspektywę zagadnienia i w ramach lekkiej formy przedstawia najnowszą historię Polski widzianą oczami turystów.

Scenariusz i reżyseria: Konrad Szołajski

pokaż cały opis
3.0 / 5 Oceny: 3
Włącz dostęp do 15024 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Good Morning, Lenin! film dokumentalny
Najlepsze komentarze
avatar
anonim77 (*.*.180.77) 2020-06-27 22:18:20 +3
Niezłe bzdury koles opowiada,naczytal sie madrosci,Powinni dac kogos kto zna temat z autopsji. Odpowiedz
avatar
anonim201 (*.*.64.201) 2022-02-22 15:53:17 0
No ciekawe czemu po wojnie tylko Kraków się opierał, może dlatego że nic nie robił w czasie wojny, a z innych miast wywieźli inteligencję, a w warszawie młode (i nie tylko) pokolenie zginęło w powstaniu? W Krakowie nie robili powstania, bo nie było wolno :D Odpowiedz
avatar
anonim3 (*.*.42.3) 2020-06-17 22:28:53 0
Specyficzny... hmm.. niby słaby, ale .. ciekawy? Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie