Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15281 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: zkstudio
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2020-04-14

Inspiracją do powstania Parafii Księdza Kustosza był fabularny debiut reżyserski Konrada Szołajskiego: Człowiek z... (1993). W jednej ze scen tego filmu pojawia się sanktuarium maryjne Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie koło Kielc, Wotum wdzięczności Narodu Polskiego za ocalenie od ateizmu i komunizmu. Reżyser powrócił w to miejsce i zrealizował dokument starający się formalnie naśladować stylistykę dewocyjną, którego bohaterem jest nie tylko ks. kustosz Czesław Wala, ale i wielopokoleniowa społeczność niewielkiej miejscowości, gdzie znajduje się sanktuarium. Wypowiedzi duszpasterza i jego parafian budują specyficzny wizerunek wiary opartej z jednej strony na dogmatach religii katolickiej, z drugiej zaś: na martyrologiczno-patriotycznej mentalności, podszytej mesjanistyczną wizją romantyków: Polski Chrystusa Narodów.

Scenariusz i reżyseria: Konrad Szołajski

pokaż cały opis
5.0 / 5 Oceny: 1
Włącz dostęp do 15281 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Parafia Księdza Kustosza - film dokumentalny
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie