SZOK! Oczy kota nie przestają rosnąć tajemnicza choroba
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 12816 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar

Witam! was na moim kanale w dzisiejszym odcinku opowiem wam poruszającą historie
SZOK! Oczy kota nie przestają rosnąć tajemnicza choroba
nie zapomnij zostawić łapki w górę.

2-letnia pręgowana kotka cierpi na tajemniczą chorobę oczu, która spowodowała, że jej oczy stały się znacznie większe niż normalnie, ale jak dotąd niewiele udało się zrobić żeby spowolnić rozwój choroby.
Właściciele Matyldy, którzy chcieliby pozostać anonimowi, powiedzieli ludziom, że adoptowali kota po akcji grupy ratunkowej w 2013 r. Wtedy oczy kotki były normalnej wielkości i zdrowe. Ale któregoś dnia jedno oko zrobiło się czarne, jakby nie było źrenicy, więc zmartwiona rodzina szukała ekspertów, by dowiedzieć się, co się dzieje ze zwierzakiem.
Po tym, jak poszliśmy do specjalisty, dowiedzieliśmy się, że kotka ma zwichniętą soczewkę, jej soczewka odłączyła się od reszty oka bez żadnego znanego powodu - powiedziała rodzina. To jest tajemnicza część problemu, ponieważ jest skądinąd zdrowym kotem i nie cierpi na inne dolegliwości.
Po pewnym czasie druga soczewka również się odłączyła. Wówczas oczy Matyldy zaczęły rosnąć.
Właściciele Matyldy mówią, że oczy kotki powoli stawały się coraz większe od czasu diagnozy odłączenia soczewki, ale powód wciąż nie jest znany. Rodzina twierdzi, że jest w stałym kontakcie z weterynarzem specjalizującym się w chorobach oczu u kotów, ale specjalista także jest zdumiony nieznaną przyczyną choroby.
W nadziei na znalezienie wskazówki do rozwiązania tajemnicy rodzina kilkakrotnie apelowała o wsparcie na Reddit, stronie na Facebooku, Instagramie i stronie poświęconej Matyldzie
Na szczęście rodzina twierdzi, że wielkooka kotka nie odczuwa bólu z powodu zagadkowej choroby i że nadal jest normalnym kotem, niezależnie od jej raczej nietypowego wyglądu. Ale nie chcą ryzykować, że rozwój choroby spowoduje negatywne skutki.
Matylda jest zawsze na bieżąco ze swoimi kontrolami i wizytami u weterynarza, a oni obserwują ją bardzo uważnie, aby dostrzec wszelkie zmiany w zachowaniu, które mogłyby sugerować, że czuje się niekomfortowo - napisali na stronie internetowej Matyldy.
Na razie rodzina Matyldy może tylko obserwować rozwój sytuacji i czekać, mając nadzieję, że pojawi się odpowiedź na temat jej stanu i tego, co można zrobić, aby zapewnić jej zdrowie. Mimo to akceptują fakt, że jeśli jej oczy nie przestaną rosnąć, Matylda prawdopodobnie będzie musiała przejść operację usunięcia oczu. Piszą na stronie Matyldy:
Oczy są wyraźnie powiększone i chociaż jej ostatnie badanie sugerowało regularne poziomy ciśnienia, zdrowy rozsądek wydaje się mówić, że oczy mogą urosnąć jeszcze bardziej, zanim uda się ustalić przyczynę choroby.

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 12816 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: SZOK! Oczy kota nie przestają rosnąć tajemnicza choroba
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie