Progressive Psytrance Mix World Of Trance
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 13899 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: etoiseyt

Trance:
Gatunek elektronicznej muzyki tanecznej(klubowej) rozwinięty w latach 90. XX wieku w Niemczech. Czasami bywa zaliczany w całości jako podgatunek muzyki dance.

Definicja:
Trance charakteryzuje tempo pomiędzy 120 a 150 BPM, bazuje na rozwiniętej, czasem podniosłej, o charakterze hymnu melodii, rytmicznej linii basowej zwykle wspieranej wyższą, rozwiniętą, dynamiczną linią pomocniczą. Większość utworów charakteryzuje także tzw. breakdown, czyli fragment w środku utworu bez beatów.

Historia:
Pierwsze utwory opisywane jako tranceowe wywodzą się z szeroko pojmowanego ruchu Acid oraz sceny techno i rave, choć hipnotyczne brzmienia znane w muzyce trance były już obecne w utworach Giorgio Morodera i Jeana Michela Jarrea w późnych latach 70. XX wieku. Duży wpływ na formę przyszłego stylu miał utwór The KLF What Time Is Love, a także gatunki techno i house oraz muzyka pop, chill-out, hardcore i muzyka klasyczna.

Jednymi z pierwszych, uznanych przez większość społeczności jako trance, utworów były: Age of Love grupy Age of Love oraz We Came In Peace autorstwa Dance 2 Trance. O ile o Age of Love można powiedzieć, że podłożyło fundamenty pod styl i formę tranceu, to nazwa gatunku została najprawdopodobniej wzięta od nazwy Dance 2 Trance. Po owej erze narodzin gatunku, muzyka ta przechodziła gwałtowną ewolucję. Wczesny Trance wywarł duży wpływ na ruch Acid z wiodącymi twórcami takimi jak Art of Trance, Emmanuel Top, Hardfloor czy Union Jack.

Dźwięk współcześnie znanego Tranceu został ukształtowany w dużej mierze niezależnie przez Paula van Dyka (For An Angel z debiutanckiego albumu 45 RPM) i Roberta Milesa (Children z debiutanckiego albumu Dreamland). Oba utwory są do dziś uznawane za jedne z najlepszych przedstawicieli gatunku, a Children trafił na szczyty wielu list przebojów i do dziś jest odtwarzany w radiach muzyki popularnej. Wiele późniejszych utworów starało się naśladować ów styl, przyczyniając się do ostatecznego jego ukształtowania.

Muzyka trance weszła do głównego nurtu muzyki tanecznej pod koniec lat 90. XX wieku.

Współcześnie trance jest jednym z trzech najbardziej popularnych stylów elektronicznej muzyki tanecznej obok house i techno i tworzy parasol dla powiązanych gatunków: Progressive, Goa i Psychedelic. Od muzyki techno gatunek ten odróżnia większe wykorzystanie syntezatorów i większy nacisk na harmoniczny przebieg utworu.

Podgatunki:
Booty, Break, Commercial, Deep, Dark, Death, Euro, Goa, Hard, Hard acid, Hardstyle, Neotrance, nu-NRG, Psychedelic, Vocal

Euro Trance:
Anthem, Dream, Dutch, Epic, Progressive, Symphonic

Połączenia z innymi stylami muzycznymi:
Acid, Ambient, Buttrock goa, Futurepop, Psytekk, Tech, Trancestep, Tribal

Serdecznie zapraszam na nasze media społecznościowe
Facebook:
https://www.facebook.com/YouEtoIse/
Instagram:
https://www.instagram.com/eto_ise/
Reddit:
https://www.reddit.com/user/Etoise
Twitter:
https://twitter.com/eto_ise
Wykop:
https://www.wykop.pl/ludzie/tomekbis12/
Blogspot:
https://etoise.blogspot.com/
Na naszym kanale znajdziecie najlepszą muzykę!
Club,
Sety,
Mix,
Summer mix,
Chill music,
Disco,
Female vocal,
Muzyka do samochodu
Edm
Deep
Tropical House
Rap
Trance
i wiele wiele innych

#Emotional
#Vocal
#Trance

TO OWNERS & COPYRIGHT HOLDERS
This channel is created to promote magnificent songs, and as well, producers. Absolutely, NO COPYRIGHT INFRINGEMENT INTENDED. This CHANNEL CLAIMS NO RIGHTS OR OWNERSHIP over the contents posted. (If you wish for a track to be removed, please let us know so we can remove it from our feed immediately)
Email: etoiseyt@gmail.com

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 13899 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Progressive Psytrance Mix World Of Trance
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie