Dodał: dlaCiebietv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2023-05-28

Szczakowianka Jaworzno 28. kolejkę IV ligi rozegrała u siebie z Dramą Zbrosławice. W sobotę 27 maja po zaciętym spotkaniu 3 punkty zostały w Szczakowej.

Zespół prowadzony przez Pawła Cygnara dominował na boisku niemal w całym spotkaniu. Biało-czerwoni strzelili dwie bramki, choć tych mogło być zdecydowanie więcej. Już w 7. minucie dał o sobie znać Bartłomiej Kędzierski, który z linii końcowej boiska posłał piłkę na drugi słupek do nadbiegającego Marcina Smarzyńskiego. Napastnik gospodarzy przyłożył nogę, otwierając wynik spotkania. Smarzyński mógł jeszcze kilka razy wcisnąć piłke do siatki, ale w konfrontacji sam na sam, lepszy okazywał się golkiper gości. Bliski szczęścia był Dominik Małkowski, który uderzył piłkę głową po stałym fragmencie gry, ta tylko obiła słupek. Jedenastkę nie wykorzystał Marcin Sierczyński. Gospodarze napierali, dążąc do podwyższenia wyniku, ale sami mogli stracić bramkę. Na wysokości zadania stanął bramkarz Drwali - Dawid Gargasz. Jego interwencje uratowały sytuacje kilkukrotnie. Świetną zmianę dał Kamil Bochenek, który wykorzystał sytuację w polu karnym i uderzył celnie na bramkę. Od 82. minuty Szczakowianka prowadzi 2:0 i tego prowadzenia już do ostatniego gwizdka nie oddaje.

Zbliża się koniec sezonu 2022/23. Przed Szczakowianką jeszcze tylko dwa mecze, po których wszystko będzie już wiadomo. W niedzielę 4 czerwca wyjazdowe starcie z Wartą Zawiercie, a już za dwa tygodnie zamknięcie sezonu z rezerwami Zagłębia Sosnowiec. Ten mecz biało-czerwoni zagrają u siebie.

#jaworzno #jawpl

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
1059 godzin bajek dla dzieci.
Włącz CDA Premium w mniej niż 2 minuty!
Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Rozmowa z trenerem Pawłem Cygnarem po meczu Szczakowianki Jaworzno z Dramą Zbrosławice