Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15008 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: GoUrbex
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2022-02-18

Kanał Marcina Urban Seekers https://www.youtube.com/channel/UChhAkzrYHoFv56Mu9zuruRA?sub_confirmation1
Wystąpili:
@whitesoilder86
@Napromieniowani.pl
@sietra

Prypeć. Opuszczone miasto w samym środku Czarnobylskiej strefy zamkniętej. W tej mini serii stworzonej we współpracy z Marcinem z Urban Seekers pokażemy Wam jakie tajemnice skrywa strefa a także wraz z Adamem z kanału WhiteSoldier86 ożywimy kilka miejsc.
30-kilometrowa strefa wykluczenia, to obszar, który został wyłączony z użytku kilka dni po katastrofie w czarnobylskiej elektrowni jądrowej w 1986 roku. W wyniku katastrofy dach nad głową straciło ponad 300000 mieszkańców okolicznych wsi, oraz miasta Prypeć, zwanego także miastem energetyków. Zamieszkałe głównie przez pracowników elektrowni i ich rodziny, prężnie rozrastało się przez 16 lat.
Prypeć była miastem bardzo dobrze prosperującym jak na ówczesne czasy. Wyposażona w basen olimpijski, liczne sklepy, kino, stadion, mnóstwo placówek medycznych oraz oświaty była miastem bardzo nowoczesnym. Niech będzie atom robotnikiem, a nie żołnierzem- neonowy napis na dachu jednego z bloków dumnie rozświetlał okolicę w czasach świetnosci. Warto dodać że nie był to jedyny neon w mieście. Nocą miasto było pełne neonów i pokazywało potęgę nowoczesnego ZSSR.

pokaż cały opis
5.0 / 5 Oceny: 10
Włącz dostęp do 15008 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Czarnobylska strefa wykluczenia #1 PRYPEĆ SZKOŁA NR2
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie