+ Napisz wiadomość
4443 odsłon wideo
Dołączył(a): 2020-02-27
Najlepsze filmy
Najczęściej oglądane filmy na kanale Działka i Ogród Naszą Pasją
Skrzyp polny (Equisetum arvense) to wspaniała roślina zielna o działaniu prozdrowotnym ale i kosmetycznym. Również jest bazą do tworzenia nawozów oraz ekologicznych środków ochrony roślin. 

Gdy jednak skrzy rośnie w nadmiarze na grządkach lub polu uprawnym staje się chwastem. Zabiera roślinie uprawnej miejsce, światło, wodę i pokarm. Dodatkowo może zakwaszać glebę. Wówczas wymaga zwalczania. 

Dlaczego skrzyp polny rośnie na glebie zasadowej? Dlaczego tak trudno go zwalczać? Czy powinniśmy wszystkim polecać jego spożywanie zamiast zwalczania? O tym w naszym filmie. 

Więcej o skrzypie na naszej stronie: www.dionp.pl

Autorzy filmu: Paweł i Beata Bereś (Działka i ogród naszą pasją)

#jakzwalczaćskrzyppolny #skrzyppolnyzwalczanie #DIONP04:351080p 53 04:35Jak zwalczyc skrzyp polny? 1080p

Dodał: DzialkaIOgrod

Arbuzy, ale także i inne dyniowate (melony, cukinie, dynie, ogórki, tykwy, rzadziej kiwano) mogą niekiedy wykazywać objaw pękania owoców na krótko przed ich pełnym dojrzeniem. Zjawisko to nasila się od końca lata. 

Jeżeli nie zostaną wykryte pierwsze uszkodzenia tkanki, wówczas zwykle szybko rozwijają się w owocach zgnilizny, ale także pojawiają choćby mrówki, ślimaki, różne larwy muchówek i owoc jest do wyrzucenia.

Na filmie wskazujemy na przyczyny tego zjawiska, przy czym warto pamiętać, że do podobnych sytuacji dochodzi również w uprawach pomidora (w gruncie, pod osłonami), ale także rozrywanie skórki wykazują niektóre owoce. 

Więcej na ten temat na naszej stronie: www.dionp.pl

Autorzy filmu: Paweł i Beata Bereś (Działka i ogród naszą pasją) 

#dlaczegoarbuzypękają #pękającearbuzy #DIONP06:461080p 29 06:46Dlaczego arbuzy pękają? 1080p

Dodał: DzialkaIOgrod

Nowo dodane filmy i seriale CDA Premium