"Katolicy.  Bajka" (1973) | Lektor | 1080p
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 14916 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: d3jw1d

"Katolicy" to film z 1973 roku znany również jako "Konflikt", "Bajka przyszłości" oraz "Gość" (ang. "The Visitor") wyreżyserowany przez Jacka Golda. Oparty jest na powieści o tym samym tytule, napisanej w 1972 roku przez Briana Moorea, który stworzył także scenariusz do filmu. W ekranizacji występują aktorzy tacy jak Trevor Howard, Martin Sheen oraz Cyril Cusack.

Akcja filmu rozgrywa się w futurystycznym roku 2000. Kilkunastu zakonników z klasztoru wybudowanego na przybrzeżnej irlandzkiej wyspie odprawia tradycyjne Msze Święte w języku łacińskim (tzw. Msze "trydenckie"), które są tak popularne, że ściągają na miejsce grupy wiernych ze wszystkich części świata, gdzie mają także okazję wyrażania swojego niezadowolenia ze zmian dokonanych w Kościele rzymskokatolickim. Przeprowadzona reforma spowodowała w konsekwencji zaprzeczenie tajemnicy Mszy Świętej, w tym w szczególności transsubstancjacji, a także poczyniła daleko idące zmiany w samym życiu konsekrowanym, m.in. poprzez zarzucenie szat duchownych, zarezerwowanych od teraz tylko na specjalne okazje.

Watykan jest oburzony początkiem potencjalnej kontrrewolucji, zwłaszcza, że zbliża się kongres międzywyznaniowy w Bangkoku i stan spraw na wyspie mógłyby wpłynąć negatywnie na przebieg dialogu ekumenicznego. Generał zakonu wysyła ojca Jamesa Kinsellę, zagorzałego zwolennika teologii wyzwolenia, któremu daje pełnomocnictwo, aby osobiście podjął na miejscu decyzję w sprawie rozwiązania tej sytuacji.

pokaż cały opis
2.0 / 5 Oceny: 4
1059 godzin bajek dla dzieci.
Włącz CDA Premium w mniej niż 2 minuty!
Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: "Katolicy. Bajka" (1973) | Lektor | 1080p
Najlepsze komentarze
avatar
anonim180 (*.*.179.180) 2022-08-14 23:52:51 0
Nawet sympatyczny tylko trochę smutne. Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Logowanie