ANTYCZNY KONTAKT (Napisy PL) 2021
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 12816 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar

Podczas studiowania historii starożytnej konieczne jest stosowanie rygorystycznych standardów i metodologii uzgodnionych przez ekspertów w tej dziedzinie, aby określić, które dowody są wiarygodne, a które nie. Jeśli możemy ufać pewnym starożytnym dokumentom historycznym na podstawie przyjętego zestawu standardów zawodowych, możemy również zastosować te same standardy do starożytnych dokumentów historycznych znajdujących się w Biblii, aby ustalić, czy są one wiarygodne i godne zaufania. Stosując te same standardy, których używamy do ustalenia, czy inne dokumenty historyczne są wiarygodne i godne zaufania, możemy określić, na ile wiarygodne i godne zaufania są historyczne dokumenty biblijne. Często nie chodzi o poznanie każdego szczegółu z kompletu dokumentów ze stuprocentową pewnością, zwłaszcza, że wielu autorów i świadków (którzy już nie żyją) często przyczyniało się do powstania takich starożytnych pism historycznych, w tym wielu ewangelii biblijnych; jest to raczej przede wszystkim poszukiwanie podstawowych prawd, które są opisane i zgodne z dokumentami i dowodami pozostawionymi nam przez tych wielu autorów i świadków.

Podobnie, badanie historii starożytnej często nie jest kwestią 100% niepodważalnego dowodu, w przeciwieństwie do bardziej współczesnych tematów, w których często istnieje duża ilość weryfikowalnych, kryminalistycznych dowodów dostępnych do przejrzenia i zbadania. Badanie wydarzeń historycznych opisanych w Biblii jest badaniem historii starożytnej, podobnie jak badanie starożytnej historii kultur sumeryjskich, babilońskich czy egipskich, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, że badamy przede wszystkim dowody historyczne, a nie dane empiryczne. Jednak nadal możemy wykorzystać dowody historyczne, aby wyciągnąć wiarygodne wnioski na temat prawdziwych wydarzeń, które faktycznie miały miejsce w przeszłości, tak jak robimy to obecnie z wieloma badaniami historii starożytnej. Musimy korzystać z najlepszych dostępnych dowodów z przeszłości, aby wyciągać wnioski, zdobywać wiedzę,

Chociaż nie możemy uzyskać absolutnego 100% dowodów na wiele starożytnych wydarzeń historycznych, takich jak wiele wydarzeń sumeryjskich, egipskich i biblijnych, nadal możemy wyciągnąć mocne, oparte na dowodach wnioski z wiarygodnych, historycznych dowodów, o ile zastosujemy odpowiednie, rygorystyczne standardy dotyczące dostępnych dokumentów, artefaktów i dowodów historycznych. Tak się dzieje z wieloma ewangeliami biblijnymi. Jednakże, ponieważ często nie można osiągnąć 100% dowodu, oznacza to również, że w tej dziedzinie studiów występuje istotny składnik wiary/wierzenia i teorii/spekulacji. Dlatego jednym z głównych celów badania historii starożytnej jest upewnienie się, że nasze poglądy, opinie i wierzenia są maksymalnie oparte na dostępnych dowodach historycznych. Jeszcze raz, wiara / wiara i teoria / spekulacje są rzeczywiście wymagane podczas studiowania historii biblijnej, podobnie jak w przypadku praktycznie wszystkich tematów historii starożytnej, w tym kultury sumeryjskiej, babilońskiej i egipskiej. Zatem ważnym pytaniem jest, czy czyjaś wiara/przekonania i teorie/spekulacje są zgodne z dostępnymi dowodami?

pokaż cały opis
5.0 / 5 Oceny: 1
Włącz dostęp do 12816 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: ANTYCZNY KONTAKT (Napisy PL) 2021
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie