Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15302 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar

Kilka słów o pedagogice religii, w ramach której doktryna pozostaje pretekstem do pedagogicznej refleksji, lecz nie bezwzględnym dla niej zobowiązaniem, zaś herezje to ważne impulsy na drodze ku dojrzałości.


W ramach spotkania wybierzemy się na spacer po pograniczach religii i pedagogiki, spacer, podczas którego przyjrzymy się napięciom między tym co ortodoksyjne a tym, co nieortodoksyjne; między prawomyślnością a herezją religijną (lub teologiczną) i pedagogiczną. Zastanowimy się, co kategorie znane z hermeneutycznych i krytycznych odsłon zachodniej pedagogiki religii takie jak słaba interpretacja, opór, bunt, emancypacja i zmiana kategorie dające się rekonstruować na gruncie wybranych koncepcji filozoficznych i teologicznych, mogą wnieść dla twórczej refleksji nad pedagogiką religii, której celem jest prowadzenie ku podmiotowości, odpowiedzialności i dojrzałości.

Wykład prowadzi dr Monika Humeniuk.Zobacz inne spotkania EWST online: https://www.youtube.com/playlist?listPLb_DQQDTLhWll24K_IUi1B5vm4GK1bdCF
Sprawdź, jakie będą kolejne wydarzenia w Ewangelikalnej Wyższej Szkole Teologicznej: https://www.ewst.pl/events/
Interesujesz się teologią? Dołącz do nas!: https://www.ewst.pl/rekrutacja/

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 15302 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Słaba pedagogika religii. Pedagogiczne zyski z majstrowania przy ortodoksjach | EWST online
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie