Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15007 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: dino07

Chadecka Europejska Partia Ludowa oraz Organizacja Niereprezentowanych Narodów i Ludów zorganizowała 2 marca w Parlamencie Europejskim konferencję pod hasłem "Wolność stowarzyszeń w Grecji". Współorganizatorem była Federacja Turków Wschodniotrackich w Europie. W samej Grecji tego typu stowarzyszenie nie może funkcjonować, gdyż Grecja nie uznaje istnienia mniejszości tureckiej na swoim terytorium. Zostało to określone jeszcze w grecko-tureckim Traktacia z Lozanny z 1923 r. Oficjalnie władze i urzędy greckie uznają jedynie istnienie ludzi wyznania muzułmańskiego.

Kontekst ten doprowadził do prawdziwego wybuchu w czasie posiedzenia konferencji, przybyło bowiem na nią dwóch deputowanych z ramienia greckiego najonalistycznego "Złotego Świtu" Lampros Fountoulis i Eleftherios Synadinos. Chcąc przerwać konferencję wdali się oni z w pyskówkę z deputowanym z Rumunii. Grecki deputowany Fountalis określił konferencję jako "nielegalną". Wzywał do "poszanowania Grecji". "Musisz respektować zasady tego parlamentu. Natychmiast wyjdź jeśli nie potrafisz być cywilizowany" - odpowiadał mu deputowany Csaba Sógor w końcu wybuchając i wzywając by "wyszedł i się zamknął". To natychmiast wywołało rekację pracownika klubu "Złotego Świtu". "Wstydź się" - krzyczeli Grecy. "Wynoś się" - odpowiadał chadek, nazywając Greka "niecywilizowanym człowiekiem". "Nie ma mniejszości tureckiej w Grecji" - odkrzykiwał oskarżając organizatorów, że są "opłaceni" przez Turcję i Macedonię. W końcu Grecy opuścili salę.

zrodla

http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-poludniowa?zobacz%2Fawantura-w-parlamencie-europejskim-deputowany-radzil-drugiem-by-sie-zamknal-video
https://www.youtube.com/watch?v=RCd2aHqDATM

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 15007 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Awantura w Parlamencie Europejskim
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Logowanie