Gąsienice jak jeden wąż! Itchy grubs, czyli swędzące larwy. Australia - Dobrze Pojechane
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 14920 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: Dobrze Pojechane
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2019-03-20

Australijska jesień potrafi być pełna uroku. Wczoraj podczas przechadzki na granicy buszu, z cywilizacją napotkaliśmy zadziwiające zjawisko.

Nie zauważyliśmy nic do momentu, kiedy byliśmy w odległości dwóch kroków. Instynktowna reakcja na długiego, włochatego węża sunącego w poprzek drogi, to zamarcie w bezruchu. Dopiero po chwili nerwy zaczęły stykać, a świadomość podpowiadać, że nie ma się czego bać.
Faktycznie “wąż” nie był wężem, a grupą gąsienic o pospolitej nazwie ‘Itchy grubs’, czyli w wolnym tłumaczeniu ‘swędzących larw’.

W poszukiwaniu pożywienia gąsienice migrują całą rodziną, która może liczyć nawet kilkaset osobników. Podczas podróży rodzina dosłownie trzyma się razem. Poszczególne osobniki trzymają się...tyłka gąsienicy idącej przed nimi i w ten sposób tworzą całą procesję.

Swoją pospolitą nazwę, te sympatyczne włochacze, zawdzięczają swojemu mniej sympatycznemu mechanizmowi obronnemu. Otóż, ślicznie wyglądające włoski, w przypadku kontaktu ze skórą, swędzą i mogą powodować reakcje alergiczne.
Mimo to, dość popularną, a jednocześnie okrutną zabawą wśród miejscowych dzieci, jest umiejętne połączenie głowy z ogonem procesji, aby gąsienice poruszały się w kółko.

Jeśli ich przemarsz nie będzie zakłócony i dotrą do odpowiedniego miejsca, utworzą wspólny wielki kokon, gdzie przepoczwarzą się w ćmy, ale to już inna historia...


#DobrzePojechane #Australia #natura #WTF #zadziwiające

pokaż cały opis
W katalogu: Australia w Weekend
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 14920 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Gąsienice jak jeden wąż! Itchy grubs, czyli swędzące larwy. Australia - Dobrze Pojechane
Najlepsze komentarze
avatar
anonim201 (*.*.206.201) 2019-03-20 17:39:52 0
Już wiem skąd pomysł na film "Ludzka stonoga" Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie