Prof. Mortenson, Sześciodniowe stworzenie czy miliony lat? / #IPPTV Lublin 2018
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 10005 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: Idź Pod Prąd
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2018-03-16

Prezentujemy trzeci wykład Profesora Terry'ego Mortensona, specjalisty w dziedzinie historii geologii z amerykańskiej organizacji kreacjonistycznej Answers in Genesis. Wykład nagrany na konferencji kreacjonistycznej pt. „ODKRYWANIE PRAWDY O POCHODZENIU” (Lublin, 9-11 marca 2018).

Sześciodniowe stworzenie czy miliony lat?

Od dwustu lat chrześcijanom wmawia się, że Biblia nie wypowiada się jasno na temat długości dni stworzenia oraz wieku Ziemi. W tym wykładzie Prof. Mortenson przedstawi biblijne argumenty na rzecz kreacjonizmu młodej Ziemi, a następnie zajmie się niektórymi zarzutami, które przeciwko temu stanowisku podnoszą laicy, pastorzy i bibliści. Wśród omawianych zarzutów znajdą się m.in. twierdzenia, że treść pierwszego rozdziału Księgi Rodzaju nie jest narracją historyczną, którą należy traktować dosłownie, że w szóstym dniu zbyt wiele się działo, by mógł on trwać 24 godziny, że dwa pierwsze rozdziały Księgi Rodzaju zawierają sprzeczne ze sobą opisy stworzenia oraz że Biblia nie jest podręcznikiem naukowym. Uważne badanie tych i innych zarzutów z otwartą Biblią w ręku umocni Cię w trwaniu przy prawdzie Księgi Rodzaju.

Prof. Mortenson pokazuje, że ewolucjoniści posługiwali się wprowadzającymi w błąd argumentami, starając się przekonać nas, że skamieniałości, działanie doboru naturalnego i występowanie mutacji stanowią świadectwo dowodzące prawdziwości teorii ewolucji. W rzeczywistości dane naukowe bardzo dobrze pasują do biblijnego ujęcia, według którego to Bóg w sposób nadprzyrodzony stworzył odrębne „rodzaje” roślin i zwierząt (wyposażając je w informację genetyczną, która pozwala na zmienność w ramach każdego rodzaju, ale nie daje możliwości zmiany jednego rodzaju w inny).

Jeżeli chcesz, żeby nasz program gościł u Ciebie codziennie - WESPRZYJ NASZĄ TELEWIZJĘ: http://idzpodprad.pl/wsparcie - bez wsparcia finansowego nie uda się nam nadawać CODZIENNIE NA ŻYWO.

Stwórzmy razem nową jakość mediów patriotycznych!
Nadajemy na http://idzpodprad.tv Piszcie do nas na kontakt@idzpodprad.pl i bądźcie na bieżąco: http://idzpodprad.pl Polub na Facebooku: https://www.facebook.com/idzpodprad/ Obserwuj na Twitterze: https://www.twitter.com/idzpodpradpl
i na Instagramie: https://www.instagram.com/idzpodprad.tv/

pokaż cały opis
W katalogu: Wykłady
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 10005 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Prof. Mortenson, Sześciodniowe stworzenie czy miliony lat? / #IPPTV Lublin 2018
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie