Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 14988 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar

Hitler i Stalin: śmiertelny pojedynek Ulricha H. Kastena to poruszający podwójny portret dwóch największych zbrodniarzy XX wieku, którzy choć nigdy się nie spotkali, wywierali na siebie przemożny wpływ, a których relacja mieściła się w ramach między fascynacją a nienawiścią.
Materiał ten ukazuje podobieństwa, jakie łączyły dwóch największych zbrodniarzy II wojny światowej. Kasten przybliża ich życiorysy poprzez zarysowanie trudnego dzieciństwa, jakie mieli obydwaj, poprzez burzliwą młodość, aż do czasów, gdy zaczęły krystalizować się ich poglądy i stawiali pierwsze kroki w polityce. Film doskonale ukazuje metody jakimi dochodzili do władzy, a także to w jaki sposób tę władzę realizowali. Widzimy więc wyraźnie pewne różnice między mającym huśtawkę nastrojów, skłonnym do depresji, lecz zarazem opanowanym i potrafiącym działać pod presją Hitlerem, a nieco nieopanowanym, skorym do nieprzewidywalnym decyzji Stalinem. Interesująco została nakreślona pewna słabość Stalina wyrażająca się w nieumiejętności podjęcia jakichkolwiek decyzji w momencie agresji Niemiec na ZSRR. Reżyserowi w ogóle udało się bardzo dobrze nakreślić ich portrety i pokazać, że mimo tego, że ci dwaj przywódcy nigdy osobiście się nie spotkali, to jednak łączyły ich pewne wspólne zainteresowania, pragnienia i marzenia posiadania władzy absolutnej.

pokaż cały opis
W katalogu: Historia ludzkości
0.0 / 5 Oceny: 1
Włącz dostęp do 14988 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Najwieksi zbrodniarze wojenni - Hitler i Stalin
Najlepsze komentarze
avatar
anonim173 (*.*.203.173) 2024-04-24 01:04:23 0
A przypadkiem nie zapomnieliście o folksdojczu Tusku i jego dziadku z Wermachtu - który był na wojnie, ale nie strzelał, jak twierdzą jego obrońcy.... Odpowiedz
krystian170577 2024-04-25 11:47:14 0
@anonim173: a co ty porównujesz ch....ja z ogórkiem,gdzie Hitler,gdzie Stalin a gdzie Tusk Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Logowanie