Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15381 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar

Czemu wśród populacji jest coraz więcej ludzi otyłych.
Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez BBC News, otyłość i nadwaga stają się drugą zaraz po paleniu tytoniu główną przyczyną powstawania i rozwoju nowotworów w Wielkiej Brytanii. Podobnie sytuacja kształtuje się w innych krajach na świecie, również w Polsce.


Dowiedz się jak sobie z tym poradzić tel. 881000330
http://uzdrowiciel-terapie-naturalne.com

SKUTECZNY POLECANY
BIOENERGOTERAPEUTA -NATUROTERAPEUTA Mariusz Bryk
https://www.facebook.com/uzdrowiciel.mariuszbryk

Nadwaga i otyłość to niestety problem, który dotyczy coraz większej grupy Polaków. Według ostatnich badań już ponad połowa z nas waży za dużo!

Czy odpowiedzialność za globalną plagę otyłości może spoczywać na wszechobecnych chemikaliach? Naukowcy nie wykluczają takiej możliwości. Ich zdaniem niektórzy z nas zostali dosłownie zaprogramowani do bycia grubymi. Zanim nawet zdążyli się urodzić.

Od 30 lat mieszkańcy świata zachodniego wciąż przybierają na wadze. Wielu nie jest w stanie pozbyć się nadmiaru kilogramów nawet pomimo zmian stylu życia i sposobów odżywiania. Naukowcy zaczęli więc rozglądać się za innymi czynnikami mogącymi warunkować nadwagę i otyłość. Do myślenia zaś dał im fakt, że zwierzęta laboratoryjne, na których testowane są chemikalia, nienaturalnie tyją.

Czy otaczająca nas chemia może przyczyniać się do problemów z tuszą? Podobna teza jeszcze do niedawna mogła wydawać się szalona. Najnowsze odkrycia dowodzą jednak destruktywnego wpływu, jaki na ludzki organizm wywierają środki chemiczne zakłócające gospodarkę hormonalną.

W Kanadzie nadwagę ma 59% populacji, a liczba osób dotkniętych otyłością podwoiła się na przestrzeni niecałych trzech dekad. Najbardziej niepokojący jest jednak trend panujący wśród dzieci, bo odsetek otyłych wzrósł aż o 70%!

Przełomem okazała się praca pewnej lekarki ze Szkocji, która nie mogąc stracić na wadze, zaczęła szukać informacji w badaniach na temat zanieczyszczeń środowiska. Jej zdaniem otyłość może być wynikiem ekspozycji na działanie chemikaliów powodujących zaburzenia wewnątrzwydzielnicze. Tezę podjęli naukowcy, potwierdzając, że podobne środki mogą wywoływać zmiany w metabolizmie już w prenatalnej fazie rozwoju organizmu.

Niepokojąca pozostaje jednak wszechobecność szkodliwej chemii - znajdziemy ją w plastikowych opakowaniach, puszkach, w wodzie z kranu, w przetwarzanej żywności... Jeśli rzeczywiście udało się zidentyfikować przyczynę epidemii otyłości, to przed ludzkością stoi niełatwa walka o zdrowie przyszłych pokoleń.

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
1059 godzin bajek dla dzieci.
Włącz CDA Premium w mniej niż 2 minuty!
Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Otyłość cała prawda - Zaprogramowana Otyłość 2017 Lektor PL (dokument PL)
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Logowanie