Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15007 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: zwiastuny-nowych-filmow
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2013-03-06

DZIEŃ KOBIET - w kinach od 8 marca

Pełnometrażowy debiut Marii Sadowskiej, który okazał się rewelacją MFF w Cottbus (Grand Prix dla najlepszego filmu za „przedstawienie silnej kobiety w niesprawiedliwym i okrutnym świecie"), to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia, porównywana przez krytykę do „Erin Brockovich" Stevena Soderbergha. Znana z błyskotliwych ról komediowych Katarzyna Kwiatkowska stworzyła jedną z najciekawszych i najbardziej wyrazistych kreacji w polskim kinie ostatnich lat, pokazując zupełnie nowe, zaskakujące oblicze w roli niezależnej kobiety, która rzuca wyzwanie korporacji.

Życie Haliny, pracownicy sieci handlowej „Motylek", samotnie wychowującej córkę, zmienia się wraz z awansem na kierowniczkę sklepu. Wyższe stanowisko oznacza przywileje i większe wynagrodzenie, ale kobieta szybko przekona się, że cena, jaką przyjdzie jej zapłacić, jest bardzo wysoka. Kiedy korporacja przekroczy wszystkie granice, Halina rzuci jej wyzwanie, narażając się na brutalne konsekwencje. Właściciele sieci handlowej nie cofną się przed niczym, aby ukryć swoje brzydkie sekrety.

W obsadzie, obok Katarzyny Kwiatkowskiej, doborowa ekipa aktorska, między innymi Agata Kulesza („Sala samobójców", Polska Nagroda Filmowa -- Orzeł za rolę w „Róży"), Eryk Lubos (Najlepszy Aktor MFF Karlovy Wary -- „Zabić bobra"), Ireneusz Czop („Pokłosie").

Scenariusz do filmu, który dosadnie, bez taryfy ulgowej, ale też z dużą dozą humoru, portretuje dzisiejszą Polskę, napisały Maria Sadowska i Katarzyna Terechowicz. Autorem zdjęć jest jeden z najzdolniejszych operatorów młodego pokolenia -- Radosław Ładczuk („Sala samobójców", „Jesteś Bogiem").

Nagrody:
31. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film" 2012 - Jantar za scenariusz
Nagroda „Perspektywa" im. Janusza „Kuby" Morgensterna dla Katarzyny Kwiatkowskiej
22. Film Festival Cottbus, Niemcy 2012 - The Main Prize for the Best Film
Toronto Polish Film Festiwal - nagroda za scenariusz

Producentem filmu jest Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 15007 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: DZIEŃ KOBIET: Maria Sadowska
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie