Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15362 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar

1.05.2022, odc. 14 - gość: Dan Pogorzelski, wiceprezes NCHS, pisarz, redaktor z Chicago, USA.

1. Pisarz i redaktor, https://forgottenchicago.com/
2. Wiceprezes Northwest Chicago Historical Society, https://nwchicagohistory.org/ , https://twitter.com/NWChicagoHist
3. Współautor czterech książek historycznych z serii Images of America o dzielnicach Portage Park, Bridgeport, Logan Square, a także Avondale i Polish Village w Chicago.
4. Napisał bardzo ważny i wartościowy artykuł o polskim, międzynarodowym artyście Stanisławie Szukalskim dla The Warsaw Institute Review z Polski, https://warsawinstitute.review/pl/numer-1-2020/stanislaw-szukalski-czlowiek-zagadka/
5. Pochodzący z Northwest Side w Chicago, Dan jest obywatelem amerykańskim zaangażowanym w szereg inicjatyw społecznych, które poprawiają tę często pomijaną część Chicago, takich jak pomoc w organizowaniu i malowaniu murali, promowanie lokalnego biznesu, a także wolontariat w Koalicji Polskiego Trójkąta.

Oto jak sam o sobie pisze podczas obecnie prowadzonej kampanii, kandydując na Komisarza Metropolitan Water Reclamation District:

Określam siebie jako profesjonalny wolontariusz. Od pracy dla skarbnika stanu Illinois Michaela Frerichsa z zaangażowaniem obywatelskim, bycia facetem od ówczesnego przedstawiciela stanowego Roberta Martwicka, do bycia organizatorem dla United Food and Commercial Workers, a także jako dyrektor wykonawczy lokalnej izby handlowej. Moja kariera w służbie publicznej polegała na nawiązywaniu kontaktów z ludźmi na najbardziej lokalnym poziomie. Szukam zawsze takiego stanowiska, w którym będę mógł lepiej robić to, co już robię. Byłem zaangażowany w projekty poprawy społeczności od Bridgeport przez Forest Glen do West Englewood. Pomogłem zamienić rampę na autostradę Kennedy Expressway we wspólny ogród, który nie tylko upiększył opuszczony zakątek dzielnicy, ale także przekształcił basen błotny w przyciągający wzrok fragment zielonej infrastruktury. Jako działacz społeczny, historyk, komunikator, łącznik, propagator wszystkiego, co związane z Chicago, a także ktoś, kto wie o pracy w dużych biurokracjach i wokół nich, wierzę, że wniósłbym unikalny zestaw umiejętności do zarządu Metropolitalny Okręg Rekultywacji Wody. Moim celem jest wykorzystanie tych możliwości do radykalnego rozszerzenia ilości zielonej infrastruktury obecnej w Cook County. Jestem działaczem społecznym, który był zaangażowany w tworzenie i utrzymywanie projektów zielonej infrastruktury w Chicago. Jako osoba, która pracowała w rządzie, a także były organizator związkowy i dyrektor wykonawczy lokalnej izby handlowej, wierzę, że mógłbym pomóc MWRD połączyć się na nowe sposoby z 5,25 milionami ludzi, którzy mieszkają w obszarze usługowym dystryktu . Wzmocnienie związku dystryktu ze społecznością artystyczną, zwiększenie zasięgu dystryktu w społeczności nieanglojęzyczne, podkreśla wyjątkową historię tej jednostki rządowej.

Dodatkowe strony powiązane z Danielem Pogorzelskim:
1. Facebook: https://www.facebook.com/DanPogo4MWRD/about
2. Metropolitan Water Reclamation District: https://www.gopogomwrd.com/?fbclidIwAR0ZHBNUuQPhbb9UQ44RW-vahOYybfIxNgwZ3bi6QEBhUaitpnh9uXcGnLA
3. Twitter: https://twitter.com/DanPogoFC?fbclidIwAR2sFQBF3f_JaN6AT6NrLBmAdUeKNNV5mOSNCGTh3lr9vO6KGE7DYuI1K1c
4. Instagram: https://www.instagram.com/danpogofc/?hlen

Zapraszam do wspierania moich projektów filmowych wywiadami i podróżami poprzez zakup wybranych książek, innych produktów w moim wydawnictwie i sklepie internetowym:
https://www.lukasfrankenstein.com/sklep/

Więcej o mnie na:
https://linktr.ee/lukasfrankenstein

#StandWithUkraine #ŚwiatTwoimiOczami to program w formie live online streamingu w Social Media Łukasza Przelaskowskiego - właściciela wydawnictwa https://www.lukasfrankenstein.com/, pisarza, poety, dziennikarza, fotoreportera, który zaprasza do wywiadów artystów, podróżników, biznesmenów, osoby niosące inspirację oraz motywację w opowieści o sobie i swoich historiach, pasjach, sukcesach dla innych.

Streaming live online na portalach Social Media pisarza.
FB: https://lnkd.in/gU84ZfY
IG: https://lnkd.in/gBhwyut
YT: https://lnkd.in/gBqKKyFg
TT: https://lnkd.in/gBtkftV
Tr: https://lnkd.in/g5yDes7D
Lin: https://lnkd.in/e6kH47-e

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
1059 godzin bajek dla dzieci.
Włącz CDA Premium w mniej niż 2 minuty!
Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Świat Twoimi Oczami - odc. 14, Daniel Pogorzelski, wiceprezes NCHS, pisarz, redaktor, Chicago, USA
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie