Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 14994 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: Lunamusic
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2013-10-21

Hurt powstał już w 1992 roku. Od tamtego czasu zespół wydał kilka płyt, ale prawdziwym sukcesem była dopiera płyta "Czat", którą promowłay m.in. utwory: Załoga G; Mary Czary; czy Sam, Sama, Sami. Po wydaniu tej płyty zespół zagrał bardzo dużą ilość koncertów, z czego większość z zespołem Happy Sad.

Początkowo funkcjonował jako luźny projekt o charakterze towarzysko rozrywkowym. Na tym etapie najważniejszym koncertem był dla zespołu udział w pierwszym „Przystanku Woodstock" 1995 zorganizowanym przez Jurka Owsiaka i WOŚP. Piosenka Serki dietetyczne znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu „Autoportret z Kochanką" Radosława Piwowarskiego.

W maju 1999 roku ukazała się pierwsza płyta Hurtu pod tytułem "Musisz to kupić" z gościnnym udziałem między innymi Mateusza Pospieszalskiego (Voo Voo. Płytę promował singiel „Na skos". Po ukazaniu się "Musisz to kupić" skład zespołu został wzbogacony o perkusję (HURT grał do tej pory z automatem perkusyjnym) i gramofony (DJ Pudło "SKALPEL"). W październiku 2000 roku ukazała się druga płyta zespołu pt."Dokładny Czas". W 2003 roku ukazała się kompaktowa reedycja dwóch pierwszych kaset zespołu na CD pt. "Babilon" i „Serki Dietetyczne" (nakładem Rockers Publishing). Jesienią 2003 zespół zawiesił działalność.

Już po kilku miesiącach grupa w nowym składzie podejmuje ponownie działalność. W 2004 roku podczas dwóch dwutygodniowych sesji we wrocławskim studiu nagraniowym "Fonoplastikon" powstaje nowy studyjny materiał zespołu. W sesjach nagraniowych biorą gościnny udział zaprzyjaźnieni z zespołem muzycy: Wojtek Karel, Andrzej "Gienia" Markowski i Patrycja Hefczyńska (Oszibarack, Husky). W grudniu 2004 na zaproszenie zespołu Pidżama Porno Maciek Kurowicki bierze udział w 3 urodzinowych koncertach tego zespołu (pozostali goście to: Muniek Staszczyk, Kazik Staszewski, Jarek Janiszewski).

W styczniu 2005 powstaje teledysk do piosenki "Mary Czary" zapowiadający nową płytę HURT „Czat" (Luna Music), której premiera odbyła się 16 kwietnia 2005. Płyta promowana była kilkoma singlami jeden z nich "Załoga G" okazał się być ogólnopolskim przebojem, już po 3 tygodniach obecności na "Liście Trójki" piosenka znalazła na pierwszym miejscu. Teledysk do "Załogi G"otrzymał specjalna nagrodą podczas festiwalu Yach Film w Gdyni w 2007. Promując płytę „Czat" zespół zagrał 130 koncertów na terenie całego kraju, był obecny na wielkich plenerowych koncertach (OFF Festiwal, Jarocin 2006, Hunterfest) i w małych klubach. Odbył też wspólnie z zespołem Happysad spektakularną 24 koncertową trasę koncertową (Trasa2006).

pokaż cały opis
W katalogu: Hurt
0 / 5 Oceny: 0
1059 godzin bajek dla dzieci.
Włącz CDA Premium w mniej niż 2 minuty!
Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Hurt - Ważne jest
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie