Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 14652 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar

Christiane F. została obiektem fatalnej fascynacji młodzieży i oburzenia konserwatywnych mieszczan. Miała 13 lat, była narkomanką i prostytutką. Swoją autobiografią zdjęła zasłonę milczenia z subkultury, która zrodziła się wokół narkotyków. W dokumencie rozmawiamy z ludźmi, którzy dorastali w czasach Dworca Zoo. Nakładamy fragmenty książki na archiwalne nagrania i z bliska przyglądamy się losom samej Christiane.

Pod koniec lat 70. pewna twarz prześladowała Niemcy. Jej spojrzenie poruszało cały kraj. Magazyn Stern przez cały tydzień publikował historie z jej życia. Rok później ukazała się powieść autobiograficzna My, dzieci z Dworca Zoo, a później adaptacja filmowa. Christiane F. stała się najsłynniejszą narkomanką w Europie. Jednocześnie do świadomości ogółu dotarło, że wśród narkotyków rozwinęła się młodzieżowa subkultura, która kontestuje tradycyjne wartości i mieszczański, konsumpcyjny styl życia. W odpowiedzi stworzono nowe oddziały policji. Dodano nowe wykroczenia do kodeksu karnego. Narkomani na chwilę stali się mniej widoczni, ale problem nie zniknął. A jak jest dziś?

Reżyseria : Claire Laborey

Kraj : Francja

Rok : 2021

pokaż cały opis
W katalogu: filmy dokumentalne i reportarze
3.0 / 5 Oceny: 3
1059 godzin bajek dla dzieci.
Włącz CDA Premium w mniej niż 2 minuty!
Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: My, dzieci z dworca Zoo - Historia Christiane F.
Najlepsze komentarze
Krzysztof3884 2023-06-23 01:40:20 +6
Ten "dokument" to nie jest historia narkomanki. To próba normalizowania czegoś co jeszcze niedawno było uznawane za przejaw skrajnej patologii... Dziwnym trafem nie wspomina się w nim wiele o odpowiedzialności rodziców - wszystko tłumaczy się nudą i koniecznością "wyszumienia się" młodości. I jeszcze ten "punkt bezpiecznego zażywania" gdzie ciotka z wujkiem dadzą wszystko co jest potrzebne, aby narkoman mógł dać sobie w żyłę - utulą, wysłuchają i na końcu powiedzą, że jak nie chcesz iść na odwyk to nie idź... Dziwne, że nie otwierają podobnych punktów dla alkoholików lub innych uzależnionych. Ciotka się dodatkowo cieszy, że już nie mówi się w Berlinie "narkomani", ale "ludzie zażywający narkotyki". W tym filmie mówi się także o tym, że bohaterka sprawiła, iż społeczeństwo zaczęło mówić o potrzebach narkomanów. Nie jest to historia Christiane F. (o jej życiu jest tam bardzo niewiele), a dość toporna i jednocześnie obrzydliwa manipulacja tym przerażającym tematem. Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie