Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15344 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: Bajkidladziecitv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2021-09-03

Zapraszam na video: Bajki edukacyjne dla 6 latka
ł
Nie zapomnij ęć i zostawić

Rozdziały filmu Bajki edukacyjne dla 6 latka :
00:00 Ptaki film edukacyjny dla dzieci
09:40 Zawód Strażak edukacja dla dzieci
17:41 Segregacja śmieci - edukacja domowa

Film przeznaczony dla nauczycieli przedszkola jako pomoc dydaktyczna.

Zestaw Bajki edukacyjne dla 6 latka czyli mądre bajki dla dzieci rozpoczyna film Ptaki - nauka dla dzieci. Następnie poznamy zawód strażaka - edukacja dla dzieci

Zaczynamy bajki dla 6 latków:
Ptaki film edukacyjny dla dzieci to materiał edukacyjny zarówno dla przedszkolaków jak i młodszych dzieci. Film edukacyjny o ptakach zaczyna się w przedszkolu. Mądra sowa prosi o ciszę i pyta się dzieci czy rozpoznają dźwięk lecący w tle. Okazuje się że to odgłosy ptaków. Sowa pyta czy dzieci chcą się dowiedzieć czegoś więcej o ptakach. Zaczyna się prezentacja o ptakach. Najpierw dzieci dowiadują się co to są ptaki i jakie są ich cechy charakterystyczne. Że są stałocieplne, jajorodne i potrafią latać. Przedszkolaki usłyszą również o pisklętach ptaków, a na koniec od czego zależy kształt dziobu ptaka.

Kolejną informacją o ptakach jest odżywianie. Dzieci dowiadują się co jedzą poszczególne gatunki ptaków.
W następnej części przedszkolaki poznają miejsca występowania ptaków. Ptaki można spotkać na całym świecie w różnych miejscach.
Sowa wylicza różne popularne miejsca w których można zobaczyć ptaki i podaje przykłady występujących tam ptaków.

Następna część to już ptasie rekordy. Z filmu edukacyjnego o ptakach dzieci dowiedzą się który z ptaków jest najmniejszy, największy, najszybszy, najmądrzejszy itp.

Teraz czas na relaks w postaci kilku zagadek. Sowa zadaje dzieciom zagadki o ptakach.

Na koniec przyglądamy się naszym rodzimym ptakom w Polsce oraz dowiadujemy się co nieco o wędrówkach ptaków. Sowa pokazuje też zdjęcia ptaków które zostają na zimę w Polsce, odlatują do ciepłych krajów a nawet przylatują na zimę do Polski.
Nauka dla 6 latka o ptakach to film który bardzo przyjemnie się ogląda. Spodoba się dzieciom w każdym wieku. Jest oprawiony w ładną grafikę i proste animacje. Bajki edukacyjne dla 6 latka youtube to świetna edukacja domowa :)

Następny film z serii bajki dla 6 latków:
Film edukacyjny o strażaku zaczyna się w od pytania sowy Kim jest ten Pan?. Dzieci doskonale wiedzą że to strażak. Mądra sowa pyta się dzieci czy wiedzą czym zajmuje się strażak. Dzieci odpowiadają że gasi pożary. Okazuje się że strażacy robią jeszcze inne rzeczy. Ratują ludzi z wypadków, lub katastrof ; pomogą gdy na drzewie utknie mały kotek. A jeśli nad miastem przejdzie wichura to usuwają z jezdni powalone drzewa.
Są to bardzo trudne i niebezpieczne zadania, które wymagają od strażaków dużo wiedzy, praktyki i odwagi.
///// Filmy pobrano z Wideo (autor: Christopher Ried) z Pexels

Ostatni film z zestawu bajki dla 6 latków po polsku:
Wierszyk o segregowaniu śmieci dla dzieci to materiał edukacyjny zarówno dla przedszkolaków jak i młodszych dzieci. Wiersz o segregacji śmieci zaczyna się w parku. Sowa mówi dzieciom że słyszała o ich brakach w wiedzy z zakresu segregacji odpadów. Dzieci mają zdziwione miny. Dowiadujemy się jednak że po zabawie nad jeziorem przedszkolaki wyrzuciły w kosz niebieski różne odpady. Nie posegregowali śmieci. Sowa pyta chłopca czy w domu mama też tak robi. Czy wrzuca wszystkie śmieci w jeden kubeł czy jednak segreguje śmieci. Chłopiec mówi że w domu daje wszystkie śmieci mamie i to ona je segreguje. Dziecko przyznaje że jeszcze nie umie segregować odpadów ale bardzo chętnie się nauczy czegoś więcej o segregacji śmieci.
Następna część wierszyka o segregacji śmieci uczy dzieci dokładnej segregacji odpadów. Sowa mówi co można a czego nie można wrzucać w pojemniki na śmieci o różnych kolorach.
Dzieci uczą się że niebieski pojemnik jest na papier, żółty kosz na plastik i metal, zielony kubeł jest na szkło a brązowy na BIO odpady. A na odpady zmieszane jest kubeł czarny.

#bajkiedukacyjne #bajkidladzieci #filmyedukacyjne

Bajki edukacyjne dla 6 latka bardzo przyjemnie się ogląda. Edukacja dla 6 latka w tej wersji spodoba się dzieciom w każdym wieku. Jest oprawiona w ładną grafikę i proste animacje. Filmy edukacyjne to świetna domowa zabawa :) Bajki edukacyjne bawią nawet 6 latki i sprawią dzieciom wiele radości. Nauka dla 6 latków może być fajna!!!


Filmy edukacyjne: https://www.youtube.com/watch?vYlc6yxSe9xY&listPLrPkq6b7-6S7-Vf2T87ccOo8l-pj2daMQ
Rymowanki, wyliczanki i krótkie wierszyki: https://www.youtube.com/watch?vSfGvi3OUg-A&listPLrPkq6b7-6S77gLi6ewlS2hNOq7N2j6U4
Nauka angielskiego: https://www.youtube.com/watch?vWmnLm69oEpE&listPLrPkq6b7-6S4Uh83_X3piGXEuLSYfKyGV

Zasubskrybuj kanał BAJKI DLA DZIECI TV: https://www.youtube.com/channel/UCf-dvN-mCMPPPzEgKqwdKug?sub_confirmation1

Niektóre obrazki do wideo Bajki edukacyjne dla 6 latka pobrano z Vecteezy.com

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
1059 godzin bajek dla dzieci.
Włącz CDA Premium w mniej niż 2 minuty!
Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Bajki edukacyjne dla 6 latka
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie