Po co Stany Zjednoczone dążą do III Wojny światowej, i ile USA zarobiło na II wojnie...
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 12803 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar

Po co AMERYCE wojny...?!
.
Straćcie proszę 12 minut na obejrzenie poniższego filmu. Ja poświęciłem ponad 6 godzin, by wyciąć z 1,5 godzinnego oryginału tego dokumentu to, co najważniejsze. Wyciąć, posklejać i przepisać kilka cytatów z niego tu poniżej - dla Was.
.
Wiem, że w ten kwadrans możecie obejrzeć ćwierć odcinka jakiegoś swojego ulubionego serialu, albo poprzesuwać kilkanaście filmików na Tik-Toku. Jednak z mojego filmu dowiecie się czegoś o PRAWDZIWYM świecie! Dowiecie się, co czeka Polskę w trakcie tej wojny (oby tylko NA Ukrainie), jak i co nas czeka przez lata po niej. Dowiecie się, KTO i JAK WIELE zarabia na wojnach (to zawsze ci sami!). I zobaczycie, jak wszystko to, co się dzieje obecnie, przypomina czasy przed II wojną światową
.
Obciąłem ów film o II wojnie do minimum. Do gospodarczo - technologiczno - militarno - ekonomicznych zysków USA na II wojnie. Zysków kraju, który przed II wojną borykał się z mega kryzysem, z bezrobociem, a nawet z głodem dotykającym 1/4 amerykańskiego społeczeństwa! I mimo, że główna fala Wielkiego Kryzysu wywołanego m.in. pazernością Wall Street skończyła się w 1933 r., to mimo wprowadzenia przez prezydenta Roosevelta tzw. Nowego Ładu, już w 1937 roku trzeba było ponownie wyrywać Amerykę z rąk kolejnej recesji! Na szczęście pojawiła się II wojna światowa i
.
Coś Wam to wszystko przypomina? Nowe Łady, Polskie Łady, Nowe Porządki Świata Recesja, inflacja, kryzys, głód, wojnaaa Wojna jak na zamówienie, bo przecież Hitler doszedł do władzy z powodu amerykańskiego Wielkiego Kryzysu, który rozlał się po CAŁYM świecie i przyniósł Niemcom gospodarczą zapaść, 30% bezrobocie i głód!
.
Pamiętacie kryzys finansowy z 2008 r.? Miał dokładnie taką samą genezę, jak ten z 1929 r. Wówczas, w latach 30-tych XX wieku, kilka lat po owym kryzysie wybuchała wojna przynosząca gigantyczne straty gospodarcze. Tzn. komu straty - temu straty a komu bajońskie zyski, ten czerpał je jeszcze przez długie dekady po II wojnie
.
Niniejszy film zaczynam od końca - podsumowaniem, co zyskała Ameryka na II wojnie światowej. W podsumowaniu padają wyliczenia:

- Jeśli spytamy, kto wygrał II wojnę światową, a za kryterium przyjmiemy największe straty - wygra Związek Radziecki, który stracił 25 milionów obywateli, podczas gdy USA straciło tylko 405tys. żołnierzy i 68 cywili.
Jeśli jednak za kryterium przyjmiemy to, który z krajów miał po wojnie NAJSILNIEJSZĄ pozycję, okaże się, że są to Stany Zjednoczone.

Przed wojną USA miały 17-tą armię świata, po wojnie - 1-szą, NAJWIĘKSZĄ!
Przed wojną mieli 14 baz - po wojnie 30.000! (obecnie mają ich 750 w 80 krajach)
Amerykańskie PKB wzrosło DWUKROTNIE! (gdy reszcie świata przez wojnę spadło wielokrotnie).
USA stało się NAJWIĘKSZYM kredytodawcą na świecie! (bo wojny mają generować dług)
USA ma 2/3 światowych rezerw złota
USA ma największy wpływ na światową gospodarkę
USA ma największy wpływ na działania ONZ,
i przez to wszystko nie mogą się wycofać z roli światowego szeryfa.
.
Ciekawie się film zaczyna, prawda? A dalej jest jeszcze ciekawiej! Dowiecie się np. tego, czego zażądali Amerykanie za oddanie Anglikom 50 starych niszczycieli - wzięli sobie za to 8 angielskich baz morskich, przez co Wielka Brytania przestała być mocarstwem kolonialnym! A czego zażyczyli sobie za dostarczane Anglii samoloty? Prócz rachunków za te samoloty do opłacenia po wojnie, zażyczyli sobie już w 1940 roku WSZYSTKICH angielskich patentów wojskowych!
.
- USA przekazało Anglii 50 starych niszczycieli, za BARDZO WYSYKĄ CENĘ! Anglicy oddali za to Stanom Zjednoczonym OSIEM BAZ MORSKICH, zrywając tym samym swe kolonialne łącza. To dla Churchilla była BARDZO TRUDNA decyzja.

(właśnie tak USA zrobiło z Anglii, przedwojennej potęgi kolonialnej - totalnego DZIADA i BANKRUTA, który ostatnią ratę długu za amerykańską pomoc wojenną spłacił dopiero w... grudniu 2006 roku! 61 lat spłacali tę pomoc! Jedynie przez zimną wojnę ten pazerny Wujek Sam nie chciał totalnie zarżnąć swych europejskich dłużników, bo wówczas ZSRR mogłoby łatwo te kraje podbić albo chociaż rozkochać ich obywateli w komunizmie).

- Początek współpracy wywiadowczej USA z Anglią miał miejsce 15 miesięcy przed Pearl Harbour.
Henry Tizard, szef angielskich badań naukowych lotnictwa przekonał Churchilla, że Ameryce należy PRZEKAZAĆ WSZYSTKIE brytyjskie wynalazki w zamian za udostępnienie amerykańskich linii produkcyjnych. Plany zmieściły się w jednym kufrze, w Waszyngtonie znalazły się we wrześniu 1940 r. Był to NAJCENNIEJSZY ładunek, jaki KIEDYKOLWIEK dotarł do USA! W kufrze było memorandum dotyczące produkcji bomb atomowych, plany silników odrzutowych, rakiet, sprężarek do silników, celowników żyroskopowych, plastików i NAJWAŹNIEJSZEGO - magnetronu wnękowego!
Brytyjczycy wyprzedzali Amerykanów w badaniach o WIELE LAT! To była REWOLUCJA! Radary z nowym, brytyjskim magnetronem można było zamontować np. w samolotach czy okrętach.

Bez tych patentów od Brytyjczyków, Amerykanie by pewnie jeszcze przez długie lata nie mieli ani kuchenek mikrofalowych, ani tym bardziej radarów, a przede wszystkim bomby atomowej oraz tak rozwiniętego lotnictwa wojskowego! A po wojnie, nie mieliby programu kosmicznego, który to program prócz patentów z Anglii i Kanady pomógł im stworzyć hitlerowski geniusz Wernher von Braun.
USA rozpoczęło swój atomowy Projekt Manhattan dopiero w sierpniu 1942 r., pewnie tyle czasu (1,5 roku!) zajęło im rozkminanie tych atomowych patentów z Anglii!
.
Do tej pory myśleliście, że Amerykanie zrobili w ciula tylko Cara Aleksandra II kupując od niego za bezcen Alaskę, nie? To teraz wiedzcie, że oni tak samo robią w chuja WSZYSTKICH! Albo coś przejmując za przysłowiową złotówkę, euro lub szeklę, albo coś za bajońskie sumy wciskając swym przyjaciołom.
.
Terapia szokowa Balcerowicza została mu napisana w 1989 r. przez Jeffreya Sachsa, Davida Liptona i... Georgea Sorosa. I wówczas w Polsce padło tysiące firm, które ww. panowie kupowali później za dolara. I w taki właśnie sposób sobie Amerykanie Polskę od dekad przejmowali za BEZCEN! Najpierw doprowadzając różnymi trikami i zawirowaniami gospodarczymi kolejne branże do bankructwa, a później przejmując je za przysłowiową złotówkę. NIC się przez ostatnie 33 lata nie zmieniło, o czym przekonujemy się obecnie, gdy zarzynają kolejne przedsiębiorstwa w Polsce i na Zachodzie m.in. cenami energii.

Mamy w Polsce ponad 1.500 amerykańskich firm, które wydoiły nas już na 55mld $. Przepraszam, które zainwestowały tyle w Polsce.

Wyjrzyjcie przez okno - co widzicie? Fordy, Chevrolety, Jeepy, dawniej jeszcze Ople... Żabka też jest amerykańska. Energetyka w polskim PKP także. Większość poważnych inwestycji w Polsce kredytuje amerykański Goldman Sachs. Lejecie mleko z plastikowego opakowania? W tekturowym dostajecie catering? - bez amerykańskiego Canpack by tego nie było. Czytacie gazetę? Drukujecie adresówkę Vinted - bez amerykańskiego International Paper byście nie mieli na czym drukować. Zerkacie w TV na amerykański TVN? Czerpiecie prąd wygenerowany przez turbiny General Electric. Płacicie za coś kartą Visa czy Master (wkrótce jedyne dozwolone środki płatnicze) - bingo!, bez Amerykanów nie zapłacicie... itd.! O tym, jak pokolenie Millenialsów by teraz głodowało bez amerykańskiego McDonalds, KFC, Pizza Hut, Pepsi, Coli czy Monstera już nawet nie wspominam!
.
Powracając do filmu o II wojnie światowej - ten film pokaże Wam CYNIZM Stanów Zjednoczonych, który to kraj dziś krzyczy o tym, że Rosja bombarduje cywilne miasta NA Ukrainie, podczas gdy sami zrzucając bomby atomowe na Hiroszimę i Nagasaki zrzucili je na totalnie bezbronne miasta, wybrane tylko dlatego, że tam było najwięcej CYWILÓW! Chcieli dzięki ich śmierci móc jak najdokładniej określić skuteczność bomb atomowych, czyli śmiertelność nagłą oraz popromienną! JARZYCIE?!
.
Czy 80 lat po Hiroszimie coś się w amerykańskiej strategii zabijania cywili zmieniło? NIC! Zaledwie 24 lata temu tak samo cynicznie przez 78 dni bombardowano Jugosławię, oficjalnie nazywając naloty dywanowe na miasta - bombardowaniami humanitarnymi. Właśnie tak NATO i wolne media nazywali tę akcję - operacją HUMANITARNĄ! A teraz ci sami ludzie zarzucają Putinowi, że nazywa specjalną operację wojskową NA Ukrainie - deNAZIfikacją
.
- W trakcie nalotów na Jugosławię zginęło 2.500 ludzi, 500 cywili, 79 dzieci, 12,5tys. osób zostało rannych. CELOWO zniszczono ekonomię, infrastrukturę, SZKOŁY i SZPITALE, pomniki, media.
W trakcie bombardowania telewizji RTS zabito 16 dziennikarzy. Zniszczono 25 tys. budynków, 470 kilometrów dróg, 600 kilometrów torów, 19 szpitali, 20 przychodni lekarskich, 20 ośrodków zdrowia, 18 żłobków, 69 szkół, 44 mosty, 14 lotnisk, itd. Wszystko za pomocą tzw. inteligentnych, zdalnie sterowanych rakiet. NATO wystrzeliło na Jugosławię 42 tysiące rakiet, 1.300 pocisków manewrujących i zrzuciło.. 37 tys. bomb klastrowych (tych już wówczas ZAKAZANYCH, a których teraz tak głośno zakazują stosować Rosji NA Ukrainie) - ależ HIPOKRYZJA, co?!

- Straty z bombardowań wyniosły 30 miliardów dolarów (dzisiejsze 50 mld $). Interwencja NATO w Jugosławii była NIELEGALNA!, ale legitymizowana i moralna - jak mówiły wówczas te wszystkie wolne media. Interwencja jedynie pogłębiła katastrofę humanitarną w Serbii, gdyż np. przypadkowo zbombardowano pociąg osobowy, który znajdował się na bombardowanym moście (zginęło 25 cywili), dwa dni później NATO-wski samolot zaatakował pojazd cywilny, którym przewożono albańskich uchodźców. Śmierć poniosło 75 cywili - itd. itp. wyglądała humanitarności amerykańskich bombardowań.
.
Wracając do filmu:
- Po ataku na Pearl Harbour, Ameryka zaczęła przeistaczać się w NAJPOTĘŻNIEJSZY kraj na planecie!
Dokładnie wyliczono, że zwycięstwo miało kosztować Amerykę 300 miliardów dolarów (4,4 BILIONA dzisiejszych $). To było ówczesne 1,5 amerykańskiego budżetu. Połowę można było zebrać podnosząc podatki, resztę musiało podarować społeczeństwo. - Każdy dolar musiał się Ameryce zwrócić i to z nawiązką

- Zebranie 300 mld $ wydawało się niewykonalne, gdyż co drugi Amerykanin musiałby kupić obligacje wojenne. Agencje reklamowe zatrudniły największe gwiazdy, mieli machinę Hollywood, propagandowe filmy bijące rekordy oglądalności, wiedzieliśmy, jaką potęgą dysponują gwiazdy kina. Ponad 300 największych aktorów przystąpiło do akcji sprzedaży obligacji. Do końca wojny zebrano 187,5 MILIARDA $ (dzisiejsze 2,8 BILIONA $!) - z dobrowolnych datków i zbiórek, a to wszystko dzięki urabianiu obywateli przez propagandowe filmy i celebrytów - coś Wam to przypomina?!
.
Co za te pieniądze powstało? M.in.:
- 87 tysięcy okrętów i barek desantowych
- 100 tysięcy czołgów i pojazdów opancerzonych
- 300 tysięcy samolotów (w tym 127 tys. bombowców, 13,6tys. dla Anglii)
- 2 miliony ciężarówek (z czego 400 tys. dla ZSRR)
- 20 milionów sztuk broni osobistej
- 41 miliardów sztuk amunicji (można było wówczas każdego człowieka na ziemi zastrzelić 17-krotnie!)

Samemu tylko ZSRR Amerykanie przekazali bezinteresownie 16 milionów ton towarów:
- 3 miliony ton paliwa
- 5 milionów ton żywności (każdy czerwonoarmista mógł zjeść 1 posiłek dziennie przez rok)
- 245 tysięcy zestawów łączności
- 200 tysięcy kilometrów drutu telefonicznego
- 15 milionów par butów
- 427 tysięcy samochodów
- 4 miliony opon
- 22 tysiące samolotów
- 13 tysięcy czołgów
- 9 tysięcy traktorów
- 2 tysiące lokomotyw
- 11 tysięcy wagonów
- 350 tysięcy ton materiałów wybuchowych
- 991 milionów sztuk amunicji
- 70 milionów m² tkanin ubraniowych
- itd.
.
Dzięki tej wojnie i tych jak widzicie KOSMICZNYCH ilościach produkowanego sprzętu i towarów, Amerykanie rozpędzili swą upadającą przed wojną gospodarkę tak, że 19 milionów amerykańskich gospodyń domowych, nigdy wcześniej niepracujących znalazło pracę w fabrykach.
.
Skoro po II wojnie światowej Amerykanie z nawiązką odbili sobie te 300 miliardów ówczesnych $ stając się największą potęgą militarną i gospodarczą świata, to sobie wyobraźcie, jak i na kim sobie odbiją tę obecną pomoc Ukrainie... Aż strach mi to sobie wyobrazić...!

Teraz już rozumiecie, dlaczego tak bardzo wątpię w mainstremową narrację dotyczącą tej wojny?
.
Ameryka przystąpiła do II wojny światowej po to, by na niej ZAROBIĆ! By odbić od Japonii pacyficzne zdobycze będące źródłem bogactw naturalnych. By od Włoch przejąć ich afrykańskie kolonie. Anglii odebrali kolonie za pomoc wojenną.
Ameryka przystąpiła do II wojny, by Niemcy nie stały się nowym, europejskim hegemonem, gdyż USA, jako odwieczny offshore balancer nie pozwoli ŻADNEMU krajowi na żadnym z kontynentów stać się lokalnym hegemonem z aspiracjami globalnymi! Teraz, na naszych oczach USA odbiera militarno - gospodarczą hegemonię Rosji w Europie, odbiera gospodarczą hegemonię Niemiec w Unii Europejskiej, a już szykuje się, by pod pretekstem obrony Tajwanu zacząć odbierać azjatycką hegemonię - Chinom.

Ameryka przystąpiłaby do II wojny światowej, czy gdyby tej wojny nie było, to wywołałaby jakiś kolejny kryzys, by rozbić potężnego, niemieckiego, III-rzeszowego hegemona niezależnie od tego, czy Niemcami rządziłby Hitler, Schleicher, czy Adenauer i czy swą hegemonię w Europie owe Niemcy zbudowałyby czy to militarnie czy gospodarczo.
Ameryka zawsze pomagała swym sojusznikom w Europie w taki sposób, by tych sojuszników gospodarczo ZNISZCZYĆ! I właśnie tak skończy zarówno Ukraina, jak i Polska.

I dokładnie w powyższych celach Ameryka dąży do wywołania III wojny światowej!

pokaż cały opis
5.0 / 5 Oceny: 1
Włącz dostęp do 12803 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Po co Stany Zjednoczone dążą do III Wojny światowej, i ile USA zarobiło na II wojnie...
Najlepsze komentarze
avatar
anonim49 (*.*.59.49) 2023-03-22 19:08:28 +2
Stany Zjednoczone dążą do III Wojny Światowej? Coś z główką czy sowiecki troll? Tu jest portal filmowy, więc nie siej tu komunistycznej propagandy! Odpowiedz
mateusz-lekki1 2023-04-29 09:28:28 +1
@anonim49: nie rozumiesz otaczającej cię rzeczywistości Odpowiedz
avatar
anonim () 2023-05-13 20:36:29 0
@mateusz-lekki1: ruski trollu wypad ! Odpowiedz
Pokaż wszystkie odpowiedzi [1]
avatar
anonim22 (*.*.87.22) wysłano z m.cda.pl 2023-05-04 20:30:19 +1
Skoro wg Ciebie USA nie pozwalają się nikomu wybić na mocarstwo to o co chodziło z Chinami gdy połowę światowej produkcji przenoszono do Chin które kradły i rozwijały technologie. Teraz są hegemonem i kwestia czasu gdy sięgną po bycie pierwszym krajem na świecie. Karmienie Chin trwa nadal UE przoduje w przenoszeniu produkcji ciężkiej pod płaszczem ochrony klimatu. Świat zachodni dąży do samozagłady na rzecz rozwijających się krajów azjatyckich... Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie