Kadra - Polski Serwery PlayStation Network (Polska) I9_RaFaL_79 PL lewiniak PL Tryb wieloosobowy.  Uncharted 4: Kres złodzieja

Materiał przeznaczony dla osób pełnoletnich

Niniejsza treść została uznana przez Użytkowników lub Administratora za treść nieodpowiednią dla osób małoletnich. Materiał może zawierać treści wrażliwe, w szczególności pornografię lub w sposób nieuzasadniony eksponując przemoc. Aby obejrzeć materiał Użytkownik musi mieć ukończone 18 lat lub posiadać zgodę przedstawiciela ustawowego na zapoznanie się z niniejszą treścią. Usługodawca zastrzega, że zgodnie z treścią Regulaminu, Użytkownikiem Serwisu może być wyłącznie osoba pełnoletnia lub małoletnia działającą za zgodą przedstawiciela ustawowego. Zapoznanie się z treścią z naruszeniem tych zasad następuje na wyłączną odpowiedzialność Użytkownika.

Odblokuj dostęp do 12814 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: olo1707

Możesz zawiązać trwałą przyjaźń

PRZYJAŹŃ napotyka dziś różne przeszkody. Biblia zapowiedziała bowiem, iż w obecnych dniach ostatnich zabraknie miłości, lojalności i naturalnych uczuć (2 Tymoteusza 3:1-5; Mateusza 24:12). Taka sytuacja pociągnęła za sobą nie spotykaną dotychczas plagę samotności. Pewna kobieta powiedziała: Domy w sąsiedztwie są niczym arka Noego. Wstęp do nich mają tylko małżeństwa. Jeśli ktoś czuje się samotny, nie jest to tylko jego wina. W niektórych częściach świata trwałej przyjaźni zagrażają między innymi: częstsze przeprowadzki, rozpad rodzin, niebezpieczne i przesycone obojętnością miasta czy znaczne uszczuplenie wolnego czasu.

Współczesny mieszkaniec miasta może spotkać w ciągu tygodnia więcej osób, niż osiemnastowieczny wieśniak widział w ciągu roku, jeśli nie całego życia! Niemniej dziś często nawiązuje się tylko powierzchowne znajomości. Wielu prowadzi wyjątkowo ożywione życie towarzyskie i stale szuka sposobu, żeby się rozerwać. Warto jednak zaznaczyć, iż czcza zabawa w nieodpowiednio dobranym towarzystwie przypomina podkładanie do ognia cierni. Księga Kaznodziei 7:5, 6 mówi: Lepiej słuchać nagany mądrego, niż przysłuchiwać się pieśni głupich, bo jak jest z trzaskiem cierni płonących pod garnkiem, tak jest ze śmiechem głupiego. To również jest marnością. Ciernie palą się z trzaskiem, dając jasny płomień, który szybko gaśnie i nie potrafi dobrze ogrzać. Podobnie obecność hałaśliwych i rozchichotanych ludzi może dostarczyć chwilowej rozrywki, ale nie zaradzi całkowicie samotności i nie zaspokoi tęsknoty za prawdziwą przyjaźnią.

Samotność to coś innego niż przebywanie na osobności. Czasami potrzebujemy pobyć trochę sami i nabrać sił, aby później móc dać z siebie więcej przyjaciołom. Tymczasem w obliczu samotności wielu natychmiast sięga po jakąś formę elektronicznej rozrywki. Według pewnego badania osamotnieni najczęściej uciekają się do oglądania telewizji. Niemniej specjaliści doszli do wniosku, iż dla takich osób długotrwałe wpatrywanie się w ekran należy do najgorszych sposobów spędzania czasu. Sprzyja nieaktywności, popadaniu w znudzenie i ucieczce w świat fantazji, stając się nędzną namiastką osobistych kontaktów z drugimi.

Niekiedy warto pobyć samemu, jeśli ten czas dobrze się wykorzysta. Można na przykład poczytać, napisać listy, zrobić coś w domu czy wypocząć. Można też odnieść pożytek z modlitw do Boga, studium Biblii i rozmyślania nad jej treścią (Psalm 63:7). Są to sposoby na zbliżenie się do Jehowy Boga, który może się okazać naszym największym Przyjacielem.

Biblijne przykłady przyjaźni

Chociaż dobrze jest utrzymywać serdeczne stosunki z wieloma osobami, to Biblia przypomina, że przyjaciel jest bardziej przywiązany niż brat (Przypowieści 18:24). Każdy potrzebuje niewielkiego grona bliskich przyjaciół, którzy szczerze się o niego troszczą i z których przyjaźni czerpie radość, siły i pokój. W dobie obecnej takich prawdziwych przyjaciół nie spotyka się często, ale Biblia podaje kilka szczególnych przykładów ze starożytności. Nadzwyczajna więź łączyła chociażby Dawida i Jonatana. Czego można się od nich nauczyć? Dlaczego ich przyjaźń była trwała?

Między innymi dlatego, że Dawid i Jonatan zmierzali do wspólnych celów. Przede wszystkim obaj byli szczerze oddani Jehowie Bogu. Widząc wiarę Dawida i jego czyny w obronie ludu Jehowy, Jonatan (...) zapałał przyjaźnią do Dawida i pokochał go jak siebie samego (1 Samuela 18:1, Biblia poznańska). Zatem więzy łączące przyjaciół pomaga zacieśniać wspólna miłość do Boga.

Jonatan i Dawid odznaczali się męstwem i żyli według zasad Bożych. Tak więc mogli się wzajemnie darzyć szacunkiem (1 Samuela 19:1-7; 20:9-14; 24:6). Przyjaciele kierujący się zasadami biblijnymi są prawdziwym błogosławieństwem.

Dawid i Jonatan darzyli się tak zażyłą przyjaźnią dzięki czemuś jeszcze. Postępowali względem siebie uczciwie i prostolinijnie i zwierzali się sobie nawzajem. Jonatan lojalnie stawiał dobro Dawida nad swoje własne. Nie był zazdrosny, że królowanie przyrzeczono Dawidowi, przeciwnie wspierał go pod względem emocjonalnym i duchowym. Dawid zaś przyjął pomoc Jonatana (1 Samuela 23:16-18). Obaj dawali wyraz swemu przywiązaniu, a czynili to zgodnie z zasadami Pisma Świętego. Ich zbożna przyjaźń opierała się na niekłamanym docenianiu i szczerości uczuć (1 Samuela 20:41; 2 Samuela 1:26). Była niezachwiana, gdyż obaj wiernie trwali przy Bogu. Trzymanie się takich zasad pozwala zawiązać i utrzymać zażyłą przyjaźń.

Pielęgnowanie przyjaźni

Czy szukasz prawdziwych przyjaciół? Być może nie musisz się rozglądać zbyt daleko. Niewykluczone, że mógłbyś ich znaleźć wśród osób, które spotykasz na co dzień i które tylko na to czekają. Zwłaszcza w wypadku współchrześcijan mądrze jest usłuchać rady apostoła Pawła i się rozszerzyć (2 Koryntian 6:11-13). Nie trzeba się jednak niepokoić, gdy nie każda próba zaowocuje zawarciem trwałej przyjaźni. Pozyskanie czyjejś przyjaźni zazwyczaj wymaga czasu, a poza tym nie każda przyjaźń jest jednakowo zażyła (Kaznodziei 11:1, 2, 6). Oczywiście szczera przyjaźń oznacza odrzucenie samolubstwa i kierowanie się radą Jezusa: Wszystko, co chcecie, żeby ludzie wam czynili, wy też musicie im podobnie czynić (Mateusza 7:12).

Z kim mógłbyś się zaprzyjaźnić? Czy oprócz rówieśników nie warto wziąć pod uwagę osób od ciebie starszych lub młodszych? Dawid z Jonatanem, Rut z Noemi czy Paweł z Tymoteuszem przyjaźnili się, chociaż byli w różnym wieku (Rut 1:16, 17; 1 Koryntian 4:17). Czy nie warto poszukać przyjaciół wśród wdów bądź innych osób samotnych? Pomyśl też o tych, którzy dopiero od niedawna mieszkają w sąsiedztwie. W wyniku przeprowadzki lub zmiany stylu życia być może przestali się spotykać ze wszystkimi lub prawie wszystkimi przyjaciółmi. Nie czekaj, aż ktoś wystąpi z inicjatywą. Jeżeli jesteś chrześcijaninem, zawiązuj trwałe przyjaźnie, stosując się do rady Pawła: W miłości braterskiej żywcie jedni do drugich tkliwe uczucie. Przodujcie w okazywaniu sobie nawzajem szacunku (Rzymian 12:10).

Przyjaźń można potraktować jako formę dawania. Jezus powiedział, że kto daje, sam będzie obdarowany. Ponadto oznajmił, iż z dawania wynika więcej szczęścia niż z otrzymywania (Łukasza 6:38; Dzieje 20:35). Czy znasz ludzi pochodzących z różnych środowisk? Międzynarodowe zgromadzenia Świadków Jehowy ukazały, że wspólne wielbienie Boga pomaga zawiązywać prawdziwe i trwałe przyjaźnie wśród przedstawicieli różnych kultur.

Zabieganie o trwałość przyjaźni

Niestety, ludzie brani za przyjaciół czasami wzajemnie się ranią. Złośliwa plotka, zdradzony sekret, oznaka braku szacunku wszystko to sprawia ogromny ból, zwłaszcza gdy coś takiego popełnia osoba uważana za przyjaciela. Jak postąpić w takiej sytuacji?

Daj dobry przykład. Rób wszystko, co możesz, by unikać niepotrzebnego ranienia drugich. Niekiedy przyjaciele mają zwyczaj wykpiwać swe przywary. Ale szorstkie traktowanie czy uciekanie się do podstępu wcale nie zbliża ich do siebie, nawet gdyby robili to dla żartu (Przysłów [Przypowieści] 26:18, 19, BT).

Nie szczędź starań, by pielęgnować przyjaźń. Kiedy przyjaciele mają wobec siebie zbyt wygórowane wymagania, czasami dochodzi do nieporozumień. Jeżeli przyjaciel jest chory albo czymś przytłoczony, prawdopodobnie nie będzie w stanie okazać ci tyle ciepła, co zwykle. Dlatego w takiej sytuacji staraj się być wyrozumiały i skory do udzielenia wsparcia.

Zaistniałe problemy rozwiązujcie niezwłocznie i w duchu życzliwości. W miarę możności róbcie to w cztery oczy (Mateusza 5:23, 24; 18:15). Niech twój przyjaciel wie, iż pragniesz pozostawać z nim w dobrych stosunkach. Szczerzy przyjaciele przebaczają sobie nawzajem (Kolosan 3:13). Czy będziesz przyjacielem bardziej przywiązanym niż brat?

Czytanie i rozmyślanie o przyjaźni to dopiero początek. Jeśli dokucza ci samotność, zacznij działać, a przestaniesz być sam. Poszukaj, a uda ci się znaleźć prawdziwych przyjaciół. Z niektórymi nawiążesz szczególną więź. Niemniej żaden człowiek nie zdoła zastąpić największego Przyjaciela, Boga. Tylko Jehowa potrafi w pełni nas poznać, zrozumieć i wesprzeć (Psalm 139:1-4, 23, 24). Co więcej, w swym Słowie przedstawia cudowną nadzieję na przyszłość nowy świat, w którym towarzystwem prawdziwych przyjaciół będzie się można cieszyć wiecznie (2 Piotra 3:13).

[Ilustracje na stronie 5]

Dawid i Jonatan byli prawdziwymi przyjaciółmi ty także możesz takich znaleźć


Czym jest przyjaźń? Przyjaźń jest trwałą relacją, oparta na wzajemnym zrozumieniu, zaufaniu, lojalności wobec siebie. Przyjaciele znają się dobrze, rozumieją się, wspierają, pomagają sobie, są wobec siebie szczerzy, potrafią się nawzajem skrytykować, ale i pocieszyć, podnieść na duchu.


Przyjaciel potrzebny od zaraz
Wolne myśli |

Współczesne technologie dają nam niemal nieograniczone możliwości kontaktów - telefony i internet przekroczyły granice kontynentów i barierę czasu. Mamy coraz więcej sieciowych znajomych, udzielamy się w społecznościowych portalach, ale gdy coś nas gnębi - często nie mamy z kim pogadać. Bo brak nam prawdziwych przyjaciół.

Czy widzisz ten błąnd poznany kolega znajomy z internetu tez moze byc prawdziwym pszyjacielem

telefon krótka wiadomosci sms może zdziałać naprawde wiele o zaletach wspólnego, spędzania czasu wolnego

Wspólne spędzanie czasu wolnego, Serwery PlayStation Network (Polska), buduje relacje rodzinne, sprawia, że wzrasta w nas poczucie bezpieczeństwa i przynależności do rodziny oraz identyfikacji z nią. Może być także świetnym sposobem na oswajanie różnych, nowych emocji, budowanie pewności siebie.

Odkryj nową generację konsol PlayStation 4 i PS5 rodzaj bądź tryb gry pozwalający na jednoczesną rozgrywkę wielu graczy w tej samej grze konsolowei . Zwykle gracze ze sobą rywalizują, choć istnieje mnogość odmian trybów pozwalających na grę niezależną czy współpracę


Tyle lat spędzonych razem Celebrowanie kolejnego roku upływającego razem jest ważne i pomaga budować solidną ...wież koleżenską Więź koleżeńska ·


reprezentan Rzeczypospolitej Polskiej serwery sony playstation PlayStation Network (PSN) to usługa sieciowa firmy Sony, dostępna dla użytkowników konsol: PSP, PS3 i PS4 Uncharted 2: Among Thieves to wydana na PlayStation 3 druga odsłona świetnie Drakea, ocenianej produkcji z 2007 roku, opowiadającej o przygodach Nathana Drakea I9_RaFaL_79 Rafał. ...

reprezentan Rzeczypospolitej Polskiej serwery sony playstation PlayStation Network (PSN) to usługa sieciowa firmy Sony, dostępna dla użytkowników konsol: PSP, PS3 i PS4 Uncharted 2: Among Thieves to wydana na PlayStation 3 druga odsłona świetnie ocenianej produkcji z 2007 roku, opowiadającej o przygodach Nathana Drakea, .. lewiniak Krystian. ...


czwartek, 25 sierpnia 2022

https://www.twitch.tv/lewiniaklive


Solidarni z Ukrainą. Jednym głosem

Gramy dziś jednym głosem rozpaczy. Całym sercem jesteśmy z naszymi sąsiadami z Ukrainy i w pełni się z nimi solidaryzujemy. Kierujemy ku nim wszystkie najserdeczniejsze myśli ...


../..


You can forge a lasting friendship

FRIENDSHIP meets various obstacles today. The Bible foretold that love, loyalty, and natural affection would be lacking in these last days. --2 Timothy 3: 1-5; Matthew 24:12. This situation brought with it a plague of loneliness that had never been seen before. One woman said: The houses in the neighborhood are like Noahs Ark. Only married couples are allowed to enter them. If someone feels lonely, its not just their fault. In some parts of the world, lasting friendship is threatened, among others, by: more frequent relocations, family breakdown, dangerous and indifferent cities, and a significant loss of free time.

A modern city dweller may meet more people in a week than an eighteenth-century villager saw in a year, if not a lifetime! Today, however, often only superficial friendships are made. Many lead extremely lively social lives and are constantly looking for a way to keep themselves entertained. It is worth noting, however, that empty fun in improperly selected company resembles setting thorns to fire. Ecclesiastes 7: 5, 6 says, Better to listen to the rebuke of a wise man than to hear a fools song, for as it is with the crackling of thorns burning under a pot, so is it with a fools laughter. It is also a vanity. The thorns burn with a crackle, giving off a bright flame that fades quickly and cannot warm well. Likewise, the presence of noisy and giggling people can provide temporary entertainment, but it will not completely remedy loneliness and will not satisfy your longing for true friendship.

Loneliness is different from being alone. Sometimes we need to be alone a bit and recharge our batteries so that we can give more to our friends later. Meanwhile, when faced with loneliness, many immediately turn to some form of electronic entertainment. According to one study, the most lonely people resort to watching television. Nevertheless, experts concluded that for such people staring at the screen for a long time is one of the worst ways to spend time. It favors inactivity, falling into boredom and escaping into the world of fantasy, becoming a miserable substitute for personal contacts with others.

Sometimes it is worth being alone if you use this time well. For example, you can read, write letters, do something at home or rest. You can also benefit from praying to God, studying the Bible, and meditating on what it is. --Psalm 63: 7. These are ways to get closer to Jehovah God, who may prove to be our greatest Friend.

Biblical examples of friendship

While it is good to have loving relationships with many people, the Bible reminds us that a friend is more attached than a brother. - Proverbs 18:24. Everyone needs a small group of close friends who truly care for them and from whose friendship they derive joy, strength and peace. Such true friends are rarely found today, but the Bible gives some specific examples from antiquity. For example, David and Jonathan had an extraordinary bond. What can you learn from them? Why was their friendship lasting?

One reason was that David and Jonathan were pursuing common goals. First, both of them were sincerely dedicated to Jehovah God. Seeing Davids faith and his actions in defense of Jehovahs people, Jonathan ... fell into a friendship with David and loved him as himself. Thus, the bonds of friends help to develop a shared love for God.

Jonathan and David were courageous and lived by Gods standards. Thus, they could respect one another. --1 Samuel 19: 1-7; 20: 9-14; 24: 6. Friends who follow Bible principles are a real blessing.

David and Jonathan were so close friends thanks to something else. They were honest and straightforward with one another, and they confided in one another. Jonathan loyally put Davids interests ahead of his own. He was not jealous that the kingship was promised to David, on the contrary, he supported him emotionally and spiritually. David accepted Jonathans help. --1 Samuel 23: 16-18. They both expressed their devotion, and they did so according to the principles of the Scriptures. Their godly friendship was based on genuine appreciation and honesty in their feelings. --1 Samuel 20:41; 2 Samuel 1:26. She was steadfast because both of them were faithful to God. Following these rules allows you to establish and maintain a close friendship.

The cultivation of friendship

Are you looking for true friends? Perhaps you dont need to look too far. It is possible that you could find them among the people you meet every day and who are just waiting for it. Especially when it comes to fellow Christians, it is wise to heed the apostle Pauls counsel and to widen. --2 Corinthians 6: 11-13. However, there is no need to worry when not every attempt will result in a lasting friendship. Usually it takes time to develop someones friendship, and not every friendship is equally closea (Ecclesiastes 11: 1, 2, 6) Of course, sincere friendship means rejecting selfishness and following Jesus advice: Whatever you want people to do to you, you must do likewise to them. - Matthew 7:12.

Who could you make friends with? In addition to your peers, is it not worth considering people older or younger than you? David and Jonathan, Ruth and Naomi, and Paul and Timothy were friends, although they were of different ages. --Ruth 1:16, 17; 1 Corinthians 4:17. Isnt it worth looking for friends among widows or other lonely people? Also think about those who have just recently lived in the neighborhood. They may have stopped seeing all or almost all of their friends as a result of a move or a lifestyle change. Dont wait for someone to take the initiative. If you are a Christian, make lasting friendships by following Pauls counsel: In brotherly love, have tender affection for one another. In showing honor to one another take the lead. - Romans 12:10.

Friendship can be viewed as a form of giving. Jesus said that whoever gives will be bestowed himself. He also stated that giving more happiness than receiving. --Luke 6:38; Acts 20:35. Do you know people from all walks of life? International assemblies of Jehovahs Witnesses have shown that joint worship of God can help build true and lasting friendships among people of different cultures.

Striving for the durability of friendship

Unfortunately, people mistaken for friends sometimes hurt each other. A malicious rumor, a secret revealed, a sign of disrespect - all of this causes great pain, especially when someone considered a friend commits something like that. How to proceed in such a situation?

Set a good example. Do whatever you can to avoid hurting others unnecessarily. Sometimes friends are in the habit of mocking their vices. But being harsh or treacherous does not bring them closer together, even if they were for a joke. - Proverbs [Proverbs] 26:18, 19.

Make every effort to cultivate friendship. Misunderstandings can sometimes arise when friends are too demanding of each other. If a friend is sick or overwhelmed by something, he probably wont be able to show you as warm as usual. Therefore, in such a situation, try to be understanding and willing to support.

Solve problems that arise immediately and in a spirit of kindness. If possible, do this in person. --Matthew 5:23, 24; 18:15. Let your friend know that you want to be on good terms with him. Sincere friends forgive one another (Colossians 3:13). Will you be a friend more attached than a brother?

Reading and contemplating friendship is just the beginning. If you feel lonely, take action and you will no longer be alone. Look and you will find true friends. Some of you will develop a special bond. Nevertheless, no man can replace his greatest Friend, God. Only Jehovah can fully know, understand, and support us. --Psalm 139: 1-4, 23, 24. Moreover, his Word presents a wonderful hope for the future - a new world where one can enjoy the company of true friends forever. --2 Peter 3:13.

[Pictures on page 5]

David and Jonathan were true friends - you can find them too

What is friendship? Friendship is a lasting relationship, based on mutual understanding, trust and loyalty to each other. Friends know each other well, understand each other, support each other, help each other, are honest with each other, they can criticize each other, but also comfort and lift their spirits.

Friend needed immediately
Free thoughts |

Modern technologies give us almost unlimited possibilities of contacts - telephones and the Internet have crossed the borders of continents and the time barrier. We have more and more network friends, we participate in social networks, but when something bothers us - we often dont have anyone to talk to. Because we lack real friends.

Do you see this mistake you met a friend, a friend from the Internet can also be a real friend

telephone short text message SMS can do a lot about the advantages of spending free time together

Spending free time together, PlayStation Network servers (Poland), builds family relationships, makes us feel more secure and belonging to the family and identify with it. It can also be a great way to tame different, new emotions and build self-confidence.

Discover the new generation of PlayStation 4 and PS5 consoles - a game type or mode that allows multiple players to play simultaneously in the same console game. Usually players compete with each other, although there are many varieties of modes that allow for independent play or cooperation

So many years together Celebrating the next year together is important and helps build a solid ... towering friendship bondage ·

representative of the Republic of Polandsony playstation servers PlayStation Network (PSN) is a network service from Sony, available to users of consoles: PSP, PS3 and PS4 Uncharted 2: Among Thieves is the PlayStation 3 second installment of the great Drake, the rated production from 2007, about the adventures Nathan Drake I9_RaFaL_79 Rafał. ...

representative of the Republic of Poland sony playstation PlayStation Network (PSN) servers is a network service from Sony, available to users of consoles: PSP, PS3 and PS4 Uncharted 2: Among Thieves is the second installment of the highly acclaimed production from 2007, about the adventures of Nathan, released on PlayStation 3 Drakea, .. Lewiniak Krystian. ...

Thursday, August 25, 2022

https://www.twitch.tv/lewiniaklive

Solidarni with Ukraine. With one voice

We are playing today with one voice of despair. We are wholeheartedly with our Ukrainian neighbors and we fully sympathize with them. We direct all our heartfelt thoughts to them ...

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 12814 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Kadra - Polski Serwery PlayStation Network (Polska) I9_RaFaL_79 PL lewiniak PL Tryb wieloosobowy. Uncharted 4: Kres złodzieja
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie