+ Napisz wiadomość
Dołączył(a): 2016-03-15
Komunia Święta do ust czy na rękę? A może w dobie pandemii tylko Komunia duchowa? Strach przed koronawirusem przyniósł zupełnie nieoczekiwany spór wiernych. Skoro ograniczamy możliwość przyjmowania Pana Jezusa, bojąc się zakażenia, oznacza to że akceptujemy pogląd, że na Ciele Pańskim mogą być przenoszone zarazki. Czy jednak taki pogląd nie narusza godności Osoby Boskiej? Ciekawe, że inaczej na tę kwestie patrzy Kościół katolicki a inaczej prawosławny.

O to czy Pan Jezus w Komunii może przenosić zarazki zapytamy ks. Wojciecha Węgrzyniaka, znakomitego rekolekcjonistą, autora szalenie popularnej książki „O co właściwie nam chodzi”. Ponadto, jak w każdym odcinku, propozycja włączenia się w dzieło jałmużny wielkopostnej, komentarz o Tomasz Nowaka do Ewangelii dnia oraz propozycja odbycia nietypowych, bo "filmowych rekolekcji".

Film „Chleb z nieba” zobaczysz tutaj:
https://www.cda.pl/video/36595455d/vfilm
23:581080p 308 23:58Czy Jezus przenosi zarazki? - Wiara dla każdego #8 premium 1080p

Dodał: Media4fun

Odpowiemy na pytania, których stawianie jeszcze kilka tygodni temu byłoby uznane za wariactwo. Msza świętej online czy w kościele?

Jak uczestniczyć we Mszy świętej przed telewizorem? Czy przed monitorem mamy klękać, wstawać, siadać? Czy zdalne uczestnictwo jest równie wartościowe jak osobiste? Jak walczyć z poczuciem, że jest „gorsze” lub „niepełne”?

Czy uzasadniona jest dezaprobata w stosunku do tych, którzy nie wyobrażają sobie nie pójścia do kościoła w niedziele i „polują” na pięć wolnych miejsc? Czy to nieposłuszeństwo w stosunku do nawoływań biskupów?
O tym jak ma poradzić sobie katolik pozbawiony istoty swojej wiary - możliwości uczestnictwa w Uczcie Eucharystycznej porozmawiamy z ks. Wojciechem Węgrzyniakiem, znakomitym rekolekcjonistą, autorem szalenie popularnej książki „O co właściwie nam chodzi”.
Ponadto, jak w każdym odcinku, propozycja włączenia się w dzieło jałmużny wielkopostnej, komentarz o. Tomasz Nowaka do Ewangelii dnia oraz propozycja odbycia nietypowych, bo "filmowych rekolekcji".

Film „Ostatni szczyt” zobaczysz tutaj:
https://www.cda.pl/video/1775713b9/vfilm31:001080p 388 31:00Czy klękać przed telewizorem? - Wiara dla każdego #4 premium 1080p

Dodał: Media4fun

Czy to Pan Bóg powiedział pędzącemu światu: stop? Czy pandemia koronawirusa to przejaw Bożego gniewu? A może to kara wychowawcza, którą Ojciec zastosował, by upomnieć nieposłuszne dzieci? Ale czy Bóg, który jest samym dobrem, może być sprawcą zła jakim jest choroba? Czym zatem jest obecna pandemia w Bożym planie?
O tym wszystkim, w programie "Wiara dla każdego", którego gościem będzie abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Ponadto, jak w każdym odcinku, propozycja włączenia się w dzieło jałmużny wielkopostnej, komentarz o. Tomasz Nowaka do Ewangelii dnia oraz propozycja odbycia nietypowych, bo
"filmowych rekolekcji".

Film „Zakazany Bóg” zobaczysz tutaj:
https://www.cda.pl/video/1739542af/vfilm 28:321080p 4410 28:32Czy koronawirus to kara Boża? - Wiara dla każdego #1 premium 1080p

Dodał: Media4fun

Szturm modlitewny wiernych podczas klęsk, wojen i epidemii towarzyszy Kościołowi od początku istnienia. Wielotysięczne procesje pokutne, zbiorowe nabożeństwa, kościoły wypełnione po brzegi wiernymi. Tak było zawsze. Jak wygląda sytuacja przy obecnej pandemii skoro praktycznie zamknięto kościoły i wprowadzono zakaz zgromadzeń? Czy wierni w obliczu zarazy nie szturmują modlitwą nieba jak ich przodkowie?

Zaledwie jednego dnia do modlitwy różańcowej na Facebooku prowadzonej przez ks. Teodora Sawielewicza włączyło się 250 tys. internautów. A to tylko jedna z tysięcy modlitewnych inicjatyw w polskim internecie. Czy to oznacza, że technika postępuje, ale człowiek się nie zmienia i zasada „Jak trwoga, to do Boga” nadal jest aktualna?

W tym odcinku rozmawiamy z twórcą największej modlitewnej krucjaty w polskim Internecie o zatrzymanie pandemii, ks. Teodorem Sawielewiczem. Ponadto w programie propozycja włączenia się w dzieło jałmużny wielkopostnej, komentarz o Tomasz Nowaka do Ewangelii dnia oraz propozycja odbycia nietypowych, bo "filmowych rekolekcji".

Film „Teraz i w godzinę śmierci” zobaczysz tutaj:
https://www.cda.pl/video/173988465/vfilm32:571080p 265 32:57Jak modlić się online? - Wiara dla każdego #6 premium 1080p

Dodał: Media4fun

To najbardziej niecodzienne Święta Wielkanocne w historii Kościoła. W finałowym odcinku pierwszego sezonu „Wiary dla każdego” poszukamy odpowiedzi na pytanie: jak świętować najważniejsze wydarzenie w dziejach, nie mogąc go świętować jak należy.

Z kolei prowokacyjny tytuł odcinka dotyczy jednej z ulubionych tradycji Świąt Wielkanocnych, która raz w roku przyciąga do kościoła nawet osoby niewierzące, a w świadomości wielu pozostaje istotą Wielkanocy, czyli święcenia pokarmów. Co zrobić z koszyczkiem w czasie epidemii powie nam ks. Wojciech Węgrzyniak. Ale o prawdziwej istocie Wielkanocy porozmawiamy z jezuitą, ks. Remigiuszem Recławem. Ponadto, jak w każdym odcinku, propozycja włączenia się w dzieło jałmużny wielkopostnej, komentarz o Tomasz Nowaka do Ewangelii dnia oraz propozycja odbycia nietypowych, bo "filmowych rekolekcji".

Film „Sprawa Chrystusa” zobaczysz tutaj:
https://www.cda.pl/video/392985400/vfilm 
24:061080p 229 24:06Koszyczek vs Zmartwychwstały - Wiara dla każdego #10 premium 1080p

Dodał: Media4fun

Ta niecodzienna sytuacja, gdy nagle 24 godziny na dobę spędzamy zamknięci z rodziną, wywołuje wiele emocji. Czy nasza rodzinna kwarantanna może zakończyć się nie odbudową, ale zapaścią relacji rodzinnych? Czy więcej wolnego czasu to powód do frustracji czy raczej szansa na zajęcie się ważnymi sprawami, które zwykle odkładamy? A może ten szczególny czas jest dany nam po to, by przemyśleć na nowo i odbudować relacje z Bogiem? Może już nigdy nie dostaniemy takiej szansy? O życiu rodzinnym w czasach kwarantanny porozmawiamy z ks. Markiem Dziewieckim, doktorem psychologii, wieloletnim dyrektorem telefonu zaufania Linia Dobrych Serc. Ponadto, jak w każdym odcinku, propozycja włączenia się w dzieło jałmużny wielkopostnej, komentarz o Tomasz Nowaka do Ewangelii dnia oraz propozycja odbycia nietypowych, bo "filmowych
rekolekcji".

Film „Czekając na motyle” zobaczysz tutaj: https://www.cda.pl/video/1900286bc/vfilm24:471080p 443 24:47Rodzina w kwarantannie - Wiara dla każdego #5 premium 1080p

Dodał: Media4fun

Przed każdą Wielkanocą 60% Polaków przystępuje do spowiedzi. Jak Kościół ma zamiar wyspowiadać 25 milionów Polaków w dobie koronawirusa? Czy szykuje się rewolucja i będzie można odbyć spowiedź przez Internet? Czy przy szalejącej zarazie, gdy życie wielu ludzi jest zagrożone, wolno narazić wiernych na śmierć bez pojednania z Bogiem, ograniczając dostęp do konfesjonału?
O tym wszystkim, w programie Wiara dla każdego, którego gościem będzie o. Piotr Jordan Śliwiński, ekspert "Szkoły dla spowiedników". Ponadto, jak w każdym odcinku, propozycja włączenia się w dzieło jałmużny wielkopostnej, komentarz o Tomasz Nowaka do Ewangelii dnia oraz propozycja odbycia nietypowych, bo "filmowych rekolekcji".

Film „Największy dar” zobaczysz tutaj: https://www.cda.pl/video/366411414/vfilm26:541080p 320 26:54Spowiedź przez smartfona? - Wiara dla każdego #2 premium 1080p

Dodał: Media4fun

Czy to prawda, że obecnie śmierć stała się tematem tabu? Czy współczesny człowiek żyje tak, by nie podejmować refleksji o umieraniu? Czy wyparliśmy ten nieprzyjemny temat, by nie psuć sobie wygodnego, zdrowego, młodego i bogatego życia?

Co się dzieje, gdy do takiego poukładanego świata szczęścia, nie tyle wkrada się, co z hukiem wpada pandemia, śmierć i cierpienie? A może także kryzys wiary jest wynikiem tego, że zamknęliśmy oczy na mękę, cierpienie i śmierć Boga na krzyżu i wydaje nam się, że już teraz jesteśmy w stanie życia wiecznego?

O śmierci, która naprawdę istnieje, w szczególnie dla tego tematu dzień, bo w Wielki Piątek, rozmawiamy z ojcem Markiem Krzyżkowskim, redemptorystą i duszpasterzem młodzieży. Ponadto, jak w każdym odcinku, propozycja włączenia się w dzieło jałmużny wielkopostnej, komentarz o Tomasz Nowaka do Ewangelii dnia oraz propozycja odbycia nietypowych, bo "filmowych rekolekcji".

Film „Bóg w Krakowie” zobaczysz tutaj:
https://www.cda.pl/video/373118545/vfilm
32:461080p 240 32:46Śmierć? A jednak istnieje! - Wiara dla każdego #9 premium 1080p

Dodał: Media4fun