Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 14652 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: wqqwe1

W tytułowej Dolinie Bogów krzyżują się trzy wątki narracyjne, które prowokują widza do własnych interpretacji. Pierwszy to archaiczna legenda Indian Navajo o bogach zamkniętych w skałach doliny Valley of the Gods pełna bogatej symboliki i archetypów. Drugi to historia najbogatszego człowieka globu, tajemniczego Wesa Taurosa (John Malkovich), który dotknięty osobistą tragedią, ukrywa się przed światem. Trzeci wątek jest historią narratora, Johna Ecasa (Josh Hartnett), pisarza, który zmaga się z traumatycznym rozstaniem z żoną i twórczym kryzysem. W tym czasie firma Taurosa eksploatująca rudę uranu przejmuje Dolinę Bogów, gdzie planuje drążyć tunele w świętej ziemi. Spokój przodków Navajo zostaje zburzony a skały rodzą mściciela. Widz pozostaje z pytaniami: Jak daleko można posunąć się dla miłości? Jakie tajemnice skrywa mityczna ziemia Navajo?

opis dystrybutora kino
Film splata ze sobą trzy wątki narracyjne. Pierwszy, archaiczna legenda Indian Navajo, opowiada o ich ziemi i bogach, którzy pod postacią skał-pomników zaludniają dolinę zwaną Valley of the Gods. Drugi jest historią najbogatszego człowieka, Wesa Taurosa, eksperymentującego na sobie możliwości, jakie daje nieograniczony pieniądz. Dotknięty osobistą tragedią, Tauros żyje w ukryciu przed światem i tylko od czasu do czasu ukazuje się publicznie, lecz tak naprawdę osobą, którą widzą postronni, jest jego sobowtór. Trzeci wątek jest historią narratora, Johna Ecasa, pisarza, który pracuje jako copywriter w firmie Taurosa. Jego nieposkromiona wyobraźnia poprawia rzeczywistość, przenosząc ją w świat fantazji. Po traumatycznym rozstaniu z żoną, szukając wyjścia z impasu, John zaczyna pisać biografię swego szefa i przyjmuje zaproszenie do jego posiadłości. W tym czasie firma Taurosa, eksploatująca rudę uranu, wykupuje Dolinę Bogów, aby drążyć tunele w świętej ziemi. Zburzony spokój przodków Navajo sprawia, iż skały rodzą mściciela

reżyseria
Lech Majewski
scenariusz
Lech Majewski
gatunek
Dramat / Fantasy
produkcja
Luksemburg / Polska / USA
premiera
17 września 2019 (świat)

pokaż cały opis
3.0 / 5 Oceny: 2
Włącz dostęp do 14652 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Valley. of. the. Gods. 2019.pl.
Najlepsze komentarze
avatar
anonim4 (*.*.176.4) 2021-11-15 17:10:58 +1
Dno i kilometry mułu. Odpowiedz
avatar
anonim123 (*.*.186.123) 2021-11-17 13:19:28 0
Kupa Odpowiedz
avatar
anonim69 (*.*.25.69) 2021-11-15 20:58:11 0
Ponoć w tytułowej Dolinie Bogów krzyżują się trzy wątki narracyjne, które prowokują widza do własnych interpretacji. Zakładając, że reżyser i autor scenariusza to jedna i ta sama osoba, czyli Lech Majewski, a to właśnie sugeruje opis, a nie dwie różne i mocno zantagonizowane osoby, na co wskazuje zaprezentowany materiał, to prowokację odczytuję w ten sposób:

Wątek narracyjny nr 1 – Legend nie należy traktować zbyt dosłownie.

Wn nr 2 – Bogactwo zobowiązuje, czyli np. zamiast traktować drogi i zabytkowy samochód, jako pocisk do pełnowymiarowej katapulty projektu Leonarda da Vinci, należałoby raczej odmówić sobie chwili przyjemności, towarzyszącej zamianie rzeczonego samochodu w stertę bezwartościowego złomu, a środki na budowę katapulty i ewentualnie ze sprzedaży wozu przeznaczyć na coś naprawdę twórczego, choćby stypendia dla zdolnych dzieci, które dzięki wsparciu mogłyby kiedyś pomóc innym. Biedni Indianie, przesiadujący w szopie na pustyni, mogliby np. posłać dzieci na studia albo chociaż postawić lokalną szkołę itp.

Wn nr 3 – Wątek Johna Ecasa to modelowy przykład, w jaki sposób się nie rozwodzić i bezproduktywnie nie użalać po odejściu kogoś, kto z nami żyć już nie chce, a my w związku z tym nie możemy mu już nic zaproponować. Odpowiedz
are6719 2021-11-15 18:01:11 0
dobry Odpowiedz
avatar
anonim228 (*.*.121.228) 2021-11-16 03:01:02 0
@are6719: dobry to ty na mydło jesteś... Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Logowanie