Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15288 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: dlaCiebietv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2021-12-11

Jaworzno przez wieki stanowiło stosunkowo niewielką wieś, potem miejscowość i wreszcie miasto. Przez większość jego historii dominowała tutaj co najwyżej małomiasteczkowa, galicyjska, chciałoby się powiedzieć, architektura, z nielicznymi raczej obiektami i gmachami o charakterze reprezentacyjnym. Zasadnicza zmiana nastąpiła po zakończeniu II wojny światowej, kiedy na terenie miasta zaczęły powstawać nowe osiedla, odstające swoim stylem i wyglądem od dotychczasowej zabudowy. Doskonałym przykładem takiego właśnie miejsca jest Osiedle Tadeusza Kościuszki, zaprojektowane przez architekta, profesora Politechniki Poznańskiej Aleksandra Grygorowicza. Dzisiaj więc o tym właśnie osiedlu, o jego cechach charakterystycznych, o okolicznościach jego powstania oraz o tym, dlaczego taka, a nie inna nazwa. Opowiada historyk Jarosław Sawiak.

Materiał pochodzi ze strony https://www.jaw.pl
#jaworzno #jawpl

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 15288 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Jaworzno mało znane - Osiedle Tadeusza Kościuszki
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie